Skocz do zawartości
Gość fazik4

Trzpień centrujacy tarczę sprzęgła-silnik 2E tarcza 228 mm.W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fazik4

Witam mam pytanie dotyczące wymiarów trzpienia(wg.książki:VOLKSWAGEN PASSAT-wyd.WKŁ).Wytoczono mi taki trzpień wg.rysuku z podanej wyżej książki i wymiarów które tam były,w cieńszym miejscu 15 mm.w grubszym 21,8 mm.No i okazuje się że średnica 21,8 mm. jest za duża(nie wchodzi w tarczę sprzęgła)nie wiem jak jest z mniejszą.Może ktoś posiada właściwe wymiary i mógłby mi podać.BARDZO MI NA TYM ZAŁEŻY.Musze wymienic sprzegło.Z góry dziękuję

P.S.

Przypominam silnik 2E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

Trzpień o którym piszesz nie jest wcale potrzebny da sie to zrobić bez niego i to w bardzo łatwy sposób(ustawić tarcze na oko)zawsze tak robie lub z kołka wystrugać jakiś kawałek mniej więcej tej srednicy co otwór w tarczy. :wpale::wpale::wpale::wpale::wpale::wpale::wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazik4

Niby ta ,zrobiłem tak 2 miechy temu i coś jest nie tak.Przez 2 tygodnie było ok potem zaczął się pojawiać jakiś taki zgrzyt przy puszczaniu sprzęgła(pierwszy raz z czyms takim sie spotkałem-awymieniałem już sprzegła w poprzednich swoich VW-Polo,Jetta),Zeby było śmieszniej to nie za każdym razem zgrzyta , a teraz to zaczyna jakby lekko szarpać.Wydaje mi się że zwichrowało tarczę,a wymieniłem komplet tarcza -docisk.Ichyba gdzieś popełniłem błąd, a może tarcza była wadliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

a moze nie dokręciłeś mocowań(srub)

przeciez tarcza sie sama wycentruje gdy wałek trafi w odpowiednie miejsce.

Do czego zazwyczaj słyży trzpień?

-trzpień służy do wycentrowania tarczy aby łatwiej trafić wałkiem w skrzyni ot i to wsio

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o co chodzi z tym trzpieniem.

Skrzynia weszła i po problemie. Teraz to masz problem ze sterowaniem sprzęgła (linka, hydraulika), uszkodzoną łapą łożyska oporowego (wyciskającą) lub olejem w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazik4

Olej w skrzyni jest ok,no ale ten zgrzyt....taki jakby metaliczny,występuje wówczas jak sprzęgło puszczam delikatnie i daję wiecej gazu.Sterowanie jest hydrauliczne,w pompie i siłowniku wysprzęglania wymieniane były uszczelniacze.Ałapa łożyska była ok, co mogło się z nią stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Na pewno wina nie leży po stronie centrowania tarczy.A czy czasami w tym silniku nie ma łożyska igiełkowego w wale korbowym do podparcia wałka sprzęgłowego?Bo jeśli była minimalnie niewycentrowana tarcza to przy zakładaniu skrzyni wałek mógł uszkodzić to łożysko.Albo coś z dociskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazik4

Też mi się wydaje że to sprawa tarczy,że była żle wycentrowana i ją zwichrowało.Ale może ktoś poda ni wymiary wałka do cętrowania tarczy ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Skoro te wymiary są złe to pozostaje tylko pomiar suwmiarką otworu w tarczy sprzęgła.

P.S.A sprawdzałeś wymiar tego trzpienia?Napewno ma 21,8mm?Bo tokarz mógł zrobić w lekkim plusie i już może nie wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazik4

Oczywiście że suwmiarką mierzyłem , jest za duża średnica i to nie o 2 czy 3 setki lub dziesiątki, ale ponad milimetr !A wymiar mierząc otwór w tarczy -sprawa oczywista, chodzi szczególnie o ten mniejszy który zdołam zmierzyć dopiero po wyjęciu skrzyni.Jeżeli okaże sie równierz niewłaściwy to zamiast montować sprzegło będę biegał po tokarzach.chcę być przygotowany do wymiany przed jej rozpoczęciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności