Skocz do zawartości
uosiu

Wymiana czujnika ABS

Rekomendowane odpowiedzi

no niepowiedział bym ze takie proste, probowałem to zrobic jedno uderzenie srubokretem z góry i cała czesc zewnetrzna poprostu odpadła z kablem taki plastkik juz był zpruchniały, wiec **** chyba bez zdjecia tarczy sie nie obejdzie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag Com pokazał mi, że auto nie dostaje sygnału od prawego czujnika z tyłu. Wymieniłem go, ale ABS dalej nie działał. Podłączyłem Vag Com i pokazało mi, że prawy czujnik z tyłu jest ok i nie działa teraz przedni czujnik z prawej. Wymieniłem go, ale ABS dalej nie działał. Podłączam VAG, który wykrywa mi błąd lewego, przedniego czujnika. Może to sterownik ABS wariuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw rezystancje czujnikow. Upewnisz sie ze wina nie dzialajacego ABS nie lezy po stronie czujnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po wymianie jednego, wskakuje kolejny do wymiany.

EDIT: Według miernika mam do wymiany lewy przód. Szkoda (dziwne), że miernik od razu nie pokazał wszystkich czujników. Wymienił bym wtedy wszystkie na raz.

Edytowane przez szymoneon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie czujnika abs przedniego prawego, nie ma szans żeby stary czujnik wyjąć w całości :D Poza tym trzeba mieć dremela lub papier ścierny w celu oczyszczenia gniazda czujnika, bo inaczej nie włoży się nowego.

ps. nowy ori czujnik kosztował mnie 34 zł na allegro z wysyłką

bfi1291909211i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma szans żeby stary czujnik wyjąć w całości Poza tym trzeba mieć dremela lub papier ścierny w celu oczyszczenia gniazda czujnika

Zdecydowanie polecam użycie dremela, ale z rozwagą żeby uniknąć takich sytuacji:

za mocno zeszlifowalem i wyszla 1,5x1,5mm dziura z ktorej widac welne miedziana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo uosiu chyba szlifował czujnik, a nie gniazdo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo uosiu chyba szlifował czujnik, a nie gniazdo

Dlatego lepiej się zająć gniazdem;) A w temacie błędów ABS: czy popękana izolacja na przewodzie dochodzącym do czujnika (konkretnie zaraz przed oprawką) może powodować występowanie błędów i odcięcie ABSu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli widać druty to na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy napiszcie jak wydłubać czujnik abs z tylnego prawego koła, właśnie przed chwilą urwałem to co na wierzchu ten plastik z przewodem, ale nie wiem jak dostać się do reszty, nie mówiąc już o szlifowaniu gniazda, zastawia to wszystko amortyzator, a zdjęcie tarczy pewnie by wiązało się z nabijaniem łożysk. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No korkociągiem to raczej Ci się nie uda....

Weź to wszystko na spokój, żeby Ci "grabie" nie latały, musisz to wszystko co zostało wykruszyć, już innej możliwości teraz nie ma. malutki wkrętak z metalowym łbem do pobijania i powolutku, kawałek po kawałku wykrusz to i już. A gdzie Ci sie tak śpieszyło, że aż połamałeś ten czujnik? Dwa wyciągałem i udało mi się w całości. Oczyscić najpierw, popryskać odrdzewiaczem, i na bujanego, wyjdzie tylko jest trochę zabawy.

Aha, zapewnij sobie dobry dostęp, bo w jakiejś pozycji "kuczno-zgietej" to długo nie dasz rady.

Zdjęcie tarczy nie wiąże się z nabijaniem łozysk, najpierw trzeba odkręcić dwie śruby mocujace szczęki (jeżeli to tarcza) od tyłu, później samą tarczę, zdaje się dwa wkręty krzyżowe obok otworów w które wkręca się śruby mocujące koła. I tyle.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, sciągasz jażmo, no i potem cała tarcze itd i masz wtedy czujnik na wierzchu, puk młotkiem i wyjdzie bo inaczej nie da rady tez tak samo jak Ty urwalem i bez zdjecia jarzma i tarczy sie nieobryło, tylko uwarazj przy sciaganiu jażma zebys srub nieprzekręcił najpierw jakims penetratorem z 10min wczesniej psiknij ze dwa razy nim sie czepisz odkrecania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Wam wszystkim za pomoc, ale to Michał (dd0_0bb) sprowokował mnie do takiej wymiany czujnika w tylnym kole, na pewno jak trafi mi jeszcze raz lub drugie koło to robię to według powyższej receptury, 1,5 godziny i po robocie (ok 50 min walka ze śrubami od jarzma, ale CX (nie było WD40) i naprawdę bardzo dobry imbus, oraz przedłużacz do niego i ruszyło, a zdjęcie tarczy to drobiazg(pilnować tylko aby łożysko nie wyleciało.TERAZ MAM ABS i dzięki Wam się cieszę.DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ WAM WSZYSTKIM, za wszelkie mniej lub bardzie trafne porady nauczyły mnie wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to ,że ja potrzebuje tylny czujnik ;) a aukcja do której podałeś linka dotyczy przedniego czujnika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził kupić gdzieś niedaleko w warsztacie. Jest niestety kilka wersji, i nie wiadomo czy będzie Ci pasował. Ja akurat miałem pecha i musiałem odsyłać.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie.z tyłu nie ma potrzeby zdejmować tarczy żeby wyjąć czujnik ABS-u

wystarczy jakiś pręt ok 8mm wsadzić w jeden z otworow od śruby koła tak zeby dotykał czujnika i walnac mlotkiem(po uprzednim odkreceniu sruby od czujnika) i wyleci .ja tak robilem

 

http://allegro.pl/czujnik-abs-tyl-vw-passat-b3-b4-seat-toledo-ibiza-i1750904687.html

 

przednie kupowalem w sklepie po 21 pln

Edytowane przez robik1301

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czujnik na tylnych kolach jest taki sam na bebnach i tarczach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności