Skocz do zawartości
Gość Tomek

diesel - dymi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość S_O_N_G_O

Witajcie !!! Za to u mnie nic nie dymi ale jak zapalam w garażu to czuć taki dziwny zapach - nie wiem jak go określić i z czym porównać. A właściwie jaki zapach wydostaje siĘ z wydechów waszych passków. :cool:Pozdrawiam. SONGO.

Edytowane przez S_O_N_G_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy tylko gdy jest na dworze bardzo wilgotno

 

Normalne spaliny się nagrzewają i wilgoć paruje z układu wydechowego.

 

 

Hyhy post z marca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wezuwiusz3

Witam wszystkich.Mam mały problem z rechciakiem.Czasami rano nawet i teraz przy dodatnichtemperaturach przy uruchomianiu mam trudności z odpaleniem.Trzeba go kręcić,a czasami bywa tak że po prostu odpala na dyg.Po odpaleniu dymi na szaro ,potem dym ustępuje chociaż nie do końca ,bo z wydechu widać jak dymi ,ale minimalnie.Mam mały wyciek,na bączku od ciśnienia,nie mogę dojść do ładu ,jak jedno miejsce uszczelnię ,zaczyna sączyć w drugim,ale nie to mnie martwi.Martwi mnie to że na 500 km,może nawet mniej ,dolałem 1 oleju do silnika.Wcześniej też dolewałem ,ale miałem pękniętą odmę.Nie wiem czy to normalne,podejrzewam że nawet przy rozgrzanym silniku nie powinien gubić na tyle kilometrów aż 1 litr oleju.Czy przy przedmuchach,jak wyciągnę miarkę oleju to czy nie powinien pluć olejem?tak samo z głowicy,jak odkręcę korek to czy nie powinien przy przedmuchach pluć na odległość?Bo u mnie nie ma takich zjawisk,acz kolwiek czuć lekką kompresję że dmucha wiatrem jak by ze spalinami ,ale to chyba normalne ,a może nie?.Z rury nie pluje olejem,przy depnięciu mocniejszym jak w każdym dieslu ,kita.W garażu jak bym chciał go odpalić to muszę otwierać drzwi ,momentalnie siwy gryzący dym.Na pewno mam do sprawdzenia wtryski i świece żarowe,ale co z tym olejem,w wodzie go nie ma ,z rury nie cieknie,może pierścienie olejowe lużne i osadza się na cylindrach i wypala?a jak tak ,czy nie powinien pluć nie spalonym nagarem?,bo jak przytkam rurę ,to mam śliczne czarne kółeczko na dłoni,ale jak przygazuje.Ostatnio wymieniałem kolano na odmie,trzeba było zdemontować pompę,zakładałem i ustawiałem na czuja,czyli na dwa uda.Albo się uda,albo nie uda.Powiedżcie co sądzicie ,wyrażcie swoje opinie na ten temat,bardzo jestem ciekawy refleksji.Jak uda mi sie iojść do ładu z tym klekotem,to podzielę sie swoją sugestią.

Edytowane przez wezuwiusz3
Poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy odpalaniu nie ma prawa zakopcić, przy ostrej jeździe też nie powinien - to nie renault czy ford.

He He dobre

Jeżeli masz juz zagrzane autko do odpow. tem. i dasz mu ostro po garach i Ci nie pusci dymu czyli ze nie masz diesla tylko auto elektryczne

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam taką dosyć ciekawą tabelkę pt Diagnostyka. Może się komuś przyda

P.S. Nie jest to jakaś krypto reklama. Nie mam pojęcia o tej firmie podanej w tabelce, ale dane z tabelki wyglądają dosyć sensownie.

Edytowane przez Andrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam taką dosyć ciekawą tabelkę pt Diagnostyka. Może się komuś przyda

 

kolego trochę odgrzany kotlet:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego trochę odgrzany kotlet:):):)

 

I bardzo dobrze, ja chetnie poczytam i pewnie nie tylko ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego trochę odgrzany kotlet)

Wiem że odgrzany, ale czasami na zimno jest niesmacznie;p Pewnie jeszcze nie raz ktoś tu zajrzy w poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu (tak jak ja tu trafiłem) i może komuś to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz55

A ja jak jade juz rozgrzanym paskiem i mu depne to z tyłu widze w lusterku zasłone dymna jak by jelcz jakis przejechał.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podczas odpalania prawie za kazdym razem kopci tak jak widac na filmiku, czy jest to normalne czy mam sie zaczać obawiać?

 

http://w627.wrzuta.pl/film/4dSr0JmDBaf/passat_kopcenie

 

ps. sory za te kury w tle :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich posiadaczy vw kupilem paska 3 tyg temu i zauwazylem ze na zimnym silniku kopci na szaro a potem po rozgrzaniu przestaje tylko zaczyna po tym jak dostanie po garach no i jest jescze druga sprawa zapach spalonej ropy tzn spalin juz po tym jak silnik jest cieply tez mnie troche niepokoi panowie napiszcie co myslicie bo ja jestem zielony w tym temaci pozdrawiam i szerokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry wymieniłeś; paliwowy i powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie wszystkie filtry powymienialem i dalej jest jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wasze paski tez puszczaja takiego bąka przy odpalaniu jak moj? pare postów wyżej wkleiłem link do filmu gdzie wszystko widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moj pasek zaczyna dymic dopiero po jakis 3 minutach po odpaleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żaden dymić nie powinien. Będąc na nartach samochód stał przez 4 dni na mrozie ok. -15st. C. Po tym czasie odpalił po 1s i nie puścił zadnego dymka :). Co prawda przebieg ma niewielki bo 70tys km. Wcześniej miałem B5FL 1,9TDI i przy przebiegu ponad 130tys km też żadnego dymienia nigdy nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o szarpniacia to tez to mialem ,po wymianie poduszki pod silnikiem ustalo .A jesli chodzi o dymienie to w diesel ma to do siebie ze bedzie dymil choc nie wiem jak dymi u ciebie.Zobacz czy ci bierze olej, czasami jak jedziesz to popatrz w lusterko przy dodawaniu gazu jesli duzo dymu to niedobrze jesli malo to oki .Kazdy diesel musi troszke przykopcic

sory ze sie wtroce ale mnie ten post rozwalil...jak ja lubie jak ktos wade swojego auta usprawiedliwia(sam sobie) tekstem ze tak musi byc.... chyba w starze albo jelczu ;)

passat(lacznie z 3b) audi renault po 95 raczej nie kopca jak sa 100% sprawne nie wiem jak 3eba te silniki obciazyc i co do auta przy wiazac zeby dymil ;)

ale jezeli odma..

turbo...

egr...

pierscienie czy uszczelka pod glowica rady nie daje na 100% ale tylko sprawdza sie jej dzialanie na 97% to masz racje ;)

diesel musi sobi zakopcic ;)

tak ze nie proboj wierzyc w to co nie jest prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie dzis z dymieniem uporalem, przegonilem na 4-5 100km z predkoscia 80-120 i narazie nie dymi, rozmulil sie(zobaczymy jutro) Jak nic nie pomoze to idzie na warsztat(mam gwarancje z komisu) na zmiane pierscieni i uszczelniaczy zaworow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja sie dzis z dymieniem uporalem, przegonilem na 4-5 100km z predkoscia 80-120 i narazie nie dymi, rozmulil sie(zobaczymy jutro) Jak nic nie pomoze to idzie na warsztat(mam gwarancje z komisu) na zmiane pierscieni i uszczelniaczy zaworow.

przegoniłeś? :D 80-120 ? :D

tyle to chyba żeby się silnik nagrzał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przegoniłeś? :D 80-120 ? :D

tyle to chyba żeby się silnik nagrzał :D

nie chodzi ze przegonilem na 4 i czasem na piatce-czyli obroty okolo 4 tysiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności