Skocz do zawartości
Gość koniu12321

bardzo słabe hamulce vw passat b4 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

po wciśnięciu pedału hamulca po krótkiej chwili opada w wolnym tępie do podłogi

To raczej pompa przepuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podlaczę sie pod temat.

Mam taki problemik jak w temacie, autko słabo hamuje. Jak rano autko jest zimne to podczas hamowania pedal jest twardy, a efekt hamowania mizerny. Jak sie troszke rozgrzeje to jest delikatna poprawa ale caly czas jest kiepsko. Dziś sprawdzilem pompę wakum zdejmujac przewód ktory idzie do zaworku od obiegu wewnętrznego i po zatkaniu króćca czuć jak zasysa "palec". Teraz zastanawiam się jak sprawdzić serwo. Macie jakieś ciekawe sposoby na domowe sprawdzenie. Tarcze i klocki z przodu byly wymienione płyn ma ok roku, wymienialem rurki które idą do tylnych hamulcow i wymienilem plyn. Jeżeli macie jakieś inne propozycje na ewentualne usterki to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompujesz pedałem aż zrobi się twardy, po czym trzymając pedał uruchamiasz silnik... ma w ciągu paru sekund trochę opaść do podłogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem pompe hamulcowa pedal co prawda nie opada ale bierze nisko i po kilkukrotnym naciesnieciu twardnieje- co z tym fantem zrobic??? tak jakby gdzies powietrze do ukladu sie dostawalo - ALE sprawdzam od nowa caly uklad (odpowietrzam) i leci sam płyn - ehhhh ale dylemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienilem pompe hamulcowa pedal co prawda nie opada ale bierze nisko i po kilkukrotnym naciesnieciu twardnieje- co z tym fantem zrobic??? tak jakby gdzies powietrze do ukladu sie dostawalo - ALE sprawdzam od nowa caly uklad (odpowietrzam) i leci sam płyn - ehhhh ale dylemat

 

Masz po prostu zapowietrzony układ. B4 z absem jest baaardzo wredne do odpowietrzania.

Zaciśnij korektor siły hamowania - zwiąż drutem-jest oczko specjalne, odpowietrzaj na uruchomionym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bez abs - ehhh odpowietrzany byl uklad jednego dnia-po uplywie nocy nastepnego dnia z ciekawosci sprawdzam i- wzialem sie za sprawdzenie ukladu i w tylnym lewym kole pecherzyki powietrza- jakas diagnoza??? pedał dalej delikatnie opada

Edytowane przez stero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Co prawda problem tyczy się B3 z 2.0(2E) ale temat jest ten sam ;)

 

Mam ABS i wersję GT - tarcze przód + tył. Na przeglądzie wyszły słabe hamulce co jest również moim własnym subiektywnym odczuciem i dodatkowo tylnie lewe bardzo słabe(ono chyba jest to skrajne). Ręczny jest jak brzytwa. Pedał nie schodzi do podłogi w miarę wciśnięcia pedała staje się coraz twardszy ale efekt "pompowania" się nie pojawił. Po zgaszeniu silnika pedał tylko lekko udaje się wcisnąć dalej ściana. Po odpaleniu opada i daje się wcisnąć tak do 2/3 czyli względnie prawidłowo. Czeka mnie wymiana tylnych przewodów bo pognite ale płynu nie ubywa. Nie da się zblokować kół chyba że bardzo nagłym hamowaniem co i tak jest trudne i rzadkie do zrobienia.

 

Co to może być? Wymiana klocków + płynu i odpowietrzenie powinny dać radę? Czy przewody miedziane są do dostania czy trzeba dorabiać w jakiejś firmie na wymiar? Wymiary trza samemu patrzeć czy są gdzieś noty katalogowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem podobny problem kiedyś ze swoim b4. przyczyną był uszkodzony korektor (chyba tak to się nazywa) siły hamowania, a konkretnie to zapowietrzał mi układ hamulcowy . wymieniłem i jak ręką odjął.

 

Właśnie... U mnie notorycznie zapowietrzają się hamulce. Muszę odpowietrzać średnio co 20 dni. Płyn nigdzie nie wycieka - wszystko suche jak pieprz. Problem zaczął się (chyba) jakiś czas po wymianie sprężyn zawieszenia tylnego. Kupiłem wzmocnione sprężyny (tył poszedł w górę), bo na starych auto wlekło się po ziemi, a ja niejednokrotnie znacznie dociążam tył. Zastanawiam się, czy wymiana sprężyn nie mogła wpłynąć na ew. zapowietrzanie ukł. hamulcowego poprzez korektor siły hamowania? Jeszcze jedna uwaga. Dziś byłem zmuszony odpowietrzyć układ i zauważyłem, że zapowietrzone były tylko tylne koła - może to świadczyć o niesprawności korektora siły hamowania? Czy to może być subiektywne wrażenie, ze względu na to, że przewody hamulcowe kół przednich są o wiele krótsze i zbierze się tam mniej pęcherzyków powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tył poszedł do góry to korektor pracuje w innym położeniu niż zazwyczaj. Być może na "klapniętym" tyle będzie dobrze, a na podniesionym może przepuszczać. To samo miałem w Audi B3 mojego dziadka. 0 wycieków a tył się zapowietrzał i nie było temu końca. Żeby to sprawdzić wykręciłem korektor i połączyłem przewody hamulcowe takimi tulejkami - łącznikami z gwintem "na krótko". Można to kupić w sklepie motoryzacyjnym albo na szrocie. Potrzebne 2 szt. Po tym odpowietrzyłem jeszcze raz i był spokój. Kupiłem nowy korektor, założyłem, odpowietrzyłem i wsjo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odpalonym silniku stań z całej siły na pedale hamulca, trzymaj go długo, bardzo możliwe że zacznie opadać... wtedy szukać wycieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie się ciągle zapowietrza, ale głownie tył.

Wszystko juz wymieniłem prócz tego korektora, ale gosc, który mi zakładał pompę powiedział ze pedal (nawet jak jest wysoko) moze wpadac bo cisnienie bierze pompa vacum.

Co radzicie? Zreszta za duzo opcji nie mam. Mysle ze to ten korektor jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro tył poszedł do góry to korektor pracuje w innym położeniu niż zazwyczaj. Być może na "klapniętym" tyle będzie dobrze

 

U mnie już jest dobrze. Powodem zapowietrzania się tyłu był prawdopodobnie korektor siły hamowania i jego zmienione ustawienie (tak jak pisał pszemek), po wymianie sprężyn na tyle. Teraz już tył oklapł i hamulce się nie zapowietrzają. :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja znowu mam problem z hamulcami, mianowicie jadąc samochodem jeżeli raz nacisnę pedał auto hamuje można powiedzieć, że dobrze ale jak nacisnę pedał np trzy razy energicznie to pedał staje się twardy a hamulce zanikają. Wyjmowałem już pompkę i ją przepłukiwałem w płynie ale ona pracuje dobrze zalany jest nowy płyn i dalej nie wiem co może być przyczyną. Bardzo proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ja znowu mam problem z hamulcami, mianowicie jadąc samochodem jeżeli raz nacisnę pedał auto hamuje można powiedzieć, że dobrze ale jak nacisnę pedał np trzy razy energicznie to pedał staje się twardy a hamulce zanikają. Wyjmowałem już pompkę i ją przepłukiwałem w płynie ale ona pracuje dobrze zalany jest nowy płyn i dalej nie wiem co może być przyczyną. Bardzo proszę o porady.
serwo, wężyki podciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć dekiel z pompy vacuum i wpuść w nią troszeczkę gęstego oleju, jak na chwilę będzie OK to pompa do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość murmun

a ja mam takie coś.

pedał wciska sie jak po maśle, czasami oprze się na podłodze, a jak wciskam pulsacyjnie to coś skrzypi z tyły po lewej stronie.

nowe klocki, nowe tarcze z przodu.

proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie dotyczy to akurat b4 1.9 tdi jak w temacie ale ogólnie naszych pasiów 35i.. od czego by tu zacząć.. aa.. przez te mrozy które były trafiło mi pompę hamulcową (przeważnie hamulec jest a czasami go nie ma) i tak męczę uja na razie bez wymiany bo jakoś czasu mało i mniej jeżdżę.. ale.. ostatnio woziłem się golfem IV, czy audi a4 B6 i w tych wozach są hamulce o niebo lepsze od naszych passatów, nawet w pełni sprawnym układzie hamulcowym. no ja wiem, że cudów to się nie można spodziewać po samochodach projektowanych 25 lat temu, jak nie wcześniej ;) tym bardziej jak się ma bębny z tyłu i zeswapowane wentylowane tarcze z 2e w ABSie (nie zamontowali takiego cuda).

do sedna. czy jest możliwość założenia nowszej pompy + serwo z jakiegoś VW, Audi, czy inne z grupy Vag?? robił to ktoś, myślał o tym?? czy to odniesie jakiś skutek przy bębnach i dość małych tarczach?? czy może odpuścić temat, założyć nową pompę i jeździć dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślał o tym??

Z tego co ogólnie wiadomo, wymiana pompy na inną nie na wiele sie zda, aby usprawnić hamulce najlepszym wyjsciem jest kupno dedykowanych nowych zacisków projektowanych z mysla o polepszeniu siły hamowania, ale cena może odstraszyć , zatem najlepiej jest wstawic zaciski od młodszego modelu.

Ich lepsze sprawność to najczęściej dużo większy tłoczek....

W innym aucie gdzie tłoczek jest chyba większy dwa razy niz w B# hamulce są jak żyleta ,(nie napiszę jakiego bo będzie prowokacja) , ale fakt jest taki ze lekko musnę pedał hamulca auto momentalnie reaguje, żadnej siłowanki nogą...normalnie jak się przesiadam z Passata do tego auta to pierwsze co myślę to właśnie hamulce- że są rewelacja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,(nie napiszę jakiego bo będzie prowokacja)

napisz mi na PW, a póżniej powiedz czy jakoś się da te zaciski zaadoptować do naszych b3.

 

ale fakt jest taki ze lekko musnę pedał hamulca auto momentalnie reaguje, żadnej siłowanki nogą...

właśnie to samo odczucie dało mi do myślenia i postanowiłem napisać ten post wyżej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz mi na PW

To zupełnie inna marka samochodów i zaciski nie będą pasować.

Ja bym spróbował z zaciskami od tych samych modelów co pasują na tył, czyli Golf IV, Bora , Octavia, skoro pasują na tył na oryginalnych zaciskach to może i przód podejdzie podobnie.

Może odezwie się ktoś kto już próbował czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności