Skocz do zawartości
wojtas 7

przekaznik ABS w B4 gdzie jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety nie znalazłem są tak jak pisałem 2szt 30A na ścianie grodziowej odok siebie na wprost wyjętej tablicy z bezpiecznikami, lekko w prawo na tej samej wysokości 1 szt 80 A grube czerwone przewody i dalej to już tylko blacha i jakieś wygłuszenia

Może Masz jakieś zdjecie albo link do tej strony ze zdjęciem mój passek to 1.9TDi 1996 nr 3AZTE............, sterownik ABS przy pompie(pod pompą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat cho trochę inne pytanie mam.

Mianowicie czytam schemat elektryczny od absu już 3ci raz i gubię się gdzie mają by +12 na kompie po przekręceniu stacyjki?bo cały czas wywala mi błąd że za niskie napięcie, więc domyślam się że przekaźnik może by uwalony jakiś. bezpieczniki sprawdzałem i były ok. proszę o poradę na których pinach ma by +12.

 

co do przekaźników są one podpięte pod wygłuszeniem u góry głębiej i wyżej od skrzynki z bezpiecznikami.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki Masz sterownik pompy abs, ale u mnie wtyczka(z szufladą) 25 pinowa + jest na pinie nr 1 i 25 na pinie 2 i 24 winna być masa, ja nie nie miałem + na 1 i okazało się że przetarty był przewód (czerwony) w moim pasku idzie wprost od akumulatora(dwa czerwone) wpięte pod jedną końcówkę przykręcaną do klemy +. Wtedy tez pojawiło się napięcie na drugim bezpieczniku mieszczącym się na przedniej grodzi za skrzynką z bezpiecznikami, a co do przekaźnika ABS to nie znalazłem, chociaż wygłuszenia też zerwałem. Po naprawie przewodu wywala już mi tylko błąd 00287 Shereware Version To Decode 16-10. Czyli prawy tylny czujnik, robiłem tam też przetarty przewód, po naprawie pokazuje 1420 Ohm, chociaż pozostałe po 1050 Ohm, może to on jest walnięty i jeszcze ABS nie działa chociaż na VWTOOL test pompy był ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawy tylny czujnik

Podepnij do VAG i zobacz czy widzi jak ten czujnik reaguje na obracanie się koła. Jest taka opcja.

Załączam schemat.

Passat 1997.pdf

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za schemat, Twoja podpowiedź pozwoliła mi na zrobienie testu z VAGiem w czasie jazdy, inne pokazywały prędkość, ale ten 0 km/h, do tego nagle jego rezystancja wzrosła do nieskończoności, Schematy są super i bardzo za nie dziękuję, a co do samej wymiany czujnika to podpowiedział mi kolega w wątku Wymiana czujnika ABS, poszło dość szybko i sprawnie. SERDECZNE DZIĘKI WAM WSZYSTKIM za zainteresowanie się moim problemem.MAM JUŻ ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę nie na temat. Chciał bym założyć wyłącznik ABS taki jak kiedyś były w Audi. Wiecie na jakim przewodzie go założyć żeby nie było większych problemów? Może odcinać zasilanie sterownika? Dobrze by było żeby po ponownym włączeniu zapłonu ABS znów działał i nie świeciła się kontrolka.

Passata mam z 1996r i sterownik ma przy pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności