Skocz do zawartości
hevi

DSP Harman/Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Ku**a mać :!: Ja dzisiaj dostałem takiego Harmana z UK... Dałem za niego ponad 500zł :( Tylko mój jest nowiutki... Kupiłbym go, ale nie potrzebuję drugiego...

Jak się ktoś nie załapie na Harmana, to mam Nokię pod MFD do opchnięcia-ogłoszenie jest w dziale "Sprzedam".

Pozdr.

 

hevi, Ty kupiłeś tamtego Harmana za 350zł niecały rok temu na Allegro :?: Chyba kojerze tamto ogłoszenie-wisiało dobre 2 m-ce, a ja za długo się wówczas zastanawiałem ;)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hevi, Ty kupiłeś tamtego Harmana za 350zł niecały rok temu na Allegro Chyba kojerze tamto ogłoszenie-wisiało dobre 2 m-ce, a ja za długo się wówczas zastanawiałem

 

Tak, tak, to ja :) . Dlatego teraz wrzuciłem tego linka, bo znaleźć takie cacko ciężko, a naprawdę warte grzechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo znaleźć takie cacko ciężko

Wiem coś o tym... Jest jeszcze jeden Harman na ebayu, ale za 150euro plus wysyłka. Na ebayu pojawił się w międzyczasie też Harman, którego zakupiłem... A ten to pierwszy na Allegro od Twojego zakupu ;)

Ale alternatywą jest Nokia, którą mam na sprzedaż ;)

A tak na marginesie-piszesz, że lepiej już u Ciebie gra z tym Harmankiem.., Zmieniałeś głośniki, czy zostawiłeś te zwykłe tekturki :?: Ja u siebie wymieniłem na oryginalne, które właśnie są z tymi procesorami Nokia lub Harman i muszę przyznać, że dźwięk się znacznie poprawił w porównaniu do tych zwykłych głośników-piszę o sytuacji, kiedy w obu kompletach było podłączone DSP...

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59782&highlight=glosniki W poście 24 są fotki tych głośników.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie-piszesz, że lepiej już u Ciebie gra z tym Harmankiem.., Zmieniałeś głośniki, czy zostawiłeś te zwykłe tekturki Ja u siebie wymieniłem na oryginalne, które właśnie są z tymi procesorami Nokia lub Harman i muszę przyznać, że dźwięk się znacznie poprawił w porównaniu do tych zwykłych głośników-piszę o sytuacji, kiedy w obu kompletach było podłączone DSP...

 

Szczerze mówiąc, nawet nie wiedziałem, że instalowano inne głośniki pod DSP. Ja mam serię. Po zamontowaniu wzmacniacza bardzo poprawiły się wysokie i średnie tony.

 

A gdzie znaleźć i ile kosztują te lepsiejsze? Kto to produkował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie znaleźć i ile kosztują te lepsiejsze? Kto to produkował?

Zdaje się, że HAES, czy jakoś tak... Rzadko, ale pojawiają się na Allegro-ja tam kupiłem zestawik za 150zł wymontowany ze Skody SuperB...

Szukaj w "CarAudio" i w "wyposażenie wnętrza" na Allegro... Jak się pojawią na Allegro i takie będę widział, to dam Ci znać :) One się pojawiają tak co miesiąc mniej więcej-może niekoniecznie całe zestawy, ale trzeba polować, tak jak na Harmana ;)

To są te, które kupiłem: http://www.allegro.pl/item711961456_711961456.html

W porównaniu do zwykłych grają o wiele lepiej :)

 

Dobra-napiszę nieco więcej... Szukaj głośników o następujących kodach:

1J0035411A-średnio-/niskotonowe przód i tył

3U0035411-wysokotonowe przód

1J0035411-wysokotonowe tył

Dokładnie te głośniki były pod DSP Nokia (1J0035456A) i Harman (1J0035456J).

 

P.S. Widzę, że na forum przybył kolejny Harman z aukcji ;)

mpmichu, musisz się pochwalić nowym nabytkiem za jakiś czas :D

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje się, że HAES, czy jakoś tak... Rzadko, ale pojawiają się na Allegro-ja tam kupiłem zestawik za 150zł wymontowany ze Skody SuperB...

Szukaj w "CarAudio" i w "wyposażenie wnętrza" na Allegro... Jak się pojawią na Allegro i takie będę widział, to dam Ci znać :) One się pojawiają tak co miesiąc mniej więcej-może niekoniecznie całe zestawy, ale trzeba polować, tak jak na Harmana ;)

To są te, które kupiłem: http://www.allegro.pl/item711961456_711961456.html

W porównaniu do zwykłych grają o wiele lepiej :)

 

Dobra-napiszę nieco więcej... Szukaj głośników o następujących kodach:

1J0035411A-średnio-/niskotonowe przód i tył

3U0035411-wysokotonowe przód

1J0035411-wysokotonowe tył

Dokładnie te głośniki były pod DSP Nokia (1J0035456A) i Harman (1J0035456J).

 

P.S. Widzę, że na forum przybył kolejny Harman z aukcji ;)

mpmichu, musisz się pochwalić nowym nabytkiem za jakiś czas :D

 

Witam.

Tak kupiłem Harmana i jestem bardzo ciekaw jaka będzię różnica w porównaniu z Nokią, którą obecnie posiadam. Może napiszecie mi jakie są Wasze opnie na ten temat różnic między Harmanem a Nokią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj w "CarAudio" i w "wyposażenie wnętrza" na Allegro... Jak się pojawią na Allegro i takie będę widział, to dam Ci znać

 

Dzięki z góry! Będę zobowiązany! I podziawiam wytrwałość :) . A jak wygląda montaż? Trzeba demontować boczki, czy wystarczy maskownice?

 

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

 

Może napiszecie mi jakie są Wasze opnie na ten temat różnic między Harmanem a Nokią?

 

Ja niestety nie wiem, bo od razu podłączyłem Harmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki z góry! Będę zobowiązany! I podziawiam wytrwałość . A jak wygląda montaż? Trzeba demontować boczki, czy wystarczy maskownice?

Musisz zdemontować boczki-jeśli głośniki są fabryczne i nikt tam nie kręcił, to będą przynitowane-także wiertarka w ruch ;) Ja u siebie te nowsze głośniki też przynitowałem-nie pamiętam już dokładnie, jakich nitów użyłem, ale 5 lub 6. A głośniki wysokotonowe przymocowałem przy pomocy lutownicy ;) Także siedzą, jak fabrycznie :)

Patrz za tymi głośnikami-ja na nie polowałem 1,5 miesiąca :) A na Harmana rok ;) W międzyczasie Nokie zakupiłem, ale od dziś Harman "brzęczy" :D

Witam.

Tak kupiłem Harmana i jestem bardzo ciekaw jaka będzię różnica w porównaniu z Nokią, którą obecnie posiadam. Może napiszecie mi jakie są Wasze opnie na ten temat różnic między Harmanem a Nokią?

Dzisiaj przed przekładką posłuchałem Nokii, po czym podłączyłem Harmana i puściłem to samo nagranie-różnica jest dość znaczna na korzyść Harmana :) Brzmienie mocniejsze, dźwięk ładniejszy, niskie tony-nie spodziewałem się takiej różnicy ;) Nokia grała ładnie, ale Harman jest jednak lepszy ;) Jak zamienisz, to usłyszysz różnicę ;)

 

mpmichu, widzę, że szalejesz na Allegro i wzbogacasz wyposażenie Paska o kolejny bajer, oprócz Harmana ;)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Panowie-a tak zacząłem się zastanawiać-czy poszedłby pod MFD wzmacniacz o numerze 1J5035456A-to z amerykańskiej Bory jest-niby do Monsoona pasuje-ale okablowanie jest w zasadzie to samo-tylko wyczytałem na jakimś forum anglojęzycznym, że trzeba zmienić kodowanie-ludzi robili przekładki z 1J5035456A na 1J0035456J i coś tam zmieniali-ale w drugą stronę chyba nikt nie robił...

Tak mnie troszkę to zaciekawiło :)

mpmichu, gratki kolejnego zakup ;) To co, teraz będziesz miał TV w samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie Panowie-a tak zacząłem się zastanawiać-czy poszedłby pod MFD wzmacniacz o numerze 1J5035456A-to z amerykańskiej Bory jest-niby do Monsoona pasuje-ale okablowanie jest w zasadzie to samo-tylko wyczytałem na jakimś forum anglojęzycznym, że trzeba zmienić kodowanie-ludzi robili przekładki z 1J5035456A na 1J0035456J i coś tam zmieniali-ale w drugą stronę chyba nikt nie robił...

Tak mnie troszkę to zaciekawiło :)

mpmichu, gratki kolejnego zakup ;) To co, teraz będziesz miał TV w samochodzie :)

 

Witam.

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony tym zakupem bo nie sądziłem żeby za 140 PLN można kupić Tuner TV do VW i obawiam się ze pewnie będzie zepsuty, ale zobaczymy jak przyjdzie i jak zaopatrze się w przewód bo niestety takiego nie mam , chyba ze ktoś z forumowiczów użyczyłby swojego auta do testu tunera:-)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba ze ktoś z forumowiczów użyczyłby swojego auta do testu tunera:-)???

 

Jeśli Ci tylko chce się gnać do W-wy na test, to zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś z forumowiczów użyczyłby swojego auta do testu tunera:-)???

W poniedziałek przed południem będę w Lesznie przejazdem-jak masz ochotę i czas podjechać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Ci tylko chce się gnać do W-wy na test, to zapraszam :)

 

 

Dziękuję za propozycję i pewnie bym z niej skorzystał gdyby nie odległość, a tak za cenę paliwa postanowiłem kupić org. przewód i teraz czekam na przesyłkę. Ps. napiszcie mi moze jakie anteny dobrze się z nim sprawdzają i czy szukac org. VW czy jakieś inne?

 

---------- Post added at 10:22 ---------- Previous post was at 10:19 ----------

 

W poniedziałek przed południem będę w Lesznie przejazdem-jak masz ochotę i czas podjechać... ;)

 

 

Tobie również dziękuję za chęć pomocy, ale do godz. 16 pracuję i do Leszna mam tylko 20 km bliżej niż do Poznania, więc poczekam na moje przesyłke i wtedy zobacze czy to działa???:-)

Edytowane przez mpmichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napiszcie mi moze jakie anteny dobrze się z nim sprawdzają i czy szukac org. VW czy jakieś inne?

Ja mam oryginalne zatopione w tylne szyby boczne... I działa dobrze :) Jak dobrze autko ustawione, to obraz czysty i fonia też bardzo dobra ;)

postanowiłem kupić org. przewód i teraz czekam na przesyłkę

Skoro już kupiłeś... Tylko napisz później, jak to działa u Ciebie ;)

 

A czy jest ktoś na forum, kto mógłby się wypowiedzieć na temat wzmaka o kodzie 1J5035456A :?: Czy miał już ktoś z tym do czynienia :?:

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za propozycję i pewnie bym z niej skorzystał gdyby nie odległość, a tak za cenę paliwa postanowiłem kupić org. przewód i teraz czekam na przesyłkę. Ps. napiszcie mi moze jakie anteny dobrze się z nim sprawdzają i czy szukac org. VW czy jakieś inne?

 

Na etapie montażu tunera tv spotkałem się z dwoma rodzajami anten TV:

 

1. Ogólno-dostępne np. na stronie Naviservice:

http://www.naviservice.com.pl/produkty.html

 

I takie właśnie kupiłem.

 

 

 

2. Baupunkt Car Diversity - jakieś 4 razy droższe i czasem dostępne na ebay.de.

 

 

Ponadto czasem można trafić na allegro oryginalne szyby z wtopionymi fabrycznymi antenami TV + wzmacniacze do nich - ale to już chyba tylko dla maniaków. Nie sądzę, aby obraz był jakoś szczególnie lepszy dzięki nim.

 

Nie miałem okazji porównywać jednych z drugimi, ale ze swoich jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a schodząc tak lekko z tematu Harmana...

Ile mogę wołać Waszym zdaniem za tuner TV (sprawny, razem z uchwytem), bo będę miał takowy na sprzedaż w niedługim czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile mogę wołać Waszym zdaniem za tuner TV (sprawny, razem z uchwytem), bo będę miał takowy na sprzedaż w niedługim czasie

 

Na Allegro wystawiane są za ok. 400 zł, ale zainteresowanie jest średnie, więc myślę, że za ok. 350 zł, żeby szybko sprzedać.

 

A gdybyś chciał się pozbyć samej ramki (bo domyślam się, że ją miałeś na myśli), to mógłbym od Ciebie odkupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdybyś chciał się pozbyć samej ramki (bo domyślam się, że ją miałeś na myśli), to mógłbym od Ciebie odkupić.

Nie chciałbym tego wszystkiego dekompletować... Póki co mpmichu namawia na tuner swojego kolegę i czekam jeszcze kilka dni na odpowiedź... Michał, liczę na Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności