Skocz do zawartości
Gość VengeR

Brak oświetlenia wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dłuższy czas próbuje odzyskać światło w bagażniku, Fis pokazuję poprawnie otwarcie i zamknięcie klapy, wymieniłem nawet zamek dla pewności( Chiński za 60zł nie polecam rozpadł sie po 2 tygodniach). Tutaj doczytałem że jest mikro styk w samej klamce, ktoś to tam rozbierał wymieniał rozkminiał ? Nie chciałbym kupować kolejnej części na czuja. Lampka się zachowuje jakby nie miała dobrej masy.Może ktoś ma namiary na nr wiązki do tej lampki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy ponieważ w moim passacie nie włącza się oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi (obojętnie których). Włącznik jest na pozycji takiej, żeby oświetlenie się włączało. Przy otwarciu bagażnika tam światło jest jednak w reszcie auta nie działa. Macie pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie włączyć wszystkie lampki do czytania "z palca" to może oznaczać uszkodzenie modułu BCM.

A jak ta usterka się zaczęła? Było grzebanie przy żarówkach czy może jakieś zmiany kodowania w module BCM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest ten sam problem po wymianie żarówki w schowku oświetlenie przestało działa pomoże ktos ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a u mnie jeszcze inaczej z tym światłem. Oświetlenie wnętrza działa prawidłowo, nawet wymieniłem żarówki na led, ale oświetlenia w bagażniku jak nie było , tak nie ma. Trochę mnie to dziwi bo sądziłem że oświetlenie całego wnętrza jest na jednym bezpieczniku. Ma ktoś jakiś pomysł? Dodam że po każdym uruchomieniu zapłonu mam trzy mignięcia kontrolki informującej o niesprawności oświetlenia, ale nie świeci mi też jedna lampka w lusterku (ta na zewnątrz) a tam jeszcze nie zaglądałem i sądzę że błąd to właśnie przez tą z zewnątrz bo przecież oświetlenie wewnętrzne nigdy nie było sygnalizowane.

Edytowane przez melo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleziono 1 błąd:
00059 - Zacisk 30 oświetlenia wnętrza
            011 - Przerwa w obwodzie
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01101011
                    Priorytet błędu: 1
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 116
                    Przebieg: 199703 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2021.03.15
                    Czas: 18:42:28

             Ramka zamrożona:
                        zacisk 15 ZAŁ
                    Napięcie: 12.15 V
                        ON
                        ON
                        ON
                        OFF
                        OFF

Witam odświeżę temat,brak oświetlenia wnętrza,bezpieczniki ok,może ktoś wie gdzie szukać usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Wiem że temat już dawno był poruszany lecz mój problem z oświetleniem jest jeszcze inny. Byłem w serwisie CB radio by zamontować właśnie takie radio u siebie. od tego momentu nie mam podświetlenia kabiny oraz skrzyni biegów, wyłącznik światem też przestał się podświetlać działają jedynie diody pozycji w której jest. 

szukałem wszędzie 

wymontowałem CB radio ( gość wpiął się w bezpiecznik więc bezinwazyjnie, sprawdziłem wszystkie żarówki, wszystkie bezpieczniki i dalej ****. Może ktoś ma jakiś pomysł? 

Pacjent to b7 1,4 tsi automaat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie, jaki bezpiecznik w b7 jest odpowiedzialny za oświetlenie w kabinie?

Wymieniłem lampkę w schowku i przestały mi wszystkie wewnątrz świecić.

Szukałem informacji na forum ale co wyciągam któryś z tych bezpieczników podanych w różnych tematsch to przestaje mi śmigać albo klima albo hamulec postojowy albo inne niestworzone rzeczy. Wszystko poza oświetleniem działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wczoraj dopadł mojego passata dziwny problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Nie działa oświetlenie wewnątrz auta, nie działa oświetlenie bagażnika (kombi). Podczas odpalania muszę wkładać kluczyk (baton) do stacyjki. Wcześniej odpalałem sama obudową kluczyka mając (normalny) kluczyk w kieszeni - mam kessy. Przy odpalaniu obudową kluczyka pojawia się komunikat immobilizer aktywny. Na fis pokazuje otwarcie drzwi i bagażnika. Dodatkowo po każdym wyłączeniu zapłonu kasuje się przebieg, godzina itp. licznik całkowitego przebiegu pokazuje dziwny wynik (na zdjęciu) ostatnie trzy cyfry się zmieniają. Test zegarów pokazuje że wszystkie segmenty są sprawne. Vcds nie pokazuje nowych błędów. Bezpieczniki w kabinie po lewej, prawej stronie i pod maską sprawne. Dodatkowo zauważyłem że pomimo włączenia w liczniku nie działa coming home i living home.

IMG20221116160621.jpg

 

Dziś dodatkowo pojawił się błąd - chodzi o ten drugi. Pierwszy to przez zakodowanie zwykłego tempomatu zamiast ACC.

IMG20221118130519.jpg

Edytowane przez Tipacz96vc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności