Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B4 1.9 TDI 90KM (1Z)
    Rok prod: 1996

no niepowiedział bym ze takie proste, probowałem to zrobic jedno uderzenie srubokretem z góry i cała czesc zewnetrzna poprostu odpadła z kablem taki plastkik juz był zpruchniały, wiec **** chyba bez zdjecia tarczy sie nie obejdzie;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 1994

Vag Com pokazał mi, że auto nie dostaje sygnału od prawego czujnika z tyłu. Wymieniłem go, ale ABS dalej nie działał. Podłączyłem Vag Com i pokazało mi, że prawy czujnik z tyłu jest ok i nie działa teraz przedni czujnik z prawej. Wymieniłem go, ale ABS dalej nie działał. Podłączam VAG, który wykrywa mi błąd lewego, przedniego czujnika. Może to sterownik ABS wariuje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 CC 2.0TSI 200KM
    Rok prod: 2012

Sprawdz najpierw rezystancje czujnikow. Upewnisz sie ze wina nie dzialajacego ABS nie lezy po stronie czujnikow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale po wymianie jednego, wskakuje kolejny do wymiany.

EDIT: Według miernika mam do wymiany lewy przód. Szkoda (dziwne), że miernik od razu nie pokazał wszystkich czujników. Wymienił bym wtedy wszystkie na raz.

Edytowane przez szymoneon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2000

Właśnie jestem po wymianie czujnika abs przedniego prawego, nie ma szans żeby stary czujnik wyjąć w całości :D Poza tym trzeba mieć dremela lub papier ścierny w celu oczyszczenia gniazda czujnika, bo inaczej nie włoży się nowego.

ps. nowy ori czujnik kosztował mnie 34 zł na allegro z wysyłką

bfi1291909211i.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2001
    nie ma szans żeby stary czujnik wyjąć w całości Poza tym trzeba mieć dremela lub papier ścierny w celu oczyszczenia gniazda czujnika

Zdecydowanie polecam użycie dremela, ale z rozwagą żeby uniknąć takich sytuacji:

za mocno zeszlifowalem i wyszla 1,5x1,5mm dziura z ktorej widac welne miedziana

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 2000

Bo uosiu chyba szlifował czujnik, a nie gniazdo :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2001
    Bo uosiu chyba szlifował czujnik, a nie gniazdo

Dlatego lepiej się zająć gniazdem;) A w temacie błędów ABS: czy popękana izolacja na przewodzie dochodzącym do czujnika (konkretnie zaraz przed oprawką) może powodować występowanie błędów i odcięcie ABSu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    jeśli widać druty to na pewno

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

koledzy napiszcie jak wydłubać czujnik abs z tylnego prawego koła, właśnie przed chwilą urwałem to co na wierzchu ten plastik z przewodem, ale nie wiem jak dostać się do reszty, nie mówiąc już o szlifowaniu gniazda, zastawia to wszystko amortyzator, a zdjęcie tarczy pewnie by wiązało się z nabijaniem łożysk. Z góry dziękuję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 2006

No korkociągiem to raczej Ci się nie uda....

Weź to wszystko na spokój, żeby Ci "grabie" nie latały, musisz to wszystko co zostało wykruszyć, już innej możliwości teraz nie ma. malutki wkrętak z metalowym łbem do pobijania i powolutku, kawałek po kawałku wykrusz to i już. A gdzie Ci sie tak śpieszyło, że aż połamałeś ten czujnik? Dwa wyciągałem i udało mi się w całości. Oczyscić najpierw, popryskać odrdzewiaczem, i na bujanego, wyjdzie tylko jest trochę zabawy.

Aha, zapewnij sobie dobry dostęp, bo w jakiejś pozycji "kuczno-zgietej" to długo nie dasz rady.

Zdjęcie tarczy nie wiąże się z nabijaniem łozysk, najpierw trzeba odkręcić dwie śruby mocujace szczęki (jeżeli to tarcza) od tyłu, później samą tarczę, zdaje się dwa wkręty krzyżowe obok otworów w które wkręca się śruby mocujące koła. I tyle.

Edytowane przez woys

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kolego, sciągasz jażmo, no i potem cała tarcze itd i masz wtedy czujnik na wierzchu, puk młotkiem i wyjdzie bo inaczej nie da rady tez tak samo jak Ty urwalem i bez zdjecia jarzma i tarczy sie nieobryło, tylko uwarazj przy sciaganiu jażma zebys srub nieprzekręcił najpierw jakims penetratorem z 10min wczesniej psiknij ze dwa razy nim sie czepisz odkrecania:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzięki Wam wszystkim za pomoc, ale to Michał (dd0_0bb) sprowokował mnie do takiej wymiany czujnika w tylnym kole, na pewno jak trafi mi jeszcze raz lub drugie koło to robię to według powyższej receptury, 1,5 godziny i po robocie (ok 50 min walka ze śrubami od jarzma, ale CX (nie było WD40) i naprawdę bardzo dobry imbus, oraz przedłużacz do niego i ruszyło, a zdjęcie tarczy to drobiazg(pilnować tylko aby łożysko nie wyleciało.TERAZ MAM ABS i dzięki Wam się cieszę.DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ WAM WSZYSTKIM, za wszelkie mniej lub bardzie trafne porady nauczyły mnie wiele.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B4 2.0 16V 150KM (ABF)
    http://allegro.pl/czujnik-abs-tyl-vw-passat-b3-b4-seat-toledo-ibiza-i1719758161.html czy taki czujnik rzeczywiście podejdzie do paska b4 po zastosowaniu starej wtyczki??z góry dzięki za pomoc! ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B4 2.0 16V 150KM (ABF)

po to ,że ja potrzebuje tylny czujnik ;) a aukcja do której podałeś linka dotyczy przedniego czujnika..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
    Rok prod: 2003

Ja bym radził kupić gdzieś niedaleko w warsztacie. Jest niestety kilka wersji, i nie wiadomo czy będzie Ci pasował. Ja akurat miałem pecha i musiałem odsyłać.

Pozdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B4 1.9 TDI 110KM (AFN)

panowie.z tyłu nie ma potrzeby zdejmować tarczy żeby wyjąć czujnik ABS-u

wystarczy jakiś pręt ok 8mm wsadzić w jeden z otworow od śruby koła tak zeby dotykał czujnika i walnac mlotkiem(po uprzednim odkreceniu sruby od czujnika) i wyleci .ja tak robilem

http://allegro.pl/czujnik-abs-tyl-vw-passat-b3-b4-seat-toledo-ibiza-i1750904687.html

przednie kupowalem w sklepie po 21 pln

Edytowane przez robik1301

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
    Rok prod: 2003

Czy czujnik na tylnych kolach jest taki sam na bebnach i tarczach???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta