Skocz do zawartości
gocha

pompa paliwa wyje

Rekomendowane odpowiedzi

Danek75 Dobra filtr paliwa- wg ETKI filtr paliwa w moim samochodzie jest gdzieś pod maską tak? Bo właśnie pod maską nic nie mogę znaleźć pewnie poprzedni właściciel wyrzucił bo w jednym miejscu jest jakby połączenie 2óch węży a między nimi powinien być filtr paliwa... chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa to z reguły jest zaraz za przewodem wyjściowym z baku - tak więc pod autem bym raczej go szukał z prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z posiadaczy PB PF 2E mi podpowie w którym miejscu dokładnie szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie filtr paliwa jest pod podłogą przy prawym tylnym kole, i chyba nad jakimś plastikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś z posiadaczy PB PF 2E mi podpowie w którym miejscu dokładnie szukać

Pisałem ci wcześniej - gdzie jest. No a skoro w okolicach baku, to chyba wszystkie auta mają zbiornik z tyłu.

Wyjątkiem jest Ursus C-360 - bo ma bak z przodu - a raczej na środku :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjątkiem jest Ursus C-360

to nie jest auto:) ok jutro będę działał z tym. Danek no ja się sugerowałem że w opisie masz B5 a chciałem wiedzieć gdzie dokładnie szukać.

 

Aha.. Da się to zrobić tylko z lewarkiem czy potrzeba kanał?

Edytowane przez tomw88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie jest auto:)

Ale przykład pojazdu co ma bak z przodu :D

 

 

Danek no ja się sugerowałem że w opisie masz B5

To jak mam B5, to o B3 pojęcia nie mam? :) Miałem wcześniej B4 - a to prawie to samo.

 

Da się to zrobić tylko z lewarkiem czy potrzeba kanał?

Bezpieczniej jest to robić na kanale (no i wygodniej). Ale jak uparty jesteś to i na lewarku to zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.. Wymontowałem filtr... założony był odwrotni, tzn strzałka pokazująca kierunek przepływu była skierowana do pompy paliwa... Czy to ma duże znaczenie? z trudnością wydmuchałem ze środka resztę paliwa- syfu od groma a benzyna dosłownie czarna. Zmienię filterek i zobaczę czy pomoże... Bo jak pompa chodziła krótko to jeszcze normalnie wchodził na obroty a jak chwilę popracowała tzn 3-4minuty to już coraz gorzej. Ciekawe tylko czy będę musiał też pompę wymienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc tak.. Wymontowałem filtr... założony był odwrotni, tzn strzałka pokazująca kierunek przepływu była skierowana do pompy paliwa...

No widzisz :D A co do kierunku strzałki to po to jest by odpowiednio filtr założyć. Gdyby to nie miało znaczenia, to by producent strzałki nie nanosił na obudowę. A co do pompy to pojeździj trochę i zobaczysz co się będzie działo. Ale raczej nic jej nie powinno być, bo paliwo przecież pompowała - więc na sucho nie pracowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek a powiedz mi czy to może być wina pompy, że na gaz reaguje mi tak gdzieś z 1 sekundowym opóźnieniem. Aha brat kupił mi zwykły plastikowy filterek czy może taki być?

Edytowane przez tomw88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowy przy baku?? No tam się powinno dawać filtr metalowy. Plastik może pod ciśnieniem pęknąć. Dodaj do tego wodę w benzynie i jak się odłoży trochę wody w filtrze to jak mróz przyjdzie, to filtr może rozsadzić.

A na LPG jak jedziesz to ci od razu na gaz reaguje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na LPG normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak na LPG jedziesz to pompa paliwowa pracuje nadal, tak więc to raczej nie jej wina. Może wtrysk - nie wiem. Ale jak juz na benzynie jedziesz to za każdym razem jest to opóźnienie jak nacisniesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w trakcie jazdy tego nie czuć- wcisnę mu to rwie do przodu. ma tak tylko na luzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, że to wtrysk benzyny, bo jeśli na gazie idzie normalnie to świece, kable....itp - są dobre. Ja bym coś do baku na próbę dolał - do czyszczenia wtrysku - może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma pompę ale jest na urlopie i nie mogę się dodzwonić. Zmienię pompę bo i tak wyje a ostatnio aż za głośno. Świece kable i cała resztę we wrześniu wymieniałem- wsio wsio

 

Aha- wtryski mam 4:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o pompie też myślałem, że mogła troche dostać wcześniej. Ale jak tylko na luzie tak sie dzieje a potem w trakcie jazdy - nic się nie dzieje to wątpię, żeby to jej wina była. Ale jak masz okazję podmienić na próbe to warto zobaczyc czy cos się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje kiedy ma się wkręcić z wolnych obrotów albo kiedy dam gazu i spada z obrotów. W trakcie jazdy obroty nie spadają tak gwałtownie jak na luzie i dlatego tego nie czuć- mi się wydaje że pompa już nie ma tych 3bar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozprawdzaj przedewszystkim również filtr na pompie w baku, własnym przykładem wiem że tam jak się zabrudzi to pompa wyję i nie daje odpowiedniego cisnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności