Skocz do zawartości
hevi

DSP Harman/Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałbym tego wszystkiego dekompletować... Póki co mpmichu namawia na tuner swojego kolegę i czekam jeszcze kilka dni na odpowiedź... Michał, liczę na Ciebie ;)

 

A jak już jesteśmy przy temacie tunera TV to mój właśnie przyszedł i mam teraz problem jak go właściwie podłączyć??? Ma może ktoś jakiś schemat jak to jest w oryginale VW ???

Zasilanie daje się po stacyjce czy permanentnie?? Jakim bezpiecznikiem to zabezpieczyć i co z antaną bo bez niej to chyba tylko czarny obraz mogę zobaczyć tak??? Muszę się z tym szybko uporać żeby kumplowi zaprezentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak już jesteśmy przy temacie tunera TV to mój właśnie przyszedł i mam teraz problem jak go właściwie podłączyć??? Ma może ktoś jakiś schemat jak to jest w oryginale VW ???

Zasilanie daje się po stacyjce czy permanentnie?? Jakim bezpiecznikiem to zabezpieczyć i co z antaną bo bez niej to chyba tylko czarny obraz mogę zobaczyć tak??? Muszę się z tym szybko uporać żeby kumplowi zaprezentować.

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/navi.htm

Może to Tobie coś pomoże :)

A może podłącz pod zasilanie od nawigacji :?: Jak będziesz włączać navi, wówczas będziesz włączać tuner (dawać mu zasilanie) :)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale sama nawigacja nie ma osobnego wyjścia na tuner TV tylko można podłaczyć to pod plus po stacyjce, ale nie wiem czy to ma sens jak najczęściej używa się samego radia, a tuner tylko czasami? Bardzo bym potrzebował org. schemat VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale sama nawigacja nie ma osobnego wyjścia na tuner TV tylko można podłaczyć to pod plus po stacyjce, ale nie wiem czy to ma sens jak najczęściej używa się samego radia, a tuner tylko czasami? Bardzo bym potrzebował org. schemat VW.

 

Masz MFD? Jeśli tak, to wystarczy Ci oryginalny kabel MFD->Tuner TV (np. ze strony Naviservice) i wszystko powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz ten kabel, który kupiłeś i jeszcze pozostaną Ci 4 wolne kabelki. Jeden brązowy to masa, drugi czerwony to plus, podłączasz pod stały plus a nawigacja poprzez CAN steruje załączaniem tunera TV, pozostałe 2 kable to właśnie magistrala CAN i podłączasz je pod wtyczkę 26-pin w nawigacji. CAN-H to pin nr 13 a CAN-L to pin nr 26. Jeżeli na tych pinach masz już kable to dolutuj nowe do tych już istniejących.

Ja jeszcze dodatkowo pociągnąłem sobie diagnozę do tunera TV bo w tym kupionym kablu nie było to zrobione a chciałem mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230387563912

Chłopaki, Harman/Becker za 1 euro, do końca 10 minut... Kto pierwszy ten lepszy ;)

W takich chwilach żałuję, że nie mieszkam w Niemczech :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh szkoda ze wcyesniej tu nie zajrzalem, akurat jestem w kolonii, ale z tego co widze to poszlo za 35 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co widze to poszlo za 35 euro

To i tak taniocha, w dodatku razem z kablem... Ogólnie Harman + kabel... Cały zestaw poszedł za cenę samego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączasz ten kabel, który kupiłeś i jeszcze pozostaną Ci 4 wolne kabelki. Jeden brązowy to masa, drugi czerwony to plus, podłączasz pod stały plus a nawigacja poprzez CAN steruje załączaniem tunera TV, pozostałe 2 kable to właśnie magistrala CAN i podłączasz je pod wtyczkę 26-pin w nawigacji. CAN-H to pin nr 13 a CAN-L to pin nr 26. Jeżeli na tych pinach masz już kable to dolutuj nowe do tych już istniejących.

Ja jeszcze dodatkowo pociągnąłem sobie diagnozę do tunera TV bo w tym kupionym kablu nie było to zrobione a chciałem mieć.

 

Rozumiem, że linia "K" jest na pinie 21 w złaczu tunera TV i to podpinam obojętnie gdzie pod linie K w aucie żeby mieć diagnozę tunera za pomocą VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak.

 

Wiem, że to pytanie może poza tematem, ale może wiesz na kórym pinie w DSP Harman/Becker znajdę diagnoze po lini "K" bo też chciałbym to podłaczyć, ale nie mam pojecia który to pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pogrzebałem w sobie w ETCE i dla ciekawskich info :)

Fabryczne głośniki, które są montowane bez procesora dźwięku mają odpowiednio-niskotonowe po 20W, wysokotonowe zawrotne 5W...

Natomiast głośniki, których kody podałem w poście nr 6, czyli montowane pod Harmana mają: niskotonowe po 50W, wysokotonowe po 20W :D

Także szukajcie sobie tych lepszych głośników, jeśli macie Harmana/Beckera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję troszkę temat...

Mam możliwość zakupu głośników niskotonowych DynAudio-do przednich i tylnych drzwi.

Czy Waszym zdaniem poprawi się brzmienie takiego zestawu pod DSP Harman-Becker :?: Nadmienię, że mam aktualnie głośniki dedykowane pod DSP. Co o tym myślicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam możliwość zakupu głośników niskotonowych DynAudio-do przednich i tylnych drzwi.

 

Hej!

 

Też o tym myślałem, ale jak Ty to chcesz upchnąć w tych drzwiach w B5? Przecież jedna para (nie pamiętam, czy przednia, czy tylna) to zintegrowane dwa głośniki w jednej obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej!

 

Też o tym myślałem, ale jak Ty to chcesz upchnąć w tych drzwiach w B5? Przecież jedna para (nie pamiętam, czy przednia, czy tylna) to zintegrowane dwa głośniki w jednej obudowie?

Normalnie. Tylne głośniki rozmiarem są takie same, jak w Passacie B5. I takie właśnie zakupiłem. jak będę miał czas na dłubanie (czyt. pewnie za 2 miesiące dopiero) to sprawdzę, jak to gra. Póki co głośniki leżą w kartoniku i czekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam takie pytanko

mam passata 2004 rok z nawigacja MCD , mam do kupienia wzmacniacz DSP o numerze 1J0 035 456 J, czy da rade to podpiac pod MCD?

dzieki i pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do postu nr 6, w którym podałem numery głośników pod DSP, załączam tutaj fotki tychże głośników na prośbę kolegi luke, który aktualnie poszukuje takich głośników...

Te z zielonymi naklejkami to głośniki pod DSP, rzecz jasna ;)

DSC00299.JPG

DSC00305.JPG

DSC00306.JPG

DSC00307.JPG

DSC00308.JPG

DSC00309.JPG

DSC00304.JPG

DSC00303.JPG

DSC00302.JPG

DSC00300.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam do Was jedno ważne pytanko. Otóż na ebay'u w Niemczech znalazłem wzmacniacz Harman Becker o oznaczeniu 1J0 035 456 H. Z tego co przeczytałem tutaj we wcześniejszych postach to pod nawigacje MFD na końcu oznaczenia powinna byc literka A a nie jak w tym wzmacniaczu H. Na aukcji koleś pisze już w samej nazwie MFD, i nie patrząc dalej zalicytowałem na 65euro. Na zdjęciach natomiast widzę opis wzmacniacza w wersji drukowanej (pewnie dodana od producenta) Radioanlage gamma mit DSP. Jeśli to dobrze zrozumiałem to ten wzmacniacz jest tak samo jak ten z Nokii bez literki A czyli pod radio gamma a nie nawi?? Czy ktoś mógłby mi cos więcej napisac na ten temat?? A to w razie czego link do aukcji:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130488508161&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co przeczytałem tutaj we wcześniejszych postach to pod nawigacje MFD na końcu oznaczenia powinna byc literka A a nie jak w tym wzmacniaczu H

1J0035456A lub 1J0035456J-to są wzmacniacze pod MFD z logo VW. Są też wzmacniacze pod MFD z logo Skody (z SuperBa) z oznaczeniami 3U0035456A i 3U0035456B-analogicznie jak w VW.

Na aukcji koleś pisze już w samej nazwie MFD, i nie patrząc dalej zalicytowałem na 65euro. Na zdjęciach natomiast widzę opis wzmacniacza w wersji drukowanej (pewnie dodana od producenta) Radioanlage gamma mit DSP. Jeśli to dobrze zrozumiałem to ten wzmacniacz jest tak samo jak ten z Nokii bez literki A czyli pod radio gamma a nie nawi?? Czy ktoś mógłby mi cos więcej napisac na ten temat??

Źle zrobiłeś, że nie przeczytałeś opisu ogłoszenia przed zalicytowaniem-Harman o kodzie 1J0035456H jest kierowany pod radio Gamma, jak sam napisałeś... Różni się od Nokii 1J0035456 tym samym, czym Harman od Nokii pod nawigację-jakością :) To jest Harman, ale nie będzie działać pod MFD.

Jest jeszcze wzmacniacz o kodzie 3U0035456-on jest kierowany do radia Rhapsody w SuperBie.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności