Skocz do zawartości
lukisio

Strefa wędkarska nie mylić z pijacką :p

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko do Tublców :)

jakies rady na jezioro wulpinskie? jakies fajne miejscowki na drapiezniki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanko do Tublców

jakies rady na jezioro wulpinskie? jakies fajne miejscowki na drapiezniki ??

 

najlepsza rada :P przed wypłynięciem jedziesz do rybolu... bierzesz 4 dorodne szczupaczki i wypływasz...... oczywiscie ze specjalem :P:) gwarancja, że nie splyniesz z pustymi rękami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsza rada przed wypłynięciem jedziesz do rybolu... bierzesz 4 dorodne szczupaczki i wypływasz...... oczywiscie ze specjalem gwarancja, że nie splyniesz z pustymi rękami

 

Edi rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niedziele jadę pierwszy raz na szczupaka zero czasu na nic wstyd jak coś będzie strzele fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie się wybierasz na tego szczupaka, ja dziś popołudniu też jadę na szczupaka na jezioro kortowskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś chęć jutro do Bęsi na karasia jechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie sie jak wyniki z tymi szczupakami, z karasiami tez;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na to RAPR? Chyba, że nie wędkujesz na wodach PZW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież mieli te 5 na dwóch, to RAPR nic tu nie ma do szukania :)

 

Chociaż ja osobiście do szczupłych to C&R.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, a czytałeś RAPR na 2011? :)

Ja również preferuję C&R i to nie tylko do pajków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie czytałem, przyznaję się :) Jakieś zmiany?

 

Zresztą w tym roku to niestety nie połowiłem oprócz lodu :( I pierwszy sezon bez kropasów niestety :(

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmian na lepsze, ale są też i złe strony nowego regulaminu. Cieszy fakt zaostrzenia limitów, chociaż i tak zdecydowanie za słabo. Zmniejszono limit dobowy szczupaka (i innych) łącznie do 2 sztuk, imho, powinno być 2 sztuki tygodniowo, albo i jedna. Zwiększono wymiar szczupaka do 50 cm, szkoda, że brakuje górnej granicy, np. 80cm.

Z pod lodu można łowić na 2 wędki (mormyszka lub spławik).

Niestety zezwolono ponownie na podrywkę... Co uważam za błąd, wielu ludzi używa tego jako narzędzia do kłusowania.

O innych zmianach pisać mi się nie chce, resztę mniej istotnych doczytaj sam :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no stary ja jeszcze nic ale może zbierzemy ekipę i gdzieś razem się wybierzemy na te szczupaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja byłem już 3 razy od połowy września i nic nie bierze być może było za ciepło teraz sie troszke schłodziło i mam nadzieje że może ruszy na żery szczupak a tak na uboczu to jestem jak najbardziej za propozycją bogdana można by sie gdzieś wybrać i troszkę rywalizacji nikumu by nie zaszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qqxczek51, na tej drugiej fotce wyglądasz jak jakiś kłusol. Po kij Ci tyle szczupaka? Zapasy mięcha na zimę robisz? Nawet jeśli nie jest to łowisko PZW tylko jakieś specjalne, z którego możesz zabrać tyle ile uniesiesz to i tak nie rozumiem takiego zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki, ja się piszę na wyskok gdzieś na rybałkę :)

W tym roku od lodu nie miałem okazji połowić (niestety brak wolnego czasu na przyjemności:()

Co powiecie na Wersminię? Myślę że część luda zna miejsce. Byłem tam jak jeszcze robotałem w Salmo na testach przynęt. Miejsce rewelka, ale raczej na wiosnę - jesienią dość mocno przekłute, ale ryba jest.

 

Tu macie stronkę łowiska:

http://www.wersminia.pl/

 

qqxczek51 gratuluję wyników, ale faktycznie żeś zberetował tyle co ja przez całe życie nie zdążyłem :)

 

Ja tam jestem za c&r, za rok może złapię tego samego, ale o kilka cm dłuższego. Ale każdy robi jak uważa.

 

 

Pozdrowionka

Edytowane przez kjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że to przestępstwo. Po prostu mamy inne podejście do wędkarstwa. Szanuje rybki, zwłaszcza szczupaki. Dla mnie szczupły 95 cm jest zbyt atrakcyjny pod względem wędkarskim żeby go uśmiercać i pozbawiać tym samym innych oraz siebie możliwości spotkania z nim w przyszłości. Jestem zwolennikiem C&R zwłaszcza jeśli chodzi o szczupaka, ale też nie fanatykiem. Jestem w stanie zrozumieć zabranie jednej rybki 2-3 kg w celach kulinarnych ale zabieranie kilkunastu kg kojarzy mi się bardziej z mięsiarstwem niż wędkarstwem. Tym bardziej jeśli wśród tych kilkunastu kg znajdzie się jedna prawie "metrówa" o wątpliwych walorach kulinarnych za to na pewno stanowiąca wielką atrakcję dla wędkarza.

Taka jest moja opinia i rozumiem, że możesz mieć inne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 100% popieram Darka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 100% popieram Darka

 

Ty nie popieraj tylko zalatywuj na Mazury na szczupaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi to co lubi... Złapał to zabrał.... nie Krzysiek to kto inny..... a Wasze czepianie się to z mojego punktu widzenia czysta zazdrość, że wyciągnął taką sztukę.... sądze, że gdybyście siedzieli z nim na łódce i zapytał się któregoś z Was czy chcecie go... to sorry memory, ale jestem przekonany, że byście nie odmówili i zawineli ze Sobą.... oczywiście napiszecie, że nie..... no bo jak tu teraz zaprzeczyć Swojej wcześniejszej wypowiedzi....... Z drugiej strony zrobił wszystko legalnie, więc w czym problem?????

Więc bez napinki Panowie... też możecie wyciągać takie sztuki jak znacie miejsca..... i nikt nie powie złego słowa... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności