Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o porade. B6 opony BRIDGESTONE TURANZA ER300 215/55R16 Oryginalne. Przebieg 70 tys. W ostatnim czasie zebralo mi przednie od wewnatrz - prawie do plotna, na zewnatrz jest ok 4 mm. Tylne tez zbiera od wewnatrz mocniej. Sprawdzone zawieszenie tzn brak luzow, zbieznosc ok. Co jest? Koleiny? Z gory dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niskie ciśnienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taką sytuację, zwłaszcza z przodu. Nówki Pirelli 17 cali zjechały się w 3 miesiące. No hałasowały strasznie, z przodu bardzo się wyząbkowały.

Okazało się, że to amortyzatory, więc nie było wyjścia, wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem temat miesiąc temu , identyczna sytuacja ,zdarte opony od wewnątrz . Po wizycie w warsztacie okazało się że sinenbloki na wahaczach do wymiany (choć było słychać lekkie stukanie ) Koszt naprawy obu przednich wahaczy 800 zł z robocizną . Jeden wahacz w ASO 840 zł .Potem wizyta na zbieżność i wszystko jest już OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro zawieszenie ok to chyba amory tez były sprawdzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerobiłem temat miesiąc temu , identyczna sytuacja ,zdarte opony od wewnątrz...

 

U mnie wewnętrzna strona opony zdziera się mocniej na tylnej osi niż na przedniej, tez opony się wyząbkowały i strasznie "wyją" co tam może być przyczyną, zbieżność i kąty są idealne.

U Ciebie Trokadero tak się stało na przedniej osi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinenbloki wahaczado wymiany; te tylne ??Ale u mnie tam luzu niewidac. U Ciebie Trokadero byl luz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji jeśli idzie o ciśnienie w fabrycznych 205 16" w warsztacie mówili ze 2,3 wystarczy przy kombi co prawda z reguły na pusto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tyle, ile masz na klapce wlewu paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sinenbloki wahaczado wymiany; te tylne ??Ale u mnie tam luzu niewidac. U Ciebie Trokadero byl luz?
Był wyczuwalny lekki luz z przodu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu zmienilem przod na nówki Pirelli P7. W aso ustawili zbieznosc ale nadal zbiera mi prawa opone od zewnatrz.Cala reszta jest ok. Jaka moze byc przyczyna? Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie masz ok oczywiscie ? Sprawdz amortyzatory, kompleksowe testy zawieszenia, jesli to wszystko jest ok to ja juz nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Twój samochód jest bezwypadkowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z rozważaniem koł przednich. Po wyważeniu, tak po tygodniu znów zaczyna się bicie kół....wyważam jezdzę tydzień-dwa i znów zaczyna się to samo. Dodam ze ten objaw mam od czasu gdy załozyłem na alusy opony zimowe(to był pierwszy raz, w zeszłym roku). Mam przebieg 30 tys. i czy zawieszenie lub układ kierowniczy miałby juz luzy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj bezwypadek tzn bylo przerysowanie boku ale to sie nie liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w ASO w 3 autach ustawiali zbierznośc. Jeździłem po innych warsztatach kiedys itp i nie dawalo efektu. od 3 lat do ASO. Robiłem przednie zawieszenie w Touranie i poprawiali nawet zbierznośc z tyłu. A auto nie było nigdy bite itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego Kiarka - w temacie wyważenia kół przednich. sprawdź index nośności opon które masz zamontowane w aucie. ma być V lub W 97.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne przednie tuleje wybite i dlatego opony. Ale planuje zmienic i tylne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerobiłem temat miesiąc temu , identyczna sytuacja ,zdarte opony od wewnątrz . Po wizycie w warsztacie okazało się że sinenbloki na wahaczach do wymiany (choć było słychać lekkie stukanie ) Koszt naprawy obu przednich wahaczy 800 zł z robocizną . Jeden wahacz w ASO 840 zł .Potem wizyta na zbieżność i wszystko jest już OK :)
czyli moje doświadczenia się potwierdziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności