Skocz do zawartości
SeM@PassatB5

Szczotki do wentylatora klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przeszukałem tematy o wentylatorze klimy, ze często padają tam szczotki. U mnie też widocznie padły. Wiem ze muszą tam być szczotki 7x8mm, tylko nie wiem czy mają być ze sprężynkami czy bez? Podobno pasują od mercedesa, tylko gdzie takie znaleźć? W okolicy przeszukałem i nawet nie mają szczotek 8x8 (w celu doszlifowania). Jeśli ktoś ma namiary na jakąś aukcję to bym prosił, bo tez nic nie znalazłem. Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nowy kupowałem za 250 zł w Łodzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w warsztatach gdzie naprawiają rozruszniki, alternatory, silniki elektryczne.

Kupowałem szczotki 8x8 za 3.50 sztuka. Cena z linku powyżej to chyba żart, jeszcze dojdzie koszt wysyłki to już lepiej dołożyć ok 50 zł i wyjdzie nowy wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku są chyba 7x8 jak w tej aukcji http://allegro.pl/item733835017_szczotka_szczotki_dmuchawy_7x8_bosch_dlugaaaa.html, bo w poprzedniej były 8x8. Tylko ze trochę drogie, komplet 56zł plus wysyłka 5zł, to jest 61 całość. Dołożę raz tyle i kupię nowy odpowiednik wentylatora :/ Czy warto zainwestować w te szczotki? Czy kupić tańsze zamienniki? Jak Wam długo wystarczyły takie szczotki zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku panowie podjechać do dobrego sklepu i wam dobiorą.ewentualne różnice możecie zniwelować papierem ściernym i jest git

nie trzeba wydawać 250 zeta na nówke.troszkę pomyśleć i można mieć ten sam efekt niskim kosztem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak...kupiłem u elektryka szczotki,zapłaciłem 50 zł doszlifowałem wymieniłem i....tylko pierwszy bieg

Więc z kolesiem podjechałem na szrot w Koszalinie i za 70 złoty kupiłem drugi oryginalny używany. Chodzi jak marzenie

Edytowane przez fAZIK8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Sosnowcu placilem 4 zł za sztukę, 2h roboty i do tej pory śmiga jak złoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w warsztacie AGD i gościu powiedział że jego szczotki się do tego nie nadają, za szybko się zetrzą. Czyli poszukiwań c.d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto numer telefonu do gościa, który na zamówienie zrobi ci cztery szczotki o odpowiednim numerze i prześle pocztą605-085-285

Produkuje szczotki do elementów motoryzacyjnych

Spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam ile wychodzi takie dorobienie szczotek??

ja dziś z ciekawości zakręciłem wiatrakiem jak wymieniałem filtry i dziwny dźwięk dobiegł z jego wnętrza

coś tyrkało i postanowiłem wymontować

jak się okazało z 4 szczotek zostały 3 po 1mm a jedna musiała skończyć sie już dawno bo sprężynka przejechała już komutator i tarła już prawie o ośkę silnika!!!!!!!!!!!!!!!!!! dodam, że wiatrak działał do ostatniej chwili!! choć sam nie mam pojęcia w jaki sposób

wentylator kupię nowy ale chciałbym mieć jakiś w zapasie i może tamtego jeszcze uratuję

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz do sklepu motoryzacyjnego ze szczotka, jak nie uda sie kupic takiej samej wez np. troszku wieksza , przyszlifuj by spasowalo i wentyloatorek bedzie smigal:)'

Koszty sa naprawde male:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczotki panie kolego są w różnych cenach - ja płaciłem za swoje około 9 .5 zł za sztuke a były również i p 1.25.

w zależności o wielkości i materiału z jakiego są zrobione - elektrografit w firmie ELEKTROCARBON Tarnowskie Góry -szukaj w googlach moje szczoteczki miały symbolC50 o wymiarach 7x8x17 długośc linki 40mm bez oczka .

ważne powinno się przetoczyć komutator przed złożeniem szczotek i wykonać delikatnie nacięcia na komutatorze

Mnie ta operacja kosztowała około 50 zł i mam na drugie 200 tys.km

Są jeszcze szczotki do odkurzacza które mogą ci pochodzić o wiele krócej.copy.pngfavicon.icofavicon.ico

Edytowane przez meriam3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie szczotki w wentylatorze mają wymiar 8x7. Mia nie udała się takich znaleźć więc kupiłem 8x8 i trochę pod szlifowałem, 3,5 za sztukę. Komutator dałem do przetoczenia, zapłaciłem 5zł. Jak wżery nie są duże to można go ręcznie papierem pod szlifować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem szczotki po 7 zł/szt. w sklepie gdzie regenerują alternatory i rozruszniki maja dużo do wyboru w Firmie MODUŁ Częstochowia ul. Wesoła . Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

popieram kolegę, na alledrogo niektórzy przesadzają z ceną szczotek i proponuje również najpierw zapytać u elektryka albo poszukać na necie, bo są firmy, które wyłącznie produkują szczotki do silników elektrycznych.

 

ponadto u mnie obyło się bez wymiany szczotek, wystarczyło rozebrać silnik wentylatora i wyczyścić go, potem zluzować jedną ze szczotek, która obklejona była tłustym syfem i tym samym zablokowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam1 podłaczę się do tematu. Mi również padł wentylator\ - tzn po stuknięciu kluczem w metalowy element wiatraka kręcił się, lecz były problemy z jego ponownym załączeniem - trzeba były dalekj stuknąć , aby si e załączył. W końcu go zdemontowałem i..., okazało się że szczotki są juz na wyczerpaniu. Za nowe szczotki zapłaciłem w sklepie 40 zł w sumie. Sam się zdziwiłem, bo ja ich nie kupowałem, jeżelki wiedzialbym jaka jest cena mógłbym poszukać innych tańszych. Szczotki 8X8 - do spiłowania na 8x7- i podobno facet w sklepie, z rozrusznikami i alternatorami był już obcykany w temacie.

Edytowane przez stefan_1982
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak

Bo firma VW nie wymienia szczotek w wiatraku i w razie W proponuje wymiane całego elementu .

U mnie wiatrak chodził 220 tys km wiem bo był cały czas serwisowany a poprzedni właściciel używał przez cztery lata tylko przycisku AUTO.

Nasze paski na drogach mają od 5 -14 lat i kilometrów znacznie więcej jak im tam wskazuje licznik i niema się co czarować że ów pasek jest bezawaryjny a problemy z klima zaczynają sie mniej więcej i z tego, że wiatrak nie kręci ,ciśnienie wzrasta ,czynnik wyrzuca itp a tu niby taka prosta wręcz prozaiczna rzecz szczotki .

Ja swoje wymieniłem na nowe -ale nie wiem jak sie będą sprawować - cieszył bym sie gdyby pochodziły choć połowę przebiegu poprzednich .

Życzę powodzenia w reaktywowaniu wiatraków naszych klim .

I dajcie sobie spokój z stukaniem pukaniem -bo pomogło - na ile ?

Jak już wiatrak zaczyna ci stawać to albo wymiana szczotek albo kupno zamiennika .

Edytowane przez meriam3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój problem polega na błędzie 4F9 w klimie

klima działa

problem jest iż czasem nawiew nie przestaje działać

a

czasem wyłączy się o 2-3 minutach pracy i ponownie załączy - jak mu się zechce

dobrałem się do wentylatora klimy - szczotki są do połowy zużyte

 

pytanie co czynić w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności