Skocz do zawartości
hevi

MFD-->TV Tuner-->DVD/MP3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

 

Podpowiedzcie proszę najprostsze możliwe rozwiązanie. Chcę podłączyć do tunera TV (który z kolei podłączony jest do MFD ver. D) źródło audio/video. Co kupić? Znalazłem na allegro kabel tuner tv-aux, ale co do niego podłączyć, żeby za dużo nie kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to po prostu kupujesz ten adapterek http://www.allegro.pl/item749602741_aux_video_dvd_adapter_vw_audi_tv_tuner_mfd2_rns_e.html

I np DVD podłączasz za pomocą tych czinczy, które będą w komplecie z DVD.

 

Przepraszam, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chcę do tunera tv podłączyć hdd player. Kilka pytań:

 

1. Jaki polecacie?

2. Jaki adapter?

3. Czy jest szansa na sterowanie playerem z poziomu MFD (choćby podstawowymi funkcjami)?

4. Jeśli nie, to jak rozwiązać kwestię sterowania playerem? Czy jeśli urządzenie będzie w bagażniku, obok zmieniarki, to pilot sięgnie? Wiem, że to głupie pytanie, ale może ktoś z Was już to przerabiał i coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz orginalny tuner TV i do niego chcesz podpiac HDDplayer to:

2. nie potrzebujesz adaptera, tylko przejsciowke taka jak w poscie pogromcy,

3. nie ma mozliwosci sterowania z poziomu MFD playerem jesli masz podpiety tuner (tylko jedno urzadzenie mozna sterowac z MFD)

4. wystarczy ze wyprowadzisz odbiornik IR z playera na zewnatrz i umiescisz go kolo MFD, a sam player moze pozostac w bagazniku.

(http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=121747&postcount=21)

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli masz orginalny tuner TV i do niego chcesz podpiac HDDplayer to:

2. nie potrzebujesz adaptera, tylko przejsciowke taka jak w poscie pogromcy,

 

Jeszcze dwa pytanka:

 

1. Jak rozwiązać kwestię zasilania playera?

2. Czy wstrząsy i wibracje nie uszkodzą dysku i nie będą zakłócały odbioru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jak rozwiązać kwestię zasilania playera?

 

najlepiej przez maly przekaznik zalaczany z napiecia ktore wystawia MFD w momencie zalaczania (lub napieciem stacyjki).

Przekaznik zalacza napiecie dla HDD-Playera i jednoczesnie odlacza sygnal Gala od MFD

 

(moj schemat takiego rozwiazania jest tu gdzies na forum)

 

2. Czy wstrząsy i wibracje nie uszkodzą dysku i nie będą zakłócały odbioru?

 

teoretycznie moga, ale moj dysk 32GB jezdzi juz w autku ponad 2 lata i jeszcze dziala i nie bylo tez zaklocen w odtwarzaniu.

MFD_power_DVD.jpg

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest choć jeden zadowolony użytkownik takiego "cudeńka". Bo jak na razie to same nie przychylne opinie czytam.

 

http://naviheaven.pl/index.php?p44,na-7295

 

jeśli nie ten chińczyk to co w zamian aby wyrzucić Gamme i 1 x CD i dać coś 2 din w to miejsce?

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej przez maly przekaznik zalaczany z napiecia ktore wystawia MFD w momencie zalaczania (lub napieciem stacyjki).

Przekaznik zalacza napiecie dla HDD-Playera i jednoczesnie odlacza sygnal Gala od MFD

 

(moj schemat takiego rozwiazania jest tu gdzies na forum)

teoretycznie moga, ale moj dysk 32GB jezdzi juz w autku ponad 2 lata i jeszcze dziala i nie bylo tez zaklocen w odtwarzaniu.

 

można prosić o ten schemacik w lepszej rozdzielczości, chciałbym go wykorzystać przy tunerku DVBT, głównie mi chodzi o pobranie sygnału na przekaźnik z miejsca gdzie radio nadal jest zasilane po wyłączeniu silnika, a gaśnie po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności