Skocz do zawartości
derics

Klimatyzacja dwustrefowa - z prawej chłodniej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś odnalazł rozwiązanie problemu . Lewa strona grzeje prawa zamiast grzać chłodzi. Rozbierałem schowek silniczki pracują. Jakiś pomysł co może być? Może być że układ zapowietrzony? Ostatnio wymiana rozrządu i płynu? Nie jestem mechanikiem ale myślę że jeśli byłaby to nagrzewnica to nie działało by ogrzewanie wcale a tu nie działa jedna strona. Jedyny błąd jaki znalazłem to : 9484401 - Silnik nastawczy klapy pośredniej wentylacji - który to jet i gdzie on jest?

 

Heh. Problem rozwiązany. Padnięta nagrzewnica. Po wymianie grzeje jak należy. Pozdrawiam.

Edytowane przez mkbd2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , posiadam passata b6 z 2006 r a problem jest taki . Niezależnie jaka temp ustawie to od strony pasażera wieje letnie powietrze , od strony kierowcy ciepłe tak jak ma być .. dodam że żadne błędy nie wyskakują , reset klapek i test klimatyzacji został wykonany .. dodam że żadne dziwne dźwięki nie występują zaa deski rozdzielczej .. Pytałem znajomego mechanika i mówi że albo może być nagrzewnica przytkana w jakiś sposób , albo silniczek od klapy nawiewu z prawej strony .. pomoże ktoś ? . Bo przepłukać nagrzewnice można , ale czy to wgl pomoże ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma błędów silniczka V159 to zmieniaj nagrzewnicę. Nie baw sie w płukanki. Zmiana nagrzewnicy jest dość prosta, nie trzeba ściągać deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 26.11.2019 o 19:02, mkbd2 napisał:

Witam czy ktoś odnalazł rozwiązanie problemu . Lewa strona grzeje prawa zamiast grzać chłodzi. Rozbierałem schowek silniczki pracują. Jakiś pomysł co może być? Może być że układ zapowietrzony? Ostatnio wymiana rozrządu i płynu? Nie jestem mechanikiem ale myślę że jeśli byłaby to nagrzewnica to nie działało by ogrzewanie wcale a tu nie działa jedna strona. Jedyny błąd jaki znalazłem to : 9484401 - Silnik nastawczy klapy pośredniej wentylacji - który to jet i gdzie on jest?

 

Heh. Problem rozwiązany. Padnięta nagrzewnica. Po wymianie grzeje jak należy. Pozdrawiam.

Witam serdecznie kolegów/koleżanki, 

Problem dopadł i mnie. Strona kierowcy gorąc, strona pasażera zimno. Przez weekend sprawdziłem zarówno lewą jak i prawą stronę jeśli chodzi o silniczki. Każdy działa w swoim zakresie, brak błędów w VCDSie.

Wymiennik ciepła - obie rurki są gorące aż parzą (domniemam, że obieg jest prawidłowy). Jednak wciąż mam z tyłu głowy ten wątek odnośnie wymiennika ciepła i błędnej diagnozy co do prawidłowości działania:

https://forum.golf6.pl/mk6-problemy-usterki/niedzialajace-ogrzewanie-pasazera-t5037.html

Co mogę zauważyć - po naciśnięciu przycisku rozmrażania (MAX) nie wyświetla się ikonka "HI" ale sam obieg zaczyna działać i wiać z maxymalną prędkością, od strony kierowcy gorącem, od strony pasażera zimnem tak jakby klapka była zacięta (silniczek odpowiadający 159) Jednak klapka od strony dmuchawy oraz nawiew na szybę także daje zimnym powietrzem.

Czy może mieć to w takim razie związek z czujnikiem z tematu:

https://forum.vw-passat.pl/topic/63385-nawiew-dmucha-ciepłym-powietrzem-cały-czas/

Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi/rady.

Edytowane przez Kermit666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności