Skocz do zawartości
Gość Tomek

diesel - dymi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek

Czy to normalne, że diesel dymi przy zapalaniu w niskich temperaturach? Poz tym nie podoba mi sie jak odpala. Kręci ok 3-5 sek zanim zaskoczy. Czyżby świece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: "Pali jak diesel na mrozie" stare powiedzenie ale prawdziwe.

Wszystko zależy w jakim stanie jest silnik i kiedy był robiony przegląd, co było wymieniane, itp.

;) Generalnie diesel zawsze przy odpalaniu ma trochę większe dymienie zwłaszcza przy mrozach, ale wszystko zależy jak bardzo dymi.

Przyczyn może być wiele trudno w ciemno ustalić prawidłową diagnozę lub konkretne wskazówki. Obfite dymienie ogólnie wskazuje jednak na złą pracę silnika. Najlepiej jednak zdiagnozować takie niesprawności podłączając go do stanowiska diagnostycznego, można wtedy więcej się dowiedzieć jaka może być przyczyna nadmiernego dymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek

O samochodzie nie wiem zbyt dużo. Kupiłem go w sierpniu i był sprawdzany na kompie, który nie wykrył usterek w silniku. Przebiegu mam 138tys (wielkość orientacyjna - u faceta na przeglądzie, kumpel mechanik z którym go kupowałem, towarzystwo w Shell autoserv w którym go serwisuję sugerują, ze raczej nie był kręcony). Od razu wymieniłem olej, i zrobiłem rozrząd.

Ma jeszcze jedną dziwną przypadłość. Trochę szarpie przy uruchamianiu silnika (przy wyższych temperaturach nie ma problemu z odpaleniem ale pozostaje efekt szrpnięcia) i trochę szarpie przy gaszeniu.

Zrobiłem 6 tys km i żadnych problemów (oprócz odpalania) .Pali średnio 7,2 ON głównie w mieście. Podczas jazdy nie dymi (zbyt obficie).

Tak jak kiedyś pisałem ma chipa (prawdopodobnie) ale to raczej trzeba sprawdzić na hamowni.

Czy ktoś wie jakibyłby efekt, gdyby któraś ze świec była uszkodzona? Gdzie w Wawie (lub w okolicach) kupić takowe, za rozsądną cenę?

 

Ogólnie jestem zadowolony. Wolę używanego VW niż Pandę z salonu. Wkurza mnie tylko fakt, że ten samochód podoba się nie tylko mnie i pewnego pięknego poranka po wyjściu z domu mogę go nie odnaleźć na parkingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wsiadam rano do auta, to odpala bez najmniejszego problemu i bez dymienia. Przy ostatnich mrozach, temperatura w garażu ok. -3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o szarpniacia to tez to mialem ,po wymianie poduszki pod silnikiem ustalo .A jesli chodzi o dymienie to w diesel ma to do siebie ze bedzie dymil choc nie wiem jak dymi u ciebie.Zobacz czy ci bierze olej, czasami jak jedziesz to popatrz w lusterko przy dodawaniu gazu jesli duzo dymu to niedobrze jesli malo to oki .Kazdy diesel musi troszke przykopcic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek

No więc wszystko jasne.

Dzisiaj rano przy temp -9 odpalił jak latem, za pierwszym razem.

Trzy swiece były padnięte. Kolega mechanik i tak dziwił się, że zapalał. Miał taki sam przypadek z Clio i tu nie było szans na uruchomienie silnika.

Jeździły BERU, ale nie wiem jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem z moim paskiem. Otóz jak jade tak około 90-100 km/h to dymi mi na czarno no moze nie za mocno ale dymi. Na biegu jałowym jak go przegazuje dosc mocno to z tyłu na drodze zostaje mnustwo czarnego czegos domniemam ze to sadza. Czy tak powinno byc? Nadmieniam ze do wymiany oleju pozostało jeszcze jakies 5000 km a mam zalany elf 5w40. Ktos mi powiedział ze moze byc to przyczyna zbyt oszczednej jazdy poprzedniego własciciela tzn nie zawsze mu sie właczała turbina i cos własnie z nią. Zaobserwowałem także cos takiego ze jak jade około 120 km/h i chce przyspieszyc to tak jak by nie miał siły ale jak odpuszcze gaz i powoli stopniowo dodaje to powoli przyspiesz bardzo powoli. Co moze byc taka przyczyną. A najbardziej mnie niepokoi ten czarny dym. Pomóżcie mi z tymi moimi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

myśle, że było już o tym sporo..sprawdź szczelność Intercoolera i caly dolot- czyli rury idące od turbiny do intercoolera czy któraś nie jest przypadkiem dziurawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek

u mnie jest tak. Kij jaka temperatura. Z zapalaniem nie ma zadnych klopotow. Oleju prawie nie bierze. Przy odpaleniu pojawia sie obloczek bialego dymu, no moze lekko szarawego, ale z przewaga bieli ;) Tylko przy odpalaniu - koledzy jezdzili za mna po autostradzie jak autko dostalo w pi... oraz jak gazowalem na niskich biegach i nic. Przewalkowalem forum i takiego przypadku nie widzialem ;) silnik AVB reszta jak w opisie, przejechane ok 140 tys km a w ASO w Newcastle przy przegladzie, sprawdzili auto weglug normalnych procedur i powiedzili ze OK.

 

jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem - siwawy dymek tylko przy odpalaniu zimnego silnika. Co ciekawe czasem jest go więcej, a czasem prawie wcale. Przy jeździe nic nie dymi. Też będę wddzięczny za pomysły. Oleju troszkę bierze, ale ile to jeszcze dokłsdnie nie zmierzyłem. Po 6000 jest pół kreskowanego pola - było MAX, czyli do górnego wygięcia. A propos - jakiej objętości oleju odpowiada to kreskowane pole na bagnecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos - jakiej objętości oleju odpowiada to kreskowane pole na bagnecie?

W B4 między min i max jest 1 litr, możliwe że w B5 też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 między min i max jest 1 litr, możliwe że w B5 też

 

W B5 też jest około 1 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol1988

Yyy czy mi sie wydaje genuinedudek, czy to normalne zjawisko w TDI ? Tak powinno byc. To diesel . Przy odpalaniu ma prawo przykopcic .. jak go dusisz i dodasz gazu tez moze zakopcic .. to diesel:P jak dymi tzn ze dziala:P :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Yyy czy mi sie wydaje genuinedudek, czy to normalne zjawisko w TDI ? Tak powinno byc. To diesel . Przy odpalaniu ma prawo przykopcic .. jak go dusisz i dodasz gazu tez moze zakopcic .. to diesel:P jak dymi tzn ze dziala:P :vw:

przy odpalaniu nie ma prawa zakopcić, przy ostrej jeździe też nie powinien - to nie renault czy ford.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino
Yyy czy mi sie wydaje genuinedudek, czy to normalne zjawisko w TDI ? Tak powinno byc. To diesel . Przy odpalaniu ma prawo przykopcic .. jak go dusisz i dodasz gazu tez moze zakopcic .. to diesel:P jak dymi tzn ze dziala:P :vw:

przy odpalaniu nie ma prawa zakopcić, przy ostrej jeździe też nie powinien - to nie renault czy ford.

 

 

Fakt, że silniki TDCI forda i DCI Renaulta, to kopcą strasznie ale na drodze też widać i CDI mercedesa, za którymi podczas przyspieszania pojawia się czarna chmurka :kwasny: ....

Moj szwagier, ktory przejechał swoim dostawczym mercedesm 600tys, sprzedał go kiedy z rury przy odpalaniu zaczął pojawiać się jasny, szary dym, który podobno jest oznaką brania oleju przez Diesle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

U mnie jest identycznie jak u kolegi lookas76. (silnik AWX) Raz dymi raz nie. Niekiedy zadymi jak jest ciepły, a niekiedy nie zadymi nawet jak jest zimny.Olejku bierze od wymiany do wymiany (15tys) ok 0,5l. W czasie jazdy tylko jak mocno depne to przez chwile jest dymek, ale nie widoczny w lusterku (kolega sprawdzał jadacy za mna).Po odpaleniu wydobywa sie taka siwawa (ani czarna, ani niebieska) chmurka dość rzadka. Jedno co zauwazyłem nie ma znaczenia gdzie zatankuje. I nie jest to dymienie ciągłe, tylko odpalam, po 2-3 sekundach jet obłoczek z rury i czysto. Mozliwe, że wilgotność powietrza ma wpływ na ten fakt. Bo równiez nie wiem czego się czepić. Może czepiam się niepotrzebnie. Jechałem niedawno za audi A4 z silnikiem 2.0TDI więc nie mógł być stary i patrząc na jego wydech pozbyłem sie wszelkich kompleksów. Co wdusił to dymek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dymi na czarno zawsze przy odpalaniu. Ale puszcza jedna chmurke czarna i po zawodach później jest już czysto! W czym problem nie wiem oleju nie bierze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arorybnik

panowie każde auto z silnikiem Tdi jak tu nawet kolega pisze wersia 131ps bierze olej przy wyższszych temperaturach gdy turbina sie chłodzi olej sie poprostu utlenia. Przy odpalaniu jak jest zimny po nocy zadymi to zmieńcie świece tyle to samo przeżyłem

 

 

PASSAT TDI 101 PS + CHIPTUNING = 130PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zauważyłem jasny dym gdy auto jest odpalone a przy przygazowaniu kłęby dymu z rury, gdy silnik jest zimny. Wtedy tylko gdy jest na dworze bardzo wilgotno. Po rozgrzaniu auta jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to koledzy dołącze sie do was jak mam problem z moim diselkiem . Odpalam go rano ipali w miare dobrze , czasami kręci dwie sekundy a czasami od kopa , nie dymi przy odpalaniu , a przynajmniej nie zauważyłem w garażu . Najlepsze jest to że po chwili wyjeżdżam na zewnątrz widze że lekko kopci na popielato , albo i biało podobny odcień nie sprecyzuje . Pochodzi z pięć minut i zaczyna świszczeć z tłumika , jak by sie turbo przy nicałym tysiącu samo załączało i zdeka bardziej zaczyna kopcić w podanym kolorze . Dobra samochód w miare zagrzany wyjeżdżam no i sie zaczynam rozpędzać a w lusterku widze chmure białawo popielatego dymu . Znika po mprzejechaniu około pięciu kilosów . Olej sprawdzałem jest git nie ubywa , płyn też jest wpożo . Jedyne co mi przychodzi do głowy to lejące wtryski , resztki ropy dostają sie do katalizatora i sie w nim wypalają ??? Takie moje przypuszczenia , ale zaznaczam że sie na tym dokładnie nie znam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności