Skocz do zawartości
Andy123

Drgania - nierówna praca silnika na luzie

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo, po zagrzaniu motorek ledwo wyczuwalnie ale jednak kołysał A tu tylko 100tkm.Tak jak kolega Silverb6 sugerował obejrzałem wczoraj przewody.były OK. Ale zauważyłem ,że pokrywa filtra powietrza była niedbale przykręcona.Dokręciłem wszystkie śruby jak należy.Dziś byłem w pracy wydaje mi się że silnik ciszej pracuje przy mocniejszym pedale no i to kołysanie ustało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie to samo, wczoraj auto bylo u mechanika polecanego przez wszystkich jesli chodzi o serwis auto VW (Ciesielski -serwis w Szczecinie). Przejzeli auto na wylot i co sie okazalo, ze jest to kolejne auto u nich kotre ma takie objawy a nic autu nie dolega. U mnie wszystko jest w porzadku a mimo to czuc drgania. Mechanik jedynie powiedzial ze moze to byc spowodowane zaworem EGR ktory moze byc na wykonczeniu, ale nie ma co sie przjemowac bo jak bedzie trzeba go wymienic to napewno zaswieci sie kontrolka. Tak wiec po "przetrzepaniu" auta na wylot nic nie wyszlo, powiedziano mi zebym jezdzil i sie nie przejmowal a z czasem sie przywyczaje do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie spotkał się ktoś z Was z takim problemem - dziwny dźwięk pracującego silnika po lekkim dodaniu gazu słychać "tyrkotanie" jak na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=zLTPsZMVTXE(nie jest to mój samochód ale mam tak samo- 86kkm) wydaje mi się, że dźwięk dobiega z pompy wysokiego ciśnienia. Jakieś sugestie?

Dziś sprawdziłem jak pracuje motor w aucie służbowym Tiguan 2012 (25kkm) motor taki jak mój cffb i też jest to "tyrkotanie" może nieco mniejsze. Hmmm.

Edytowane przez wrhz
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy sprawdź sobie poduszkę pod skrzynią biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też mam takie drgania i prawdopodobnie poducha jest wybbita pod skrzynią :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisałem już o moim problemie w innym temacie natomiast nie uzyskałem odpowiedzi, czy jest ktoś w stanie mi pomóc ? :( mam takowy problem, auto na postoju co kilka sekund na kilka sekund wydaje dzwięk takiego stukania , gdy w tym czasie dodaję gazu to ustaje i tak w kółko. Czy ktoś jest w stanie zdiagnozować moją usterkę? Byłbym bardzo wdzięczny. Passat b6 2.0TDI 140KM DSG 2005r 184tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stukot się pojawia jak silnik jest zimny czy cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia, mam wrażenie nawet , że gdy silnik jest zimny to objawy zaczynają się nieco później niż gdy jest rozgrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , miałem ten sam problem w golfie 5 z silnikiem 1.9 105km obecnie w Passacie 1.9 BKC 105km . Samochód chodzi bez zarzutu jednak na wolnych obrotach jest wyraźnie odczuwalne takie jak by drganie silnika <dziwne szarpnięcia > które czasami występują a czasami nie , jest to bardzo irytujące jak mechanik mówi że wydaje mi się a serwis rozkłada ręce . Poświęciłem na ten problem trochę czasu a wręcz uparłem się to rozwiązac wymieniałem filtry ,poduszki silnika skrzyni ,sprzęgło , napinacze , koło dwumasowe ITP powiem tak co mechanik to inne ciekawe wymiany które nic nie dawały ja dalej to odczuwałem . Przypadkiem poznałem chłopaka z którym się zgadałem i mówi że naprawi mi to w 20min nie wierzyłem umuwiliśmy się i pojechałem z czystej ciekawości . Moje wielkie zaskoczenie postawiłem znajomemu dobry trunk i pokazał co i jak , samochód wkąńcu nie telepie od roku Przygoda z mechanikami bezcenna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co to było ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przychylam się do pytania :) ciekawość mnie zżera :P natomiast w moim przypadku mechanik na 90% zdiagnozował napinacz, wymienię i zobaczymy czy to rzeczywiście to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<kielon>

 

mogles rozwinac mysl tez jestem ciekawy, sam mam sporadycznie takie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co to było ??
przychylam się do pytania
<kielon>mogles rozwinac mysl

Po co, przecież wiedza kosztuje, co nie ....

"kolega" kielon wpisuje się idealnie w to co ostatnimi czasy coraz częściej widać an forum. Obowiązuje zasada "wiem, ale nie powiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek no wiadomo ;/ tylko kurcze troche zal czegos takiego... czlowiek niedlugo pol auta wymiania bo te rwania sa irytujace a jak wystepowaly tak wystepuja i zadnego punktu zaczepnego co to moze byc:/

wiesz ja nawet za taka wiedze mogle zaplacic jesli rzeczywiscie okaze sie skuteczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek no wiadomo ;/ tylko kurcze troche zal czegos takiego... czlowiek niedlugo pol auta wymiania bo te rwania sa irytujace a jak wystepowaly tak wystepuja i zadnego punktu zaczepnego co to moze byc:/

wiesz ja nawet za taka wiedze mogle zaplacic jesli rzeczywiscie okaze sie skuteczna

 

powiem tak też miałem takie bujanie/mam/ wymieniłem na wtryskach gumki jakies podkladki itd wiecie o co be, po tej wymianie czuje ze jest lepiej ale czasem jeszcze sobie zakołysze jak stoje na swiatlach obroty w miejscu oczywiscie teraz jak klime wlaczam to wlasnie czasem sobie bujnie silnikeim ale tak delikatnie bo przed wymiana czuc konkretne bujanie bylo a obroty w miejscu dalej nie szukam szkoda hajsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ' date=' miałem ten sam problem w golfie 5 z silnikiem 1.9 105km obecnie w Passacie 1.9 BKC 105km . Samochód chodzi bez zarzutu jednak na wolnych obrotach jest wyraźnie odczuwalne takie jak by drganie silnika <dziwne szarpnięcia > które czasami występują a czasami nie , jest to bardzo irytujące jak mechanik mówi że wydaje mi się a serwis rozkłada ręce . Poświęciłem na ten problem trochę czasu a wręcz uparłem się to rozwiązac wymieniałem filtry ,poduszki silnika skrzyni ,sprzęgło , napinacze , koło dwumasowe ITP powiem tak co mechanik to inne ciekawe wymiany które nic nie dawały ja dalej to odczuwałem . Przypadkiem poznałem chłopaka z którym się zgadałem i mówi że naprawi mi to w 20min nie wierzyłem umuwiliśmy się i pojechałem z czystej ciekawości . Moje wielkie zaskoczenie postawiłem znajomemu dobry trunk i pokazał co i jak , samochód wkąńcu nie telepie od roku Przygoda z mechanikami bezcenna ;']

 

zabierzesz ta wiedze do grobu :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega <kielon> chyba nagania sobie , albo swojemu koledze- mechanikowi klientów, skoro nie chce się podzielić wiedzą. Moim zdaniem ideą forum jest dzielić się z innymi użytkownikami doświadczeniami, a nie coś kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zejściu z wyższych obrotów na luz dają się odczuć w samochodzie przez chwile drgania. Takie jakby silnik nierówno pracował. Po kilkunastu sekundach czasem dłużej, te drgania ustępują.

Witam

Miałem podobnie ale tylko przy włączonej klimie. Gdzieś wyczytałem tu na forum że obroty biegu jałowego w silniku 2.0 tdi powinny mieć 860obr/min ja sprawdziłem miałem 819 .Podniosłem obroty na 840 miesiąc temu, zrobiłem jakjeś 3tyś km upały klima non stop chodzi i odpukać na razie cisza nic nie drga, dziwi mnie jedynie to że wcześniej nie odczuwałem tych drgań co prawda autko mam od początku kwietnia i też jeździłem na klimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIELON !!!!!! Bądź człowiekiem............... ????????????? .....:aniolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skoro po lekkim naciśnięciu na pedał gazu objawy ustępują to zastanawiam się czy podniesienie na kompie minimalnie obrotów do góry nie zniwelowałoby tego problemu, no i zajęło by to około 20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności