Skocz do zawartości
Gość VengeR

Brak oświetlenia wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy mógłby ktoś dokładnie opisać (najlepiej z fotkami)

albo podać linka jak dostać się do panelu oświetlenia w podsufitce (rozebrać go) ??

-Passat B6.

 

Zdjęć nie posiadam ale panel oświetlenia który znajduje się w podsufitce ładnie się rozkłada na kilka elementów. Klosz oddzielnie tj. obudowa przycisków też. Rozumiem, że chcesz wymienić żarówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielaspiotr jak to rozebrac i wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Tomnik Ci napisał padł mikro styk. Ja miałem tak samo w lecie. Mikro styk wbił się i nie odbijał i przez to pokazywało na fisie otwarty bagażnik. Wyjmij lampkę i podłącz do masy a zobaczysz, że lampka się zaświeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielaspiotr jak to rozebrac i wymienić ?

 

Niestety co by nie padło musisz zdjąć tapicerkę klapy. Do wymiany/przeczyszczenia zamek lub listwa z lampkami i klamką.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikro styk znajduje się w zamku i jest niewymienialny także pozostaje wymiana całego zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikro styk znajduje się w zamku i jest niewymienialny także pozostaje wymiana całego zamka.

 

W klamce też jest mikrostyk i też jest niewymienialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tz. chodziło mi o to, że fis dobrze pokazuje klapa zamknięta jak zamknięta, jak otworze otwarta tylko, że jak otwarta to nie świeci a macie jakieś foto jak to wygląda wogóle ? I jak to przeczyścić/naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z oświetleniem wnętrza tylko podczas otwierania drzwi, normalnie wszystko działało, bezpieczniki wymienione itp. Udało mi się znaleźć problem podczas montażu rejestratora trasy wg użytkownika latinoo_80: http://forum.vw-passat.pl/threads/129163-Podlaczenie-rejestratora-trasy-pod-oswietlenie.

 

Do obecnej naprawy wystarczy nam punkt 1,2 z ww. poradnika- aby zdemontować panel.

 

Kiedy mamy już odpięty panel, demontujemy płaskim śrubokrętem włącznik oświetlenia w miejscach oznaczonych na zdjęciu poniżej:

1.JPG

 

Następnie trzeba dogiąć blaszki z włącznika:

2.JPG

I później zmontować w panelu.

 

Różnica w przełączaniu może nie być wyczuwalna, ale od strony przewodów widać, że blaszki pracują w wyżłobieniach:

3.JPG

 

Jeszcze przed skręceniem całości można podpiąć panel i sprawdzić czy wszystko działa jak należy.

 

Mam nadzieję, że w niektórych autach nastanie jasność:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, mam problem. Jak otwieram drzwi obojętnie jakie to nie działa mi oświetlenie z tyłu (nawet przy próbie zapalenia ręcznie) a jak otwieram klapę bagażnika to nie pali się lampka. Bezpieczniki są ok żarówki tez na vagu nic nie pokazuje. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uporaniu się z oświetleniem bagażnika znikło mi oświetlenie wnętrza świeci tylko podświetlanie przestrzeni nóg sprawdziłem bezpieczniki są ok. Wszystko działało chciałem wymienić żarówkę w bagażniku na led ale miałem za małą więc dałem sobie spokój i później już nie było wcale w środku.

 

Edit:

A jednak znalazłem gadzine przepalony bezpiecznik nr 36 chyba wiem że 5 pomarańczowa

Edytowane przez POPEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzemElblag

żarówki w drzwiach mi nie świecą po wyjęciu z gniazda, wszystko inne sprawne wynika z tego ze komp w passacie odcina zasilanie, jak to włączyć? czy ma ktoś program Vaga na zbyciu, czy muszę wydać "100wke" na zaprogramowanie zasilania w drzwiach? Pomocy!

[email protected]

jutro podłącze kompa ale ciekawe jest to ze bylem u trzech elektryków i kazdy radzi co innego, 1szy robi oczy i najlepiej to by nowe kable położył 2gi powiedział ze trzeba drzwi zaprogramowac kluczykiem poprzez otwieranie i zamykanie drzwi i po któryms razie lamki same sie włączą, 3ci to powiedział zeby akumulator wyjąć na godzinke i komp w pasku zresetuje sie do ustawien fabrycznych co o tym myślicie?

Edytowane przez PrzemElblag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem ze nie działa mi podswietlenie przyciskow w drzwiach tylko podświetlony Jest przycisk od blokady szyb a reszta ciemna czasem po włączeniu świateł zapala sie bardzo przygaszone ale gaśnie po sekundzie reszta działa normalnie nie wiem gdzie jest problem czyscilem kostkę płynem do elektryki ale nic to nie dało wiec juz nie wiem VCDS nic nie wykrył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę podpiąć się do tego wątku. Mam następujący problem: Pewnego razu nie mogłem zamknąć samochodu. Na wyświetlaczu pokazywało mi, że mam niezamknięte drzwi kierowcy(a były zamknięte). Później ten "błąd" się zmienił - teraz na wyświetlaczu pokazuje, że drzwi kierowcy są cały czas zamknięte(a są otwarte) i teraz cały czas tak jest. Dotyczy to tylko drzwi kierowcy - pozostałe drzwi, kalpa bagażnika i maska wskazywane są poprawnie. Dodatkowo nie świeci lampka nad głową ze strony kierowcy - tylko w pozycji gdy ma świecić przy otwieraniu drzwi.

Dzisiaj zauważyłem następny błąd, wg mnie związany z tym pierwszym. Nie świeci mi podświetlenie na całych drzwiach kierowcy(od podnoszenia szyb i regulacji lusterek). Na pozostałych drzwiach podświetlenie jest OK. Co może być problemem? Bezpiecznik? Jeżeli tak to który - nr 15 od strony kierowcy? Pozdrawiam i proszę o poważne odpowiedzi.

Mam Passata B6 2006rok 2.0 Tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czytam i czytam nie mogę się z tego wątku doczytać jak rozwiązać problem, że nie świeci się górne podświetlenie kabiny po otwarciu drzwi.

Opcja LEAVING HOME też nie działa.

 

Czy ktoś mógłby to konstuktywnie opisać i pomóc?

Z góry dzięki

 

Cheers

Rybson

Edytowane przez Rybson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem temat ale w sumie nie ma jednoznacznego rozwiązania problemu więc napiszę moja sytuacje:

 

Kupiłem żarówki Led, wmienilem jedna z prawej strony oświetlenie osłony z lusterkiem i wszystko dobrze świeciło.

Potem wyjalem żarówkę z tylnego oswietlenia na suficie ta srodkowa, wsadzilem ale nie zapaliła się i jak wyciagalem żeby wsadzić stara zwykła żarówkę to zgasło wszystko i nie świeci żadna z wnętrza..

 

Sprawdziłem bezpiecznik i jest dobry więc co mogło się stać? Co należałoby sprawdzić jeszcze samemu żeby niechęcią jechać do serwisu..?

Bo sa wszystkie żarówki po staremu zwykle wsadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się uporalem. Bezpiecznik spalony. Już nie tykam się wymiany na ledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Panowie mam problem z oświetleniem bagażnika, żarówka sprawdzona, dobra a nie zaświeca się przy otwarciu bagażnika. Na fisie nie pokazuje że bagażnik jest otwarty. Nie da się również otworzyć bagażnika z przełącznika obok otwierania wlewu paliwa. Wymieniłem cały zamek na inny używany, ale dalej to samo.

Jakieś pomysły, sugestię ?

Dziekuję,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

 

Mój Passat B6 (2006) posiada bolączkę z którą nie umiem sobie poradzić. Chodzi o oświetlenie wnętrza.taka sytuacja:
1.Gaszę auto i otwieram drzwi oświetlenie nie działa (w podsufitce, oświetlenie nóg kierowcy i pasażera działa)
2. Otwieram drzwi zamkiem centralnym - oświetlenie w podsufitce nie świeci, a oświetlenie nóg podświetla.)
3. Mogę ręcznie włączyć oświetlenie do "czytania" z przodu jak i z tyłu pojazdu w dowolnym momencie.

 

Bardzo zależy aby mój Passat podświetlał wnętrze w momencie otwarcia zamka centralnego albo otwarcia drzwi. Wiem że taka funkcja istnieje bo kiedyś to działało w tym aucie aż pewnego dnia przestało działać. jakieś pomysły? Nie straszne mi "majsterkowanie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mała aktualizacja. Moje oświetlenie ożyło. Winowajca okazał się włącznik w podsufitce. Okazało się ze będący tam plastyk stopił się i blokował prawidłowe działanie włacznika. Oczyściłem styk z plastyku i oświetlenie świetnie działa. Doskonały post "frasu1987"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie dzisiaj padło całe zasilanie kokpitu i bagażnika. Wkręcałem brakującą śrubkę mocującą panel sterowania oświetleniem wewnętrznym i szyberdachem i zrobiłem zwarcie. Sprawdziłem bezpieczniki, są ok, być może w VW CC są inaczej opisane. Nie działa mi całość oświetlenia wnętrza (sufit, nogi) i bagażnika także.

 

Na przyszłość w VW CC za oświetlenie wnętrza odpowiada bezpiecznik F26 (20A) już oświetlenie działa u mnie.

Edytowane przez bassteek
znalazłem rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności