Skocz do zawartości
Nenio

Pomarańczowe światła mijania Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem. Od pewnego czasu prawe światło z przodu świeciło kolorem pomarańczowym tzn świeciło to za dużo powiedziane dawało tylko kolor pomarańczowy myślałem ze to żarówka ale nie miałem czasu jej kupić. Po pewnym czasie lewa zachowywała się tak samo jak prawa więc wymieniłem żarówki niestety problem nie ustapił.

Kto wie o co tu chodzi

Proszę o pomoc

Edytowane przez Nenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

 

 

Sprawdź jakie napięcie dochodzi do żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczal od sprawdzenia kostki przy zarowce.moze miec slaby styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na spadek napięcia! Skontroluj przekaźnik J89 (oznaczenie 173) – jeśli obie żarówki świecą tak samo słabo (ale to mało prawdopodobne, gdyż najpierw padła Ci 1 żarówka). Może problem z punktami masowymi, ale wtedy i długie by słabo świeciły. Nie wspomnę o możliwym problemie z włącznikiem świateł E4 :eek: (osobiście styki jego odciążyłem dodatkowym przekaźnikiem, co uchroni mnie w przyszłości przed niechybnym uszkodzeniem drogiego włącznika – a i spadki napięć mniejsze, to i światełka lepsze).

Możliwy problem ze stykami we wtyczkach T10s (przewód żółto/czarny) i T6d (przewód żółto/biały). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak na pierwszy ogień przyjrzał bym się wyłącznikowi świateł (to pokrętło). Ono lubi się syfić, a jego rozebranie i czyszczenie nie jest znowu wcale takie trudne. Sprawa druga - brak masy. Tu sprawa jest prosta - włączaj wszystkie możliwe światła i sprawdzaj, czy się jakieś cuda typu miganie żarówką mijania przy włączonym kierunku nie dzieją. Sprawdż lampy przednie i tylne. Może też ktoś już założył przekaźniki na światła, które to przekaźniki sobie padły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam taki problem. Od pewnego czasu prawe światło z przodu świeciło kolorem pomarańczowym tzn świeciło to za dużo powiedziane dawało tylko kolor pomarańczowy myślałem ze to żarówka ale nie miałem czasu jej kupić. Po pewnym czasie lewa zachowywała się tak samo jak prawa więc wymieniłem żarówki niestety problem nie ustapił.

Kto wie o co tu chodzi

Proszę o pomoc

Ja bym stawiał na masę (chociaż z drugiej strony obie lampy???). Sprawdź na początku tak jak pisze charakterek. Włącz wszystkie światła (włącznie z długimi) a później kierunek. Jeżeli światła pulsują z kierunkiem to stawiałbym wtedy na słabą masę. Jeżeli nie to idź tropem Kuczlawa-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! mam podobny problem jedna lampa świeci na biało a druga na żółto! co może być? zamieniałem żarówki nic to nie dało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! mam podobny problem jedna lampa świeci na biało a druga na żółto! co może być? zamieniałem żarówki nic to nie dało!
czytaj wyżej i wykonaj to co koledzy piszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mozliwe że dostała się woda ( wilgoć ) do lampy i soczewka zaszła syfem,kiedyś spadła mi tylna osłona gumowa ( kapturek ) z reflektora i podczas ulewy nazbierał wody,po wysuszeniu światło świeci na żółto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto wie o co tu chodzi
Powiedziałbym brak masy na napięciu na włókno świateł mijania, szukaj w tym kierunku, skoro drogowe dają normalnie. Tutaj chyba przełącznik jak koledzy sugerują.
Witam!!! mam podobny problem jedna lampa świeci na biało a druga na żółto! co może być? zamieniałem żarówki nic to nie dało!
Ewidentny brak masy na lampie, szukać przy masie na lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekaznik to nie bedzie i wlacznik swiatel bo problem bylby na obu lampach a jest na jednej wiec problemu szukaj w instalacji w lampie swiecacej na zolto ( kostki kable masa )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady w sobote wszystko posprawdzam i dam znac co i jak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zmierzylem! na obu zarowkach 12.64volt, po odlaczeniu zarowek 13.90volt

Edytowane przez smoku 79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba lampa? idzie cos z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może poprostu masz już bardzo wypalone odbłysniki i zabrudzone klosze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności