Skocz do zawartości
wojtas 7

przekaznik ABS w B4 gdzie jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich jestem tu nowy i mam problem z ABS ,wymieniłem wszystkie czujniki na nowe ,czysciłem "tarcze abs " przód i tył i dalej abs nie działa ,kontrolka się pali . po przekręceniu zapłonu nie slyszę pompy el. abs po próbie " na krótko z aku " pompa chodzi nie mam już siły proszę o porade .Czytałem ,że przekaznik ABS nr 78 lub 178 znajduje się nad skrzynką bezpiecznikową nie ma! Sterownik abs jest razem z pompa .POZDRAWIAM i czekam na podpowiedzi:(

Edytowane przez wojtas 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie na ślepo doprowadzi tylko do tego, że wymienisz pół samochodu i nie trafisz. Weź samochód sprawdź VAG-iem. Powinna wyjść usterka. Przekaźnik ABSu jest za tablicą bezpieczników, z tyłu u góry, musisz zdemontować tablicę bezpieczników, żeby się do niego dostać. Po prawej będzie przekaźnik ABSu, w środku dwa bezpieczniki 30 A zasilające centralkę ABS-u, i po lewej większy przekaźnik ale już nie od ABS-u.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągałem tablice i niema tam wcale tylko dwa bezpieczniki 1 taki smieszny z lewej strony metalowy z oznaczeniem vw

"'made in indonesia" wygląda to na cos bardziej jak przekażnik wielkości dużego bezpiecznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaglądałeś tam głęboko, aż na przednią gródź, na górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyciągałem tablice i niema tam wcale tylko dwa bezpieczniki

Szukaj nie na skrzynce z bezpiecznikami i przekaźnikami, ale z tyłu na ściance grodziowej tak lekko do góry jest jeszcze jeden rząd przekaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaglądne w poniedziałek ,zapomniałem dodać ,że z abs świeci też cały czas ręczny i air bag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ręczny - sprawdź poziom płynu hamulcowego

abs - podepnij pod waga i zobacz co go boli

air bag - podepnij pod kompa i skasuj błędy. Jeśli miałeś słaby akumulator to będzie się świeciła kontrolka od poduch

 

mi się ABS świeci bo mam uwalone zimne luty na płytce przy pompie :/

 

przekaźniki od ABS-u są tak jak koledzy pisali, za skrzynką bezpieczników przy ścianie grodziowej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli któryś z bezpieczników, tych 30 amperowych obok przekaźnika ABSu jest spalony, to kontrolka od "ręcznego" będzie się świecić. Trudno zdiagnozować coś bez sprawdzenia wszystkich bezpieczników i podłączenia do vag-a. Tablica z bezpiecznikami jest mocowana na takich zatrzaskach. Trzeba je rozpiąć, tablica opadnie. Musisz się dobrze nagimnastykować, żeby dobrać się do tego tylnego panelu z bezpiecznikami i przekaźnikami. Jak pisałem, jest umieszczony na grodzi przedniej, wysoko, prawie na podszybiu. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki w poniedziałek" powalcze "z tym i napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Tak więc zrobiłem jak radziliście i faktycznie na podszybiu są ;

-2 bezpieczniki jeden nad drugim "za szybką"odchodzą tylko 4 kable do komory silnika

-1 bezpiecznik duży chyba 30A tutaj jest dwa grube przewody i chyba tylko bezpiecznik jest wpięty w obwód i pełni tam role przeciążeniową.nie wiem jak umieścić zdięcia bo zrobiłem .nie załącza się pompa ABS [brak V ?] bezpośrednio z aku chodzi ,powinien to załączać przekaznik ? .chyba poprzednik coś kombinował chociaż tego nie widać .ABS-u brak swieci sie kontrolka + ręczny. może jakiś schemat jak wpiąć ico będzie potrzebne

proszę o poradę, z góry DZIĘKUJĘ

Edytowane przez wojtas 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jakiś schemat jak wpiąć ico będzie potrzebne

daj mi maila, to Ci wyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy i chcialbym sie podpiac pod temat z abs. wiem ze w moim pasku byly abs-y lecz poprzedni wlasciciel je wymontowal. to ze byly abs-y stwierdzilem po pierscieniach i otworach na czujniki w piastach i po podlaczeniu pod vag. a mianowicie chodzi mi o to ze chcem sprawdzic czy moze zostal gdzies komputer od abs .ale nie wiem gdzie on jest? czy to jest ten przekaznik jak wyzej?z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz pod tylną kanapą, tam powinien być. Po lewej stronie auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie wiem gdzie on jest?

Ten rocznik miał sterownik przy pompie hamulcowej, zatem zrób fotę pompy i zobaczymy, po ABSie powinny zostać kable, same otwory i pierścienie jeszcze o niczym nie świadczą, jakieś strzępy elektryki powinny zostać ,choćby kontrolka lub wtyczka do niej,dodatkowe miejsca na przekaźniki nad skrzynka bezpieczników, jakaś wtyczka przy samej pompie itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie siedział sterownik ten własnie pod modułem hydraulicznym po wymianie ABS działa jak Kolega pisał wyżej twój[mój] rocznik abs montowany w komorze silnika przy srwie i pmpie hamulcowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik ABS-u w tym przypadku mieści się na przedniej grodzi, prawie na podszybiu, a dostęp do niego jest po zdjeciu głównego panelu z bezpiecznikami od środka kabiny,trzeba zajrzeć głeboko, trochę wyżej na grodzi. Są tam również bezpieczniki zasilające ABS. Jeżeli sterownik ABS jest zdemontowany, to VAG nie ma się z czym komunikować i nie pokazuje ABS-u. A po instalacji najwyżej zostały dziury. Aha - dla jasnosci, co innego sterownik, co innego przekaźnik.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjedz do warsztatu co ma kompa albo znajomych co posiadaj i skasuj błąd może po odpięciu klemy z akuma załapał błąd a jak nie to coś masz pokickane z elektryka o ile wcześniej wogule działał abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woys, Witam mam podobny problem ze znalezieniem przekaźnika na podszybiu, wczoraj rozebrałem cała skrzynkę z bezpiecznikami, i niestety są tylko 2 szt bezpieczników 30 A i 1szt 80A ( zgrubymi przewodami) dokładnie tak jak pisal wcześniej wojtas7, mam te same ojawy, gdzie może byc ten przekaźnik? POMOCY nie ma tam przekaźnika a gimnstyki troche było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekaźniki od ABSu powinny być za skrzynką bezpieczników w okolicy ściany grodziowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności