Skocz do zawartości
Mchal656

Co to za wężyk?

Rekomendowane odpowiedzi

Do moderatora, szukałem podobnych tematów i nie znalazłem odpowiedzi.

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Mam wyciek płynu chłodniczego poprzez ten właśnie wężyk (na załączniku oznaczone). Samemu doszedłem do wniosku że wycieka z łączenia gumy z kołnierzem. Teraz moje pytanko, co to dokładnie za "wąż"? Ile kosztuje, oraz czy można samemu wymienić bez problemów?

ps. załączone zdjecie nie jest moje, u siebie nie mam dobrego dostępu do zfotografowania.

756159523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wyciek płynu chłodniczego poprzez ten właśnie wężyk (na załączniku oznaczone).

 

ale to przecież turbina a wężyk jest podciśnieniowy i wchodzi do gruszki sterującej sztagą położeniem kierownic spalin turbiny, nie powinno być tam płynu chłodniczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem od góry na turbo i widziałem ledwo taki gumowy wężyk, pod spodem jest alternator "chyba" i jakoś dostałem tam ręką to ten wężyk od spodu na łączeniu był cały mokry.Płyn był zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatora to w tej okolicy nie ma. Wyciek masz prawdopodobnie z węża płynu chłodniczego zasilającego turbinę (nr części 058 121 497 B). Dostęp dosyć ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alternatora to w tej okolicy nie ma. Wyciek masz prawdopodobnie z węża płynu chłodniczego zasilającego turbinę (nr części 058 121 497 B). Dostęp dosyć ciężki.

 

a gdzie on jest mniej więcej, samemu dam rade go wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wąż ten ciągnie się z prawej strony turbiny aż do bloku silnika - jest dość krótki, ale żeby się do niego dostać od góry - trzeba rozmontować calutki dolot (zdemontować/wyjąć całą puszkę filtra odsłaniając turbinę). Możesz spróbować odkręcić śrubę od bloku od spodu auta, ale nie gwarantuje, że włożysz tam ręce...

 

btw. do wymiany przy okazji płyn chłodniczy + odpowietrzanie -> więc nie jest to czynność na "godzinkę-po-pracy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro mam wolny dzionek to zobacze jak będzie z tym dojsciem :)

w razie problemu będe pisał. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. według zaleceń :) wyjąłem obudowe filtra itp. sprawdziłem cały ten wąż, od bloku silnika jest sucho na wężu, dopiero od tego połączenia palcami doszedłem do tej śruby, tak jakby spod niej sączy się. nie wiem co teraz z tym zrobić?

20090930_1210(1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego trzeba by sprawdzać wszystkie przewody i króćce wody po omacku czy są suche i skad mogło by leciec, jezeli jest możliwośc to dokręcić, tylko uwazaj na jakie kolwiek plastiki to długim czasie potrafią pękać.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem już przewody palcem, wszędzie były suche tylko ten kawałek od śruby (strzałka na focie po lewej) do tego łączenia (prawa strzałka na focie). to chyba "sruba drożna" i teraz pytanie czy moge ją dokręcic? kurde niedawno nowe turbo włożyłem i nie chce lipy znów. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu bo sprawa jest podobna. Od jakiegoś czasu auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Czasem płynnie przyspiesza, a czasem ma zamułkę, jakby coś było przytkane. Dzisiaj oglądając silnik zauważyłem, że jeden z wężyków jest pęknięty, a w jego okolicy pojawił się olej. Jak nazywa się ten wężyk i czy on może być przyczyną? Pacjent B5FL 1.8T AWT

 

DSC_0527.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności