Skocz do zawartości
zaga198

MCD jak aktywować FIS

Rekomendowane odpowiedzi

To jest ta wtyczka zielona która jest zespolona z zółtą i niebieską- mini iso

są wpięte nad czarną i brązową a po prawej pionowo jest czerwona podłaczona

Edytowane przez zaga198

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te małe wtyczki to nie są mini euro?z tyłu są 3 kości do podpięcia i te małe mają być u góry niżej czarna i brązowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam passata 1,9 131 km z 2002 r - pełen fis i jak go kupiłem to już nie było nawigacji wiec nie wiem jaka była fabrycznie ale jest kosz i antena pod navi. teraz kupiłem mcd ale niestety po podpięciu wszystkich wtyczek nie wyświetla mi info na górnej części fis. wystają mi takie wtyczki:

zielona z podpiętymi 3 kabelkami- mini iso

czerwona duża z podpiętymi 2 kablami.

czy te kable to już wszystkie czy trzeba cos dołożyć?

czy możne mi ktoś powiedzieć czy musze dokupować ten moduł tmc i jak po kolei vagiem aktywować fis żeby wyświetlał komunikaty. w opcji w vagu -17 instruments - 07 wyświetla się 21125. szukałem wszędzie ale dokładnie tego przypadku nie znalazłem większość jest o mfd.

z góry dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez zaga198

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_niekrzycz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat. Mianowicie posiadam Paska z duzym FISEM o nr. 3B0 920 946 AX i navi MCD nr. 1J0 919 887 A. Czy wie ktos z forumowiczow jak to poloczyc, zeby na zegarach w 1/3 wyswietlalo mi komunikaty. Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Vw passata b5 z 97rok (modelowy98) i posiada pelny fis oraz nawigacje na plyty w bagazniku i sterowanie pod radiem. Chcialbym sie dowiedziec jak odlaczyc ta nawigacje aby fis wyswietlal tylko informacje dotyczace auta a nie nawigacji poniewaz ciagle wyswietla po niemiecku aby wsadzic plyte. chcialbym aby wyswietlaly sie tylko informacje o spalaniu itd. Teraz aby wyswietlaly sie takie informacje musze nadusic przysick "off" na tej nawigacji. z tej nawigacji i tak niekorzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Miałem taka nawigacje , nawet jak nie było płyty w czytniku nic mi nie wyświetlało , chyba że włączyłem nawigację.

Wymontowałem zarówno sterownik ( kupiłem druga ramkę i mam półkę ) jak i czytnik z bagażnika ( więcej miejsca na boku).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez baraka123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam dość poważny problem i jakby ktoś byłby mi wstanie pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Kupiłem Passata z 2003r i nie bylo w nim radia, ktoś przed sprzedażą go wyciągnał (była to nawigacja). Problem polega na tym, że ktoś zrobił to bardzo bezmyślnie zamiast wyciągnąć wtyczki to część z nich poprostu obciął. Kupiłem sobie nową navi MCD taka jak była wcześniej. I tu pojawia się problem, część wtyczek które zostały to do głośników i zasilania i to wszystko działa ale pozostało mi 6 kabli które nie mam pojęcia gdzie mam podłączyć. W samochodzie jest cała oryginalna instalacja do nawigacji i telefonu bez zmieniarki CD i wzmacniacza. Radio i navi normalnie działa ale z tego co wiem to te kabl co pozostały to kable do tel i do przekazywania informacji z radia na FIS. Kable które mi pozostały są w dwóch oddzielnych wiązkach: dwa kable czerwono-żółty i brązowo-żółty są razem i podejrzewam, że są one od tel (prawdopodobnie zielona wtyczka) i pozostałe cztery (prawdopodopnie do czerwonej wtyczki):czarny, niebiseski, pomarańczowy z fioletowym paskiem i pomarańczowy z brązowy paskiem. Prosiłbym bardzo o podpowiedź gdzie konkretnie powinienem podpiąć te kable tzn np ten kolor to CAN L a ten kolor CAN H itp. Prosiłbym bardzo o pomoc bo nie mam bladego pojęcia gdzie ja podpiąć a chciałbym podpiąć je prawidłowo. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności