Skocz do zawartości
gocha

pompa paliwa wyje

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzisiaj wymieniałem pompę paliwa w VR6 370 zł.zamiennik a koledzy maja racje ,ze jak wyczy to niedługo padnie skutki nie lania benki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale VAG-a podłączy żeby zdecydować czy odcinać pompę? :D

Odcinać zdecydowanie, po tym co piszesz wyje mocno, na benzynie nie chce jeździć, zresztą używasz jej tylko do odpalania; ja bym się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to ze pompa jest dwupunktowa,sorki za pomylke.co do mechanikow to kazdy mowi co innego a mam ich 2 w rodzinie+sasiad co ma warsztat,a niestety po gazie to vag wykazuje milion bledow i w ogole.kumpel od gazu powiedzial,ze tego zloma nawet niema co podlanczac do kompa bo i tak niebedzie wiadomo co siedzi bo gaz tyle bledow narobil,ze szok:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździj na tej pompie ile się da, jak padnie to wymień. Nie zakładaj odcinki, jak będzie paliwo w zbiorniku to nic jej się nie stanie

 

 

kumpel od gazu powiedzial,ze tego zloma nawet niema co podlanczac do kompa bo i tak niebedzie wiadomo co siedzi bo gaz tyle bledow narobil,ze szok

 

Ja bym do tego paprocha juz nie pojechał a pojecie o VAGu ma jak wilk o gwiazdach. Podłącz, skasuj błędy. Uruchom ponownie silnik, zgaś i sprawdź jakie błędy pozostały i wrzuć tutaj w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak padła pompa paliwa, to kupiłem sam wkład bez pływaka na allegro nowy (pewnie made in China), wyjąłem pływak i po prostu podmieniłem wkład. Pompa działa już 3 lata i nic się nie dzieje. Koszt wkładu do mojego to ok 100 zł, ja ma monowtrysk i ciśnienie pompy to 1.2 bara. Przy wielopunkcie to 3 bary.

 

Też się zastanawiałem nad odcięciem pompy jak auto jeździ na benzynie, ale mimo że zakupiłem przekaźnik to go nie podłączyłem (siedzi w aucie ale kable wiszą) bo uznałem że nie ma takiej potrzeby a skoro są dwie teorie na temat odcinania pompy i chłodzenia wtrysku to wolałem nie ingerować, skoro wymiana wkładu pompy za 100 zł to 30 min roboty. Nie spotkałem się jeszcze z praktycznym przykładem, komu padł wtrysk przy odciętej pompie. Także chyba ciągle nikt nic nie wie, a wymiana wtrysku to też chwila moment.

 

Ot cała filozofia.

 

moje auto przejechało ponad 100 000 km na gazie i zawsze jak było podłączane do kompa to nigdy nie wyskoczył żaden błąd, także nie wiem jakie błędy miałby gaz powodować jeżeli instalacja jest dobrze i z głową założona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bledy gaz mogl zrobic,bo szczelal.a co do wkladu do pompy to sa na allegro nawet za 50 zl ale co mi z tego jak niema na pelnywtrysk,tylko wszystkie jednopunktowe.jak tylko pojade na vag to wpisze bledy na forum.a wlasnie cos kiedys sluszalam,ze kasujac bledy trzeba potem jakis czas jezdzic na benzynce,zeby znow je sprawdzic to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał gocha Zobacz post

kumpel od gazu powiedzial,ze tego zloma nawet niema co podlanczac do kompa bo i tak niebedzie wiadomo co siedzi bo gaz tyle bledow narobil,ze szok

Ja bym do tego paprocha juz nie pojechał a pojecie o VAGu ma jak wilk o gwiazdach. Podłącz, skasuj błędy. Uruchom ponownie silnik, zgaś i sprawdź jakie błędy pozostały i wrzuć tutaj w temacie

Albo facet zdaje sobie sprawę że wyskoczy tyle błędów że nie wiadomo za co się zabrać.

Z analizy obydwu wątków:

1. autko pali 20l benzyny - sonda lambda ?

2. nierówno chodzi i się dławi na PB - jak ktoś skąpił benzyny to wtryski poszły papa

3. pompa wyje - patrz pkt 2 + jazda z pustym bakiem

4. poprzedni właściciel wymienił pompę - tylko ta nie ma pływaka i wyje

5. gaz kilka razy strzelił - i tu się moja wiedza kończy trochę, ale czy przy pełnym wtrysku jest przepływomierz, bo jak tak to chyba też jest bee,

6. no i ciekawe co to za instalka

 

Ale zgadzam się - warto odwiedzić dwóch mechaników i porównać diagnozy oraz ceny napraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do wkladu do pompy to sa na allegro nawet za 50 zl ale co mi z tego jak niema na pelnywtrysk,tylko wszystkie jednopunktowe.

 

http://moto.allegro.pl/item754905934_pompa_paliwa_vw_golf_iii_passat_vento_seat_3_bar.html

a ta to niby do czego jest? eh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gaz kilka razy strzelił - i tu się moja wiedza kończy trochę, ale czy przy pełnym wtrysku jest przepływomierz, bo jak tak to chyba też jest bee

jeśli jest na drucie grzanym, to spoko, ale w tych motorach były chyba niestety na pływaku, więc po paru wystrzałach gazu very bad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz kupić u tego użytkownika z linku, ja u niego właśnie kupowałem, widzę że poszerzył asortyment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,a powiedz mi jeszcze czy jest jakis problem ze zmiana tego???:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

ok,a powiedz mi jeszcze czy jest jakis problem ze zmiana tego???:638:
To zależy co dla Ciebie jest problemem :D

 

Generalnie trzeba sie dostać do baku ... a to czy prostszą czy trudniejszą drogą zależy od tego gdzie masz zbiornik z gazem.

 

Jezeli masz zbiornik w miejscu koła zapasowego to jest prosto.

- zdejmujesz wykładzinę bagażnika i po prawej stronie masz dekielek po odkreceniu którego bedziesz widzieć wierzchnią stronę baku a tym samym dużą plastikową nakrętkę . Odkrecasz nakrętkę i widzisz pompę ... wyciągasz ( uwaga na zatrzaski) wymieniasz wklad i skladasz do kupy.

 

Jezeli masz zbiornik LPG w bagażniku przykręcony do podłogi to według mnie zamiast go wyszarpywać w celu wymiany jak opisywałem wyżej szybciej jest opuścic bak na dół ( np z kanału czy podnośnika) ... ale to już wymaga odkręcenia kilku śrubek.

 

Jak masz mozliwości (w sensie miejsce i czas ) to robota nie należy do zabójczo trudnych ;)

 

Niedawno widziałem temat o wyjmowaniu baku ... o wymianie pompy tez niejednokrotnie pisano .

 

pozdr herflik-00

Edytowane przez herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompe juz wyjmowalismy,takze wiem gdzie ona jest,chodzilo mi o zdjecie obudowy,czyli wymiana wkladu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delikatne ręce oraz cieniutki płaski śrubokręt i wszystkie zatrzaski da radę pozdejmować. Tylko trzeba pamiętać jak to złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel2_pl

Witam serdecznie mam problem z pompa paliwa jest do wymiany chce ja wyjac tam podobno sa jakies zatrzaski tylko gdzie?czy moze ktos mi pomóc jakies zdjecia przesłac albo cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś z szanownych Forumowiczów może zdjęcie pompy i pływaka do passata b3 2.0? Silnik 2E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat- pompa paliwa wyła u mnie od kiedy kupiłem auto, na benzynie wchodził na obroty tak jakby z półsekundowym opóźnieniem. Dzisiaj skończył mi się gaz i po przełączeniu na benzynę jedzie normalnie po czym nagle zrobił buuuuu... Na wolnych obrotach chodzi normalnie dojdzie do 1100rpm i buuuu. Zatankowałem gaz no i na gazie normalnie chodzi. Czy to tylko wina pompy? czy może być jakaś inna przyczyna? Dodam, że ostatnimi czasy pompa zaczęła wyć dużo głośniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymien filtr paliwa i sprawdź czy pomoże. To tańsze rozwiązanie na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tez przerabialem pompe paliwa jak buczy to jeszcze dobrze bo wiadomo ze jest do wymiany. Napewno pompa daje inny dzwięk jak sie zapala zapłon, wystarczy sie wsłuchać.

Jak silnik zgaśnie na drodze to jedyne co mozna zrobić to wlać paliwo do filtra paliwa i modlić sie czy zaciągnie.

Przy wymianie pompy paliwa najlepiej filtr paliwa tez wymienić, i kupić cała orginalną pompe takie bawienie sie w zmienianie wkładu moze dac nieokreslony efekt.

Niewiem jak w waszych paskach ale u mnie pompa jest pod tylnim siedzeniem w samochodzie z prawej strony od kierowcy.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez vallentino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności