Skocz do zawartości
Gość VengeR

Brak oświetlenia wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat i zapytam: Oświetlenie kabiny mruga. Wszystkie lampki jednocześnie - tj. lampka nad lusterkiem oraz lampki nad tylnymi drzwiami. Wygląda to tak, jakby ktoś nadawał nimi alfabetem Morse'a.

Czy ktoś spotkał się z taką usterką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat i zapytam: Oświetlenie kabiny mruga. Wszystkie lampki jednocześnie - tj. lampka nad lusterkiem oraz lampki nad tylnymi drzwiami. Wygląda to tak, jakby ktoś nadawał nimi alfabetem Morse'a.

Czy ktoś spotkał się z taką usterką?

 

Masz żarówki w lampkach czy diody?To po pierwsze.Jeżeli dzieje się tak przy żarówkach to sprawdź czy pod nogami kierowcy dywanik nie jest zawilgocony.W Passatach często woda jest przyczyną zaśniedziałych kabli idących do i z modułu komfortu,który m.in.także za to jest odpowiedzialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Diody to na pewno nie będzie przyczyna strobo ,mam ledy we wnętrzu i jest oki ,spróbuj może wyjąć bezpiecznik chyba nr 15 o ile dobrze pamiętam ,może coś tam nie styka ,bezpieczniki masz z boku deski od kierowcy.Być może to zaśniedziałe kable ,z tym że myślę że przy wilgoci wywaliło by całkiem bezpiecznik.

Podjedź na Czarneckiego 15 na tyłach poczty ,tam jest auto elektryk może coś doradzi ,jakby bezpieczniki nie pomogły

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam żarówki. Rozumuję tak, że skoro te lampki mrugają jednocześnie, to problem leży w ich wspólnym zasilaniu... Sprawdzę, czy moduł nie jest mokry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diody to na pewno nie będzie przyczyna strobo ,mam ledy we wnętrzu i jest oki ,spróbuj może wyjąć bezpiecznik chyba nr 15 o ile dobrze pamiętam ,może coś tam nie styka ,bezpieczniki masz z boku deski od kierowcy.Być może to zaśniedziałe kable ,z tym że myślę że przy wilgoci wywaliło by całkiem bezpiecznik.

Podjedź na Czarneckiego 15 na tyłach poczty ,tam jest auto elektryk może coś doradzi ,jakby bezpieczniki nie pomogły

 

Mojo to jest 3B...Niewtety w naszych PAsskach dzieją się takie jaja...Co prawda podałem najciemniejszy scenariusz,ale w 99% przypadków tak niestety jest.Trzeba sobie jeszcze odpowiedzieć na podstawowe pytanie-jak z odpływami wody,czy czasami nie dostała się do modułu,lub kabli wookoło niego.Badziewie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

łokutfa mój błąd ;) za dużo piwa:debil ale Czarneckiego polecam ;) tylko że chłop troszkę rozkojarzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łokufa mój błąd ;) za dużo piwa:debil

 

Dawaj mi ze dwa!! ;)

 

EOT/pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory dywaniki miałem suche. Ale nie sprawdzałem ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat i zapytam: Oświetlenie kabiny mruga. Wszystkie lampki jednocześnie - tj. lampka nad lusterkiem oraz lampki nad tylnymi drzwiami. Wygląda to tak, jakby ktoś nadawał nimi alfabetem Morse'a.

Czy ktoś spotkał się z taką usterką?

Kolego na 99% nie styka Ci taka blaszka w lampce sufitowej. Wyjmij ja i dognij blaszki od tego przycisku. Ja wogole nie miałem oswietlenia wnętrza, po przestawieniu przłącznika żeby się zapalało po otwarciu drzwi. Okazało się żed ta blaszka od przycisku nie styka. Po dogięciu światelko wróciło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sławku! Czy blaszka, o której napisałeś, ma coś wspólnego z lampkami umieszczonymi nad drzwiami tylnymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, bo to jest jedno zasilanie. ja nie miałem z tyłu i z przodu, po dogięciu blaszki wrócił i tył i przód.

YYY mowa o b6 czy tak jak masz w opisie b5?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, To mnie trochę pocieszyło. :) A jak dostać się do tej blaszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mowię dotyczy passata b6, w b5 jest to zupełnie inaczej rozwiazane. Trzeba wykręcić lampkę i potem delikatnie wypiąć ten przycisk. i do niego będą przymocowane dwie blaszki. Je dognij i zobacz czy się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro to miganie jest w miarę równomierne to raczej nie wina blaszki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat i zapytam Was dlaczego po podlaczeniu dwoch przelacznikow tj AutoHold i Zawieszenie w konsoli obok galki zmiany biegow i wpieciu sie z istniejaca instalacje przelacznikow przestalo mi podswietlac wszystkie przelaczniki oraz nie dziala diodowe podswietlanie obok lampki oswietlenia kabiny.

Vag pokazuje blad:

 

01064 - Terminal 58d; Interior Dimming

007 - Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 01100111

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 39

Mileage: 11649 km

Time Indication: 0

 

Freeze Frame:

ON

Voltage: 11.75 V

ON

ON

OFF

OFF

OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również podpinam się pod temat. W moim Passacie nie ma podświetlenia opuszczanych z podsufitki lustereczek. Jakiś bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdzilem wszystkie bezpieczniki i niby wszystko OK.

Moze mi ktos powiedziec i potwierdzic lub nie czy we wtyczkach przelacznikow obok galki zmiany biegow PIN 6 to + po przekreceniu stacyjki a PIN 3 to masa? Czy jest tak we wszystkich przelacznikach i czy do nich mozna podpiac dodatkowe wtyczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy wymieniałem żarówkę w schowku pasażera na ledowy odpowiednik przestało świecić oświetlenie wew, osłonki przeciwsłoneczne [make up] + bagażnik

ja chciałem wymienić w tyle żarówkę i jak wkładałem z powrotem to pstrykło coś... zawsze tak mi pstrykało jak czegoś się nie używa przez jakiś czas rozłącza cały prąd itp i przestało mi wtedy świecić w środku, w schowku, osłony przeciwsłoneczne, w bagażniku, oświetlenie zapalniczki i nie mam ani kontrolki ani sygnału dźwiękowego od paliwa... a zostało 35 mil ( 56 Km ) więc już się chyba powinna zapalić ? bezpieczniki są całe więc nie wiem co może być... macie jakieś propozycję co się mogło stać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jak mówiłem miałem problem z oświetleniem wewnątrz znalazłem problem :) bezpiecznik oto zdjęcie na którym jest zaznaczony gdzie się znajduje albo gdzie się może znajdować winowajca... Acha i proszę zanotować auto mam angielskie i ta skrzynka u mnie znajduję się od prawej strony nie wiem jak jest w Europejskich modelach :)

2gycadl.jpg

p.s. wysyłam to na te posty na których prosiłem o pomoc więc proszę się nie gniewać o to... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z czujnikiem otwarcia drzwi, chodzi o drzwi kierowcy po otwarciu nie zapala sie swiatelko gorne, dodatkowo brakuje sygnalu dzwiekowego gdy auto zostawie na swiatlach, czy to jakis bezpiecznik, czy moze czujnik do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności