Skocz do zawartości
Japass57

Webasto jak sprawdzić czy jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Prawdopodobnie mam w swoim passku WEBASTO.

Jak sprawdzić czy jest napewno i czy działa ?

Po podniesieniu przedniej maski jest tam taka nalepka na której pisze WEBASTO.

W instrukcji jest podane, że powinien być do tego osobny pilot.

Czekam na podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze bys dogrzewacz , przerabiałem to u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak ;też znalzłem takie urządzenie u siebie po zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzniczego , czytałem na ten temat na róznych forach . W końcu pojechałem do serisu webasto w gliwicach.

Fachowiec rozpoznał , że to dogrzewacz po wiązce dochodzącej do urządzenia [ z tego co zrozumiałem dogrzewacz i ogrzewanie postojowe z zewnątrz wyglądaja tak samo ]

O ile dobrze pamiętam do dogrzewacza dochodzą trzy kabelki a do ogrzewania postojowego pięć [mogę sie mylic to było kilka miesięcy temu]

Facet zaoferował mi rozbudowe tego dogrzewacza do typowego ogrzewania postojowego [pompa wody , jakieś wiązki itp] za jedyne 2300 netto - uśmiałem sie po pachy-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki idę do garażu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz przycisk DUAL na panelu wentylacji. Jeśli masz webasto to zamiast DUAL'a będzie przycisk do włączenia piecyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

webasto wychodziło w 2-ch wersjach. z pilotem i bez. jeśli nie masz jak sprawdzić pod maską (powinien być taki element klik) to zajrzyj do bagażnika czy masz 2-gi akumulator. poza tym powinieneś mieć dodatkowe menu w komputerze (oczywiście jeśli masz mfa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Jeszcze drugi akumulator w bagażniku, po lewej stronie na ściance jest zdejmowany panel. Nie pamiętam w tej chwili ale chyba taka sama pojemność jak ten pod maską. Dobre, bo możesz np. spokojnie zostawić auto na pozycyjnych w nocy na ciemnej uliczce na sporo czasu bez strachu o późniejsze odpalenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to ten aku chyba tylko do webasto jest bo pod maską powinny być przekaźniki dodatkowe które go dopinają w odpowiedniej chwili. ale mogę się mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webast i tak nie zdoi Ci akku tak ze nie odpalisz. Nawet jak masz jeden akku. Jesli masz tez płene MFA + to bedziesz miał Aux.Heat i z tego poziomu mozesz sterowac webasto. Dodatkowo czy webasto czy dogrzewacz bedzie nalepka na pasie pod maską z logo webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się ...

mam w aucie dodatkowy podgrzewacz, vag go widzi i jest OK.

7E6 - electric auxiliary air heater

Adres 7D: Dogrzew.wnetrza Plik etykiet: 1K0-963-235.lbl

Nr seryjny SW: 1K0 963 235 E HW: 1K0 963 235 E

Komponent: PTC-Element 0404

Weryfikacja: 00800000 Numer seryjny:

Kod serwisu: WSC 00000 000 00000

 

Nie znaleziono b3edów.

ale:

9M0 - without auxiliary / parking heater

... i nie mam dodatkowego aku

8FA - without second battery

może ktoś powiedzieć, czy to coś załącza się automatycznie, czy z jakiegoś klawisza ?? (vag w teście tego nie załącza), czy muszą być spełnione jakieś warunki ??

hhhhhg.th.jpg

z góry dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz standard który jest w każdym dieslu. bez tego w zimie zanim by się auto rozgrzało dobrze to bym juz do pracy dojechał. taki urok niskoobrotowych silników że się wolniej nagrzewają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki urok niskoobrotowych silników

to wiem ;)

to wtedy to podgrzewanie załącza się jakoś automatycznie, przy jakiejś tam temperaturze, tak ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to coś załącza się automatycznie, czy z jakiegoś klawisza

 

Załącza się automatycznie gdy climatronic przechodzi na "grzanie". Pierwsze efekty widać (czuć) po ok. 500 m. Czym większa róznica miedzy temp. w aucie a tą ustawioną na climatronic'u tym "grzałka" prężniej pracuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na grzanie tylko jak temp na zewnatrz spadnie ponizej 5-8st samo się powinno załączyc. Przeciez mzoesz sobie włączyc grzanie w climatronic jak masz 20st a w środku chcesz 26st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie patrząc za okno zapomniałem, że może być jeszcze ciepło na zewnątrz ...

jak temp na zewnatrz spadnie ponizej 5-8st

temperatura na dworze dużo nie odbiega od tej którą podałeś ;)

Pierwsze efekty widać (czuć) po ok. 500 m

odebrałem to tak, że chodzi tu o moment po odpaleniu zimnego silnika.

dzięki za info.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę sie pod temat :)

 

Chciałbym założyć fabryczne websto kupując na allegro i nie wiem jakie elementy wchodzą w jego skład. Co będzie mi potrzebne do skompletowania ?

Na pewno to >> http://allegro.pl/item741272555_audi_a8_1999_lift_webasto_4d0_265_081_ab.html

zapewne sterownik i coś jeszcze ? Z tego co wiem uruchamiane jest z poziomu FISa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiane z FIS albo z zewnetrzego zegara, albo z ORG pilota Webasto (nie czarny VW, ma byc szaro czarny Webasto) Z takiego pilota kodujesz sobie czas pracy, wentylacje / grzanie. Webasto ma miec napis Standheizung a nie Heizung. W Etce ma byc opis - Ogrzewanie postojowe a nie pomocnik przy ogrzewaniu czy jakos tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez mzoesz sobie włączyc grzanie w climatronic jak masz 20st a w środku chcesz 26st.

 

Wtedy tez Ci się włączy "ta grzałka". :rolleyes: Dzisiaj wyjechałem autem z garażu gdzie jest ok 15 st., zapodałem na klimie 21 i za chwile waliło gorące powietrze (a silnik zimny jak lody w lodziarni). Czym wieksza różnica między aktualną temp w aucie a oczekiwaną tym działa to intensywniej. To nie Webasto/podgrzewacz, że działa od konkretnej temp. (5 st.). Tak na marginesie, to miłe, że coś takiego jest w autku :D

 

:635::635::635:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki numer części ma ten podgrzewacz? By sprawdził czy mam ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności