Skocz do zawartości
Japass57

Webasto jak sprawdzić czy jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

jjacekkx napisał wszystko pare postów wyżej :eek::eek::eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o grzałce. Albo i jest ;) Nie doczytałem.

Edytowane przez ShOcK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja u siebie mam Webasto i mam do tego dodatkowy pilot. Z tym, że prawdopodobnie nie wszystkie webasta to mają. Ja mam model prawdobodobnie Telestar T90 i one mają piloty. Dodatkowo posiadam w swoim samochodzie dodatkowy akumulator w bagażniku po lewej stronie pod taką plastikową osłoną.

 

Jeśli chodzi o pracę to na środkowej gałce od climatronika jest taki dodatkowy znaczek podgrzewacza (pod przyciskiem on/off). Jak go załaczam to włącza się panel od climatronika i słychać pod samochodem takie buczenie. Po chwili od spalanego paliwa czuć zapach spalonej ropy. Dodatkowo w komputerze jest dodatkowe menu do sterowania webastem.Mozna go zaprogramowac kiedy ma się właczać i ile działać.

 

Z tego co wiem w zbiorniku musi być też wymagany poziom paliwa. Webasto nie załczy ci się jeśli masz rezerwę.

 

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać tej grzałki ? WAS wywala błąd : brak komunikacji z dodatkowym elementem grzejnym powietrza Z-35. Coś jest zwalone i chciałbym się do niej dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w Gateway'u masz zakodowane dodatkowe ogrzewanie elektryczne (Auxiliary Heater, adres - 7D). Zdiagnozuj sterownik spod adresu 7D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki udało mi się zażegnać problem. Okazało się, że plus dochodzący do grzałki był poluzowany i w związku z tym miał ograniczoną przewodność. Po oczyszczeniu i prawidłowym skręceniu hula jak należy. Dostęp do ustrojstwa jest po lewej stronie konsoli środkowej po demontażu dolnych osłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, jestem w trakcie pisania manuala odnośnie Webasto, chcę tam poruszyć problemy co to jest Webasto, jak odróżnić dogrzewacz od postojówki, typowe problemy i rozwiązania, jak przerobić/rozbudować dogrzewacz do postojowego. Całość na podstawie głównie moich bojów z Touranem, ale myślę że większość informacji z pewnością pasuje do Passata.

 

Na razie wersja robocza, zapraszam do lektury i uwag.

 

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=103522

 

pozdrawiam, jarry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy każdy B6 miał montowaną taką grzałkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, czy do benzyny jest takie samo czy inne ???

Webasto masz różne do benzynowego silnika i do diesla.

W ogłoszeniu masz zaznaczone nawet, że to do benzyny jest-niestety moja ETKA nie widzi tego numeru części.

Natomiast sam sterownik z pilotem jest uniwersalny do diesla i benzyny.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pytam z ciekawosci bo albo mam Webasto albo to te podgrzewanie...w kazdym razie nie mam pilota zadnego jedynie guzik na srodkowym pokretle ktorym go sobie moge zalaczyc, albo z FIS-u wybrac i ustawic podgrzewanie w okreslony dzien i jaki czas itd..

 

moje pytanie brzmi, jak przywala mrozy korzystac mam z opcji HEATING czy VENTILATION, bo jak ustawilem na heating to wydawalo mi sie ze grzal tylko silnik, a ventilation to do srodka cieple powietrze??? jak to jest doradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie pamietam ale jak kupilem passata to przejzalem cala instrukcje obslugi i te pokredla trzy kazdy z dwoma przyciskami cos innego mi mowily w instrukcji. Nie chce mi sie smigac kilka pieter nizej na parking bo zimno i pozno, sprawdze to jutro ale te przyciski to chyba tak idzie: jeden to jest to podgrzania tylnej szyby tzn te male metalowe preciki zalane w szybie grzeja i szybko sie odszraniaja, drugi to byl od nadmuchu na przednia szybe czyli powietrze jest kierowane spod spodu przedniej szyby by tez ja szybko odszronic, a trzeci to chyba z taka grzalka to jest podgrzewanie przedniej szyby, tzn te mikroskopijne druciki w szybie grzeja sie po wlaczeniu i odszraniaja szybko szybe i to jest ta wasza grzalka -podgrzewanie przedniej szyby. Ale moze sie myle, jutro sprawdze w instrukcji co oznacza kazdy przycisk. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2009 o 07:29, stefwal napisał:

 

Wtedy tez Ci się włączy "ta grzałka". :rolleyes: Dzisiaj wyjechałem autem z garażu gdzie jest ok 15 st., zapodałem na klimie 21 i za chwile waliło gorące powietrze (a silnik zimny jak lody w lodziarni). Czym wieksza różnica między aktualną temp w aucie a oczekiwaną tym działa to intensywniej. To nie Webasto/podgrzewacz, że działa od konkretnej temp. (5 st.). Tak na marginesie, to miłe, że coś takiego jest w autku :D

 

:635::635::635:

Koleżko ty możesz mieć elektryczna grzałkę a nie Webasto, dlatego po przejechaniu iluś tam metrów miałeś już ciepłe powietrze. Piec po uruchomieniu potrzebuje ok 2 min żeby osiągnąć pełna moc grzewcza i kolejnych kilka (ilość uzależniona od temperatury na dworze) aby zaczęło lecieć ciepłe powietrze z nawiewów

Jak pisali koledzy wyżej Webasto (dogrzewacz i pełne ogrzewanie postojowe) zaczyna działać automatycznie, jak temperatura na dworze spadnie poniżej 5stC 

Muszą być spełnione wymogi:

* Paliwo wyraźnie NIE na rezerwie

* Wszystkie elementy i podzespoły ogrzewania sprawne (pompka paliwa, pompka wody, dmuchawa, świeca "kołek żarowy")

* Aku naładowane powyżej 11,2V

* Temp zewnętrzna poniżej 5stC

 

Z dogrzewacza da się zrobić ogrzewanie postojowe, niektóre piece nawet tanim kosztem (wystarczy zmienić w nim soft /przefleszować i zmienić panel na taki z przyciskiem grzałki zamiast DUAL (nie jest to konieczne jeśli masz Full FIS/MFD Przy panelu również zamieniamy 2 kabelki miejscami, pin 16 z 20, po to aby panel miał zasilanie bez kluczyka, potrzeba tak aby mogło działać ogrzewanie bez włączonego zapłonu)

Sam osobiście podmieniałem piec z dogrzewacza na ogrzewanie postojowe  + zmiana panelu + później dołożone sterowanie z pilota. Full FIS miałem ale wychodzenie z domu i ustawiane na FISie kiedy ma mi się włączyć przestało mnie bawić.

Koszta: podmiana pieca z panelem ok 450zl, Centralka Telestart T90 z pilotem T91 500zl

Wszystko od grupowicza z forum Touran, i na FB forum Webasto.

Auto?

VW Touran 1.9 TDI 2006. Czyli bliźniacze do Passata B6

W załącznikach tabliczka oznaczającą dogrzewacz HEIZGERAT

 

IMG_20191112_155729.jpg

 

W dniu 17.11.2011 o 15:09, vwgtiusa napisał:

witam, pytam z ciekawosci bo albo mam Webasto albo to te podgrzewanie...w kazdym razie nie mam pilota zadnego jedynie guzik na srodkowym pokretle ktorym go sobie moge zalaczyc, albo z FIS-u wybrac i ustawic podgrzewanie w okreslony dzien i jaki czas itd..

 

moje pytanie brzmi, jak przywala mrozy korzystac mam z opcji HEATING czy VENTILATION, bo jak ustawilem na heating to wydawalo mi sie ze grzal tylko silnik, a ventilation to do srodka cieple powietrze??? jak to jest doradzcie

Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie

Ogrzewanie postojowe ma właśnie na środkowej konsoli przycisk do ręcznego uruchomienia Webasto, na FullFIS jest dodatkowo opcja AUX HEAT (czy jakiś tak) gdybyś tego nie miał, miał byś tylko dogrzewacz.

Heating - grzanie (jak zimo to nagrzewa)

Ventilation - wentylacja (jak w aucie gorąco to robi przewiew aby obniżyć temperaturę, np latem jak stoi nagrzany na słońcu włączasz kilka minut przed wejściem do auta)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności