Skocz do zawartości
Gość koniu12321

bardzo słabe hamulce vw passat b4 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koniu12321

Witam, mam w/w passata który ma baardzo slabe hamulce, naciskajac w miare powoli pedal mozna dojsc do konca, a on i tak praktycznie nei hamuje, dopiero bardzo mocne i gwałtowne wciśnięcie pedału hamulca pozwala udczuc, hamowanie. moje pytanie jest wiec nastepujące, jaka moze byc przyczyna takiego hamowania, co prawdopodobnie musze wymienic?

 

czy jest mozliwe ze np. pompa dostaje za male napiecie i hamulce nie hamuja? prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności to musisz wyciągnać przednie klocki i ocenić ich stan, u siebie wymieniłem tarcze i klocki klocki 100zł tarcze 110zł i to już dużo pomogło, potem poszły łożyska tylne, bębny i okładziny ale to już wiele nie zmieniło więc zobacz sam przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie są zapowietrzone to skutkiem opadania pedału do podłogi przy delikatnym hamowaniu to nieszczelne tłoczki w samej pompie, a więc albo wymiana na nową albo regeneracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze słaba wydolność serwa samo serwo lub pompa vacuum lub pompa hamulcowa przepuszcza jak pisał lebow lub tłoczki nieszczelne lub zapowietrzenie układu lub bębny zbyt wytarte. Sam widzisz temat nie jest łatwy a wszystko wymieniać to nie ma sensu. Trzeba po kolei sprawdzać od rzeczy najmniej kosztownych. Zgaś silnik po pompuj pedałem hamulcowym aż będzie twardy. Wciśnij go i odpal auto zobacz czy opadnie i jak głęboko.

Edytowane przez hotair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek odpowietrzyłbym układ hamulcowy i zobaczył czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padnięta pompa hamulcowa.......

Ale po co mam dopisywać, że w 100%, skoro i tak okaże się, że ta diagnoza jest prawidłowa, jednoznaczna i ostateczna...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem kiedyś ze swoim b4. przyczyną był uszkodzony korektor (chyba tak to się nazywa) siły hamowania, a konkretnie to zapowietrzał mi układ hamulcowy . wymieniłem i jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie moze.U mnie przy hamowaniu pedal wchodzi raz do polowy, a raz do 2/3 glebokosci.Sila hamowania mniej wiecej taka sama, niedawno wymienialem przewod hamulcowy, zalalem uklad nowym plynem, i odpowietrzylem.Przed ta wymiana z tym pedalem bylo to samo.Plyn nie ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od jak dawna trwa ten objaw, ale u Ciebie również puszczają uszczelniacze na tłoczkach pompy. Płyn zamiast być tłoczonym w stronę układu przeciska się między tłoczkiem a cylindrem pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rację ma Jafo :)

U mnie objaw jest identyczny - przy delikatnym hamowaniu trzeba pedał "pompować", hamując energicznie - pedał jest twardy a pasek staje dęba.

Dodam jeszcze, że hamując delikatnie potrafi czasem, mimo wszystko, zablokować przednie prawe koło.

Układ został odpowietrzony dwa razy, korektor siły hamowania na tylnej osi jest nowy (koszt 180 zł) i sprawny.

Diagnoza postawiona przez mechanika: pompa hamulcowa przepuszcza miedzy sekcjami. Układ nie jest zapowietrzony a płynu nie ubywa.

Koszt nowej pompy (uważam, że nie ma sensu kupować używki ze szrotu) - 220 zł za oryginał Girlinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś po wymianie płynu tak, że pedał nie stawał się wyraźnie twardy przy włączonym silniku, schodził głębiej i był taki jakby "gumowy". Odpowietrzanie nie pomagało zbytnio. Też myślałem, że przepuszcza pompa hamulcowa, kupiłem nową LPR i po wymianie było to samo. Ale po odpowietrzaniu przy kołach i na przewodach przy ABS przy zapalonym silniku i w sumie chyba też z czasem się unormowało. Pompy już nie zmieniałem, a oryginał ATE leży w garażu. A hamulce po wymianie tarcz i klocków z przodu i z tyłu bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. A co jest gdy hamulce działają w ten sposób- raz nacisnę pedał hamulca jest ok, drugi raz staje się twardszy, trzeci raz całkiem, a czwarty to już pole albo jakiś mur. Od niedawna mam paska B4 i przed zakupem zdziwił mnie widok trawy na podwoziu. Jeżdżę spokojnie i dotychczas nie zauważałem tego ale gdy zasuwałem po trasie i nie zauważyłem zjazdu i zacząłem hamować na raty by nie wpaść w poślizg to za trzecim razem hamując po prostu pojechałem sobie dalej. Co będzie w mieście? Nie chcę nawet myśleć o tym i do tego jeszcze zaraz wybiega mi przegląd. Proszę pomóżcie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn kiedy wymieniany był :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak hamulec jest twardy że nie da się go wcisnąć, to wskazuje na problemy z serwem albo pompą vacum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie problem ten sam

wymieniane byly tarcze z przodu i cały zestaw bębnowy tył (i tak musiałem) i problem dalej istnieje- na włączonym silniku po wciśnięciu pedału hamulca po krótkiej chwili opada w wolnym tępie do podłogi

 

przy okazji czy pompa od benzyniaka pasuje do diesla???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STERO masz zapowietrzone hamulce.Niedawno miałem to samo.Po odpowietrzeniu hamulców zdecydowana poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja ta odpada - wymieniałem również cylinderki z tyłu z przewodami i cały płyn przy okazji wiec układ został odpowietrzony - i po tych zabiegach poprawy nie bylo jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżdżę spokojnie i dotychczas nie zauważałem tego ale gdy zasuwałem po trasie i nie zauważyłem zjazdu i zacząłem hamować na raty by nie wpaść w poślizg to za trzecim razem hamując po prostu pojechałem sobie dalej.

Pompa vacumm się kończy - słaba wydajność. Przy zapowietrzonych hamulcach jest na odwrót - za każdym naciśnięciem są mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w Golfie 2 miał uszkodzoną pompe vacum to miał hamulec twardy, tak że nie mógł wcisnąć pedału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega w Golfie 2 miał uszkodzoną pompe vacum to miał hamulec twardy, tak że nie mógł wcisnąć pedału.

W przypadku całkowitego uszkodzenia tak będzie. Jednak przy słabej wydajności jest tak że pedał hamulca będzie twardniał podczas szybkiego naciskania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności