Skocz do zawartości
eNcoM

Trzpień zawiasu drzwi przednich - wymiana/dorobienie wymiary??

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie, dlatego najciężej jest znaleść na allegro dole zawiasy od drzwi kierowcy a najłatwiej jest znaleśc zawiasy od tylnich drzwi. Tylne drzwi mają chyba 3 skoki otwarcia a przednie o jeden więcej.

 

Tylko pytanie (akurat jestem w posiadaniu nowego zawiasu tylnego lewego ) czy te "skoki" są istotne ? Bo jeśli poprostu nie będą się tak szeroko otwierać lub też poprostu maksymalny kąt otwarcia będzie taki sam, tylko z mniejszym zakresem regulacji między poszczególnymi kątami otwarcia to ... ostatecznie w czym to przeszkadza ? Bardziej interesuje mnie czy będzie on pasować do mocowania w słupku i drzwiach..

 

Czy ktoś coś wie w tym temacie ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej interesuje mnie czy będzie on pasować do mocowania w słupku i drzwiach..

Tak na szybkiego; przedni zawias jest przykręcany do słupka z 2 stron (jedna śruba od środka słupka wkręcana w zawias, druga śruba od zewnątrz wkręcana w słupek)

Tylny natomiast jest przykręcany tylko od środka (obydwie śruby wkręcane są od środka w zawias).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na szybkiego; przedni zawias jest przykręcany do słupka z 2 stron (jedna śruba od środka słupka wkręcana w zawias, druga śruba od zewnątrz wkręcana w słupek)

Tylny natomiast jest przykręcany tylko od środka (obydwie śruby wkręcane są od środka w zawias).

 

Rzeczywiście, natomiast mam zawias taki jak w linku poniżej (jest on przykręcany z zewnątrz (miejsce na śrubę jak w zawiasie przednim oraz od środka - jednakże ma o 1 ogranicznik mniej od przedniego ).

 

http://www.zapspb.ru/catalog/item_description.php?id=1612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi czy można jakoś podregulować zawiasy??? Dzisiaj otwierając drzwi dosyć niespodziewanie zawiał wiatr wyrywając mi drzwi z ręki, na szczęście zdąrzyłem je w miare szybko złapać - niestety, przy próbie zamknięcia czuć że lekko musiały opaść bo zamek nie wskakuje na swoje miejsce, muszę je lekko podnieść żeby normalnie się zamknęły, poza tym centralny zamyka i otwiera wszystkie zamki bez problemu. Da się to jakoś wyregulować na zawiasach?? Jak tak to co, gdzie i w jaki sposób??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daf6

Witam

 

To moj pierwszy post na tym forum, więc wpierw się kłaniam :)

Co do zawiasow w Passacie B5 FL, u mnie opadły drzwi kierowcy:

- jaki rozmiar kluczy spline jest potrzebny do demontazu zawiasow? (mogę mieć splajny rozmiary 5;6;8;10;12 - czy będzie ok?)

- czy zawias górny w przednich drzwiach jest taki sam jak górny w tylnych drzwiach? Myślałem o przełożeniu ich.

 

Pozdr.

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

To moj pierwszy post na tym forum, więc wpierw się kłaniam :)

Co do zawiasow w Passacie B5 FL, u mnie opadły drzwi kierowcy:

- jaki rozmiar kluczy spline jest potrzebny do demontazu zawiasow? (mogę mieć splajny rozmiary 5;6;8;10;12 - czy będzie ok?)

- czy zawias górny w przednich drzwiach jest taki sam jak górny w tylnych drzwiach? Myślałem o przełożeniu ich.

 

Pozdr.

Dawid

 

 

Czemu chesz wymieniać górne zawiasy ? One są bardzo trudne do wymiany. Ja wymieniałem dolne i drzwi ładnie się podniosły. Moim zdaniem górne zawiasy bardzo rzadko siadaj. Winne są dolne bo to na nich opiera się waga znacząca waga drzwi. Widać to choćby po rozmiarach zawiasów.

 

Radze ci najpierw wymień dolne zawiasy a potem zobaczysz efekt. Jeśli bedziesz wymieniał zawiasy to przygotuj się na zdjęcie / demontaż całych drzwi. Łatwiej, szybciej i bezpieczniej. Sam sprawdziłem. Przy pierwszych nie zdejmowałe. Istna ginekologiczna robota. Przy drugich robiłem sam i przypakiem odkryłem że luzując górną śróbke górnych zawiasów i odkręcająć dolny zawias można podnieść drzwi do góry. To odpiołem wiązkę elektryczną

, przełożyłem przez gumę, drzwi do góry i na plecy. 15 minut póżniej miałem zmieniony zawias dolny i drzwi trafiły spowrotem. Naprawdę mniej nerwów i strat w lakierze.

 

Jedna rada. Uważać aby śroba nie wpała do progu. Mi się to przytrafiło ale miałem magnesy na teleskopach to jakimś cudem wyjąłem ją. A już w wyobraźni słuszałem jest turlanie się podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, gdzie przy zawiasie przednich drzwi jest jakas srubka do regulacji-prosze jakies foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a da się kupić nowe zawiasy do drzwi poza ASO? Na allegro nie widzę ofert nowych zawiasów...

Mam taki problem, że u mnie drzwi kierowcy i prawe tylne poprostu skaczą na dołkach powodując straszny huk. Nie jest to skrzypienie czy rypienie tylko solidne *******ut. Zmiana zawiasów powinna pomóc czy ktoś ma inny pomysł? Z tyłu nic oprócz drzwi chyba nie ma prawa wydawać tak głośnego walnięcia.

Edytowane przez presstarter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Poszukuje zestawu tzn trzpienia zawiasu drzwi przednich od kierowcy i czy wogóle jest takie cos czy trzeba kupic najlepiej nowy zawias za ok 230zł bagatela. bo na allegro mozna kupic za 50zł ale nie wiadomo co się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem od kolegi z forum zawiasik przedni, w używce z angola. Kupiłem nowszy niż miałem to raz, dwa że ten ma o jedną rolkę oporową więcej przez co furtki nie lecą od razu do pełnego rozwarcia :D

Już założony i jestem zadowolony z zakupu. Drzwi się podniosły, nie opadają przy otwarciu i mają większy opór przy zamykaniu - jak nówki. Tego trzpienia nie ma jako części wymiennej, chyba do B4 jest na allegro ale u nas to raczej rzemieślnik pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki za info. bedę musiał coś pomysleć i poszukac chociaż wiem ze od kierowcy zawias przeważnie jest walnięty i nie ma co szukać na allegrochyba ze jakis pewniak z rozbiórki. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem Z ANGOLA!! U nich jest to strona pasażera a u nas...zakładasz i masz zawiasik mało używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz padł dolny zawias i tu mam pytanko jak się zabrać do jego wymiany? Nie ma tam za dużo miejsca żeby podejść kluczem chyba żeby odkręcić błotnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy dolny przedni zawias będzie pasował od A4 ?

Na zdjęciach wygląda to podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak się zabrać do wymiany zawiasów przednich górnych w pasat 3b obie strony ?? jakieś porady filmiki itp. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam , podkręcenie małej śrubki pomogło bo była lużna...(prawe przednie drzwi,chciałem wymienić ale po odkreceniu schowka i częściowym odkreceniu nagrzewewnicy ,bo reszta było przykręcona w konsoli środkowej dałem sobie spokój , dojście tragedia)... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o temat dolnego zawiasa przednich drzwi to ja ogarnąłem to w ten sposób że podłożyłem podkładkę pod śrubą mocującą go do drzwi które w ten sposób się podniosły i nie opadają i dobrze się zamykają. Niewiem na jak długo to pomoże ale myślę że napewno jakiś czas posmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności