Skocz do zawartości
derics

Klimatyzacja dwustrefowa - z prawej chłodniej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio zauważyłem, że jak włączam klimatyzację na w miarę wysokie temperatury, to od strony kierowcy po lewej wieje powietrze z odpowiednio wysoką temperaturą, z środkowego wylotu od strony kierowcy ciut chłodniejsze, z środkowego od strony pasażera jeszcze trochę bardziej chłodne a z prawej przy pasażerze wieje już o wiele chłodniejsze niż od strony kierowcy, podczas zimnych poranków pasażer po prostu marznie w aucie. Wie ktoś w czym może być problem i czy mogę się z tym uporać samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tunelu kratki wylotowej powietrza pasażera masz czujnik temperatury powietrza , sprawdź czy nie wypadł albo się nie uszkodził , taki sam jest od strony kierowcy dla sprawdzenia możesz zamienić miejscami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. panel sterowania lub silniczek klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. VAG i sprawdzisz i panel i silniczki i temp jaka zbierają czujniki i całą reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, u kierowcy wieje gorąc a u pasażera zimno mimo ze ustawi sie na wysoka temperature ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo tzn strona kierowcy dziala w pelni u psazera tylko chlod wial to nagrzewnica wody byla zatkana po wymianie problem znikl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie klimy i nawiewu bo mam ten sam problem , gdzie są wewnętrzne czujniki temperatury w B6, a konkretnie chodzi mi o czujnik po prawej stronie od pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym można wyczyścić te czujników temperatury przy wylotach nawiewów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Okazało się, że klapka się zacięła, po rozebraniu i przeczyszczeniu działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak ze jak ustawie na 30 czyli max to po bokach po chwili leci gorące a na środkowym panelu letnie i tak się zastanawiam czy coś się dzieje czy tak poprostu jest .Zauważyłem ze dzieje się tak zwłaszcza gdy jeżdżę dużo po mieście bo w trasie jest ok .Jak przeczyscic te klapy ?Czy one są za schowkiem po stronie pasażera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też identyczne obiawy... nagrzewnica do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wymieniać lepiej, ją wypłukać i odkamienić. W wielu przypadkach to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Zrobiłem płukanie rok temu i do tej pory spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki sposób płukania nagrzewnicy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie u mnie w b 6 z prawej strony tez leci zimno ale tylko jak jest silnik zagrzany jak dostaje 90 stopni to z prawej strony wieje zimnym na wszystkich nastawach temperanury  :(( na zimnym jest ok 

test klimatronika 0 bledow

kalibtacja klapek robiona

opis kanalow ukrytego menu jak ktos ma to poprosze POMOCY bo zima :)

termostat walniety czy nagrzewnica ale na zimnym silniku grzeje hm m m . . . 

59bfcbc1d262b_wentylacjaschemat.png.c4f5559e9dca4b4344147f430cf59ebc.png

 

Dnia 1.12.2018 o 21:18, MucikV napisał:

jaki sposób płukania nagrzewnicy polecacie?

Tez bym zrobil plukanie ale czym ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie gryzłem tematu, zdecydowałem ,że najpierw wymienię potencjometry silniczków( czasem pojawia sie bład ) i potem zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie to nagrzewnica :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica ma jeden obieg więc jak może z jednej strony dawać ciepłe powietrze a z drugiej zimne? Moim zdaniem są źle skalibrowane klapki od klimatronika. Jeśli kalibracja nie przynosi efektu to trzeba szukać głębiej... Silniczki sterujące lub same potencjometry które często padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2019 o 20:44, adams napisał:

jak może z jednej strony dawać ciepłe powietrze a z drugiej zimne

Żadne klapki. Zakamieniony wymiennik ciepła. Jak dobrze pójdzie to czyszczenie pomoże, jak nie to do wymiany

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też przy okolicach +35'C objawił się problem, że strona pasażera chłodziła poprawnie, natomiast strona kierowcy chłodziła wyjątkowo anemicznie; szybkie sprawdzenie VCDS - temperatury "na oko" system wykrywał poprawnie, zgodnie moim odczuciem przykładanej ręki, nastawy klapek robił bez problemu (ani też bez niepokojących dźwięków wskazujących na usterki któregokolwiek z silniczków). Co się okazało - że klima się (jeszcze) włączała, ale czynnika było b. mało - po dobiciu 400g obie strony działają równiutko, a chłodniejsze powietrze leci nie po minucie tylko po ~15s. 

Sam koncept, że nic nie jest uszkodzone, a zwyczajnie brakuje czynnika znaleziony gdzieś w necie: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności