Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy w siniku 2.8 jest łańcuch rozrządu czy zwykły pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy w siniku 2.8 jest łańcuch rozrządu czy zwykły pasek?

 

pasek

 

koszt wymiany rozrządu, pompy, napinaczy i innych dupereli to ok 2k PLN (serwis)

 

koledzy a powiedzcie na jakim oleju jeździcie?? bo ja na syntetyku a wszyscy mi radzą zmianę na półsyntetyk

 

wcześniej Shell 5w-30 - syntetyk,

aktualnie Motul 5w-50 - syntetyk,

 

IMHO półsyntetyk to błąd chyba ze masz silnik na wylocie.

Edytowane przez vellezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeżdżę na 5W40 Valvoline MaxLife.

 

A niby dlaczego miałbyś przechodzić na półsyntetyk?

 

Pozdr

 

tak wszyscy mi radzą , bo raz że tańszy a dwa że gęstszy i nie będzie tyle brał, bo póki co bierze mi niepokojącą ilosc na 1500 km wlewam ok 1 litra, to chyba dużo, a tani też nie jest...

 

p.s jestem kobietą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

im więcej garów i obr tym większe zużycie oleju ale to chyba logiczne :)

dlaczego ja nie mam samochodu co pali 5L po mieście i nie kapki oleju nie bierze?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

 

Czy naprawiał ktoś z was skrzynie biegów syncro/4motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

czas na hurtowe przemyslenia ;)

 

Witam wszystkich

 

 

Czy naprawiał ktoś z was skrzynie biegów syncro/4motion.

 

ostatnio padla mi jedynka i walek (wieczna pizda na jedynce, dwojece by uczyc pokory lysych dresiarzy w ich tylnonapedowych biemdablju - to tak na marginesie moj glos w dyskusji na temat zalet 4motion ....), koszt zakupu w ASO w Bydłogoszczy u Konarzewskiego circa 3000k PLN, kupilem za polowe tej kwoty kompletna na Alledrogo i smiga, jeno osiagi o jakies 10km/h spadly do VMAX=237 km/h, za to lepiej startuje i ciagnie na 1/2/3 ....

 

pasek

 

wcześniej Shell 5w-30 - syntetyk,

aktualnie Motul 5w-50 - syntetyk,

 

IMHO półsyntetyk to błąd chyba ze masz silnik na wylocie.

 

po zakupie na przelomie stycznia/lutego 2008 zrobilem "inicjalny" przeglad u Konarzewskiego - zalali mi Castrol 5w30 SLX - kurde ludzie przez 15k musialem dolac 6l, myslalem, ze zejde smiertelnie, szczegolnie, ze ciezko go dostac (np. w wygodnej formie 1l flaszek) ...

dwie zmiany przejezdzilem na Castrol 5w30 magnatec i spadlo do ok 4.5l dolewki na 15k

obecnie od 1k km jezdze na Motul 8100X-CES 5W40, poinformuje szanowne towarzystwo o swoich doswiadczeniach w tym wzgledzie ...

 

 

Co do glosow w dyskusji przod/tyl/4WD - czizes ludziska, przeciez 4motion wymiata, zwiekszone spalanie? a i owszem ale chyba nie po to sie kupuje takie zacne autko, zeby wspominac o 1-2l /100 ....

 

 

p.s jestem kobietą :)

 

 

klaniam sie nisko po same .... ;)

Edytowane przez chelmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Panowie mam pytanie, jaki jest dedykowany olej przez producenta do tych silników ??? Śmigam na Castrol Magnatec 10w-40 półsyntetyk i jest ok, ale chciałbym po prostu wiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Co do zużycia oleju...

 

Ja w swój silnik wpakowałem kupę kasy i przez pierwsze 500km zerowe zużycie... zobaczymy co będzie później, ale sądząc po tym jak pozalewany był mój silnik to nie tyle palił on olej co rozchlapywał go na wszystkie boki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to dalej nie wiem czy mam sie niepokoic tym , ze to spalanie oleju (1l na 1500km) jest takie wysokie? bo juz mi mechanik przebąkiwał coś o uszczelniaczach..a co za tym idzie rozbiorka polowy samochodu... strach sie bac, a jeszcze jestem umówiona na badanie kompresji czy czasem tu nie lezy przyczyna, a ze nie bardzo sie znam na mechanice , wiem tylko tyle ze jak tu wyniki bedą negatywne to lepiej paska sprzedac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Odpowiedź na prawidłowe zużycie oleju jest trudniejsza niż na to czy pierwsza była kura czy jajko :) U mnie okazało się, że nie było to spalanie a nieszczelności silnika. Jak Cię denerwuje - naprawiaj, jeśli nie? Dolej oleju i śmigaj dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

dokladnie, u mnie nigdzie, nigdzie nie leci, pali, ale wieczny but robi swoje, nie chodzi juz nawet o dolewki, ale o to by motor pracowal w optymalnych mozliwych warunkach, dla mnie akceptowalna granica jest te ~4l/15k ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje chłopaki. chyba rzeczywiscie narazie bede dolewac, potem zobaczymy, bo jak sobie pomysle o kosztach rozbiórki....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Koszty są ogromne - ostatnio tak lekką ręką policzyłem, że w auto wpakowałem połowę tego co za nie dałęm w 3 miesiące :) Racjonalnie rzecz ujmując - nie wiem co ja wyprawiam, skoro za maks pół roku będę je sprzedawał. To już chyba jakieś uzależnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi
Koszty są ogromne - ostatnio tak lekką ręką policzyłem, że w auto wpakowałem połowę tego co za nie dałęm w 3 miesiące :) Racjonalnie rzecz ujmując - nie wiem co ja wyprawiam, skoro za maks pół roku będę je sprzedawał. To już chyba jakieś uzależnienie :)

to jest milosc ;)

ja jak mi chlopaki podrosna za max 1.5 roku chce W8 w sedanie ostatni wypust z 06.2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu będziesz sprzedawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Będę chciał kupić coś "na firmę" - poza tym dość mocno poprawiła mi się sytuacja finansowa i stać mnie na coś świeższego. Albo W8, albo B6 3.6. Ale to za kilka miesięcy :)

 

Nie zmienia to faktu, że z B5 2,8 synchro jestem bardzo zadowolony - tz. teraz po remoncie jestem :)

 

Właśnie zamówiłem komplet zimówek za 1900zł ... muszę przestać topić tyle kasy w aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy ktos z Was wymieniał uszczelniacze na zaworach?

 

jest ten temat owszem na forum ale tylko w dieslach o mniejszych silnikach wiec to co innego (myślę :) )

 

 

interesują mnie koszty , o zgrozo , pewnie nie małe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie, jaki jest dedykowany olej przez producenta do tych silników ??? Śmigam na Castrol Magnatec 10w-40 półsyntetyk i jest ok, ale chciałbym po prostu wiedzieć...

 

odkopałem pytanie coby nie tworzyć nowego wątku ;)

wiecie jaki jest zalecany olej do 2.8? :) dodam tylko, że w moim przypadku auto napędza lpg :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich serdecznie moj pali w miescie przy sredniej jezdzie od 15-17 litrow pozdrawiam.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności