Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę aby w moim była padnięta uszczelka....żadnych innych objawów typowych dla uszczelki nie ma.

u mnie były to początkowe objawy później uciekał płyn wiec padło na uszczelkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzewam temat zimnego Paska. Przy nastawie do środka leci powiedzmy ciepło, a przy włączeniu nawiewu na nogi lub szybę (lub przy łączeniu ze sobą wariantów) leci zimno. Jak narazie optymalną opcją jest nie nastawianie żadnej opcji ;P.wtedy z każdego otworu wydobywa się chociaż letnie powietrze. Mam automatyczną klimę ale nie sprawną czy to może mieć jakiś wpływ na niesprawność układu? czy też wina leży w silniczkach sterujących?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierał ktoś pokrętło ciepło zimno w klimatyzacji manualnej w passacie 3c? Przestało działać. tzn chodzi lekko bez żadnych oporów. Tak jak by spadła linka lub coś sie ułamało. Jak się do niego dobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam podobny problem w swoim passaciku z ogrzewaniem, ale od strony pasażera,mam climatronik dwustrefowy,jest ustawione temperatura 22 i leci chłodne powietrze...a od strony kierowcy nawiew jest ciepły...jaka może być przyczyna?miał ktoś podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobny problem w swoim passaciku z ogrzewaniem, ale od strony pasażera,mam climatronik dwustrefowy,jest ustawione temperatura 22 i leci chłodne powietrze...a od strony kierowcy nawiew jest ciepły...jaka może być przyczyna?miał ktoś podobny problem??

 

podgląd parametrów i odczyt błędów wyjaśni problem, stawiam na uszkodzony silnik klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRZESIEK BB masz walniety potencjometr w silniczku przepustnicy cieplego powietrza. Musisz wymienic kpl silniczek i dodam ze ciezko go dostac. Szukaj kpl nagrzewnice to moze ktos Ci odkreci- ja tak zrobilem. Oto numer silniczka

3C0907511B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w poprzednim aucie brak ogrzewania zwiastował problem z chłodzeniem silnika, tzn. pociekła mi chlodnica chwilę później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taki przypadek. po włączeniu ogrzewania szyby przedniej nawiew po lewej stronie wieje zimnym powietrzem przy 20C a po prawej przy 20 wieje cieplym. zauwazylem ze po prawej stronie nawet przy 16C wieje cieplym, natomist jak po lewej stronie zwieksze do 23 to dopiero wieje cieplym. czy ktos mial juz taki przypadek? co moze byc przyczyna?

 

mam pytanko co najlepiej uzywac w czasie zimy do odparowania szyb. Auto czy klima czy ECON?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia AUTO jak działa, kiedy i w jakich warunkach korzysta z klimy a kiedy z ECON, czy moze myle pojęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonkaw1975

Od strony kierowcy leci ciepławe powietrze ale już od strony pasażera tylko zimne.Sterowniki działają klapy się otwierają nagrzewnica daje ciepłe powietrze a w samochodzie zimno. Może ktoś wie co to za cuda .:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . ja mam taki problem ze mam klimatronik dwustrefowy i strefa pasażera chodzi super a z nawiewów kierowcy nie ważne czy jest nastawione na HI , LO czy jakąkolwiek inną temperaturę cały czas leci zimnie powietrze . na dodoatek jest jesszcze taki problem że czasami mam nastaw na nogi lub szybę i przełączam na twarz to nie leci z nawiewów powietrze a słychac że ucieka gdześ pod konsolą co może byc pryczyną ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam taki problem z ogrzewaniem, mam reczne sterowanie i jak nastawie na srodek to leci maksymalnie zimne powietrze, jak przekrece dopiero na 3/4 mocy to zaczyna wiac troche cieplym powietrzem, a jak na maksymalnie gorące to gorące. Czy moze byc przeczyna w pokretlach ? czy moze cos innego ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapki sie pewnie przycieły,

rozumiem ze nie masz climatronica, skoro piszesz o ustawieniu manualnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, nie mam climatronica. Zaczyna delikatnie dmuchac cieplym jak nastawie pokretlo temperatury na 3/4 w strone cieplego. A jak nastawie na max gorace to wieje goracym jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje, albo dłubanie i sprawdzanie wszystkiego po koleji, albo wyciągnięcie panelu z pokrętłami i próba manualnego naciągu, jezeli sie okaże ze jesteś w stanie naciągnąć linkę mocniej niż robi to pokrętło w skrajnej pozycji, to wtedy trzeba dorobić dystans do kołnierza linki.

Przerabiałem kiedyś ten temat w Audi i powyższa propozycja zadziałała.

jeżeli nie do końca wiesz o czym mówie, to wyciągnij panel z pokrętłami i powinieneś zrozumieć odrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za pomoc, w wolnej chwili wyjmę panel i zobacze co w trawie piszczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce rozpoczynać nowego wątku więc może tutaj uda się uzyskać informację.

Mam taki problem z ogrzewaniem że jak się włączy to zaczyna trochę śmierdzieć.

Odgrzybiałem klimę w tym roku 2x i nic nie śmierdzi. Natomiast wali podobnie jak kiedys klima kiedy włączy się ogrzewanie. Czy nagrzewnice też się odgrzybia? Ktoś z Was to robił?

Gdzie w B6 jest nagrzewnica i jak się do niej dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.... sprobuje sie podpiac tutaj ze swoim problemem, gdyz nie moge znalezc nic podobnego. A mianowicie, włączone radio na postoju z wyłączonym silnikiem....wyskakuje komunikat zeby odpalic auto ponieważ grozi to rozładowaniem akumulatora...po odpaleniu przez jakis czas mam problem z oodpaleniem klimatronica, nie dziala rownież ogrzewanie szyb (tylnej i przedniej, mrugaja tylko kontrolki) i po pewnym czasie wszzystko wraca do normy.... Co to może być za przyczyna?? Pomóżcie.....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś pomoże.

Z nawiewów strona lewa leciało zimne powietrze po sprawdzeniu klimy wywalało "7.1", padł silniczek klapy "3C1.907.511".

Auto do elektryka na 1 dzień, silniczek wymieniony na używany koszt z robocizną 300 zł. Wszystko gra no i przestało w klimie ćwierkać.

A już chciałem ocieplać lewe drzwi, bo było zimno z tej strony!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności