Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim,Czy ktoś mi może pomóc w moim temacie a mianowicie mulenia się 2.8 automat i 4x4 ??? Auto nie jedzie jak na 193km...pod maską. Miałem kiedyś 2.2 DCI 150 km to swojego passata bym objechał 2 razy ;/. Auto rozpędza się do 120 jeszcze jako tako, ale poźniej jest tragedia. Vmax 190 i to z takim bólem...prosze o podpowiedzi co sprawdzić lub gdzie szukać przyczyny bo ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj doładowanego diesla z wolnossącą benzyną, inny moment obrotowy...

Miałem 3L diesla w BMW o tej samej mocy co w passacie i też bym pasia objechał ze dwa razy chociaż mam manuala. Ty w automacie masz jeszcze gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady już z tym że to muł --- pokaż mi 150KM diesla co mnie obskoczy -- chyba że powyżej 160.

Jak już automat się zbierze to powinno śmigać bez łaski . Jak długo masz ten samochód , jaki przebieg , podłączałeś VAGA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady już z tym że to muł --- pokaż mi 150KM diesla co mnie obskoczy -- chyba że powyżej 160.

Jak już automat się zbierze to powinno śmigać bez łaski . Jak długo masz ten samochód , jaki przebieg , podłączałeś VAGA ?

 

Myślę kolego, że mój 150 konny służbowy diesel weźmie Cię bez problemu. Jak zobaczysz w opisie mam Passata 2.8 w automacie i muszę przyznać, że moja nowa octavia lepiej się zbiera od Passata 2.8 automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia konkretnego egzemplarza, mój passat APR bardzo dobrze wygrzebuje się z okolic 2000 obr, fakt faktem że jest to manual. Octavia RS 1.8T 180PS nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowa Octavią diesel 150KM do 100 bez stresu dam radę , przewaga będzie o maskę najwyżej , także umiejętności woźnicy mają znaczenie , z wersją 180 będzie równo , natomiast nowe 1.8 TSI 180KM będzie szybsze - oczywiście mówimy o suchej nawierzchni , bo a mokrym to te 180KM w Octavii trakcji nie złapie ;)

 

Także jeszcze raz mówię - to jest całkiem szybkie auto , ale nie w automacie. Oczywiście wszystko też zależy od tego czy auto jest sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat wychodzi słabiej od octavii

 

(passat)

Przyspieszenie (0 do 100km/h)

skrzynia 4x4 manualna

10,0 s

skrzynia 4x4 automatyczna

10,9 s

 

(octavia)

Przyspieszenie (0 do 100km/h)

skrzynia manualna

8,5 s

skrzynia automatyczna

8,6 s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem ponownie świece, założyłem tak jak w oryginale NGK. Silnik szybciej wkręca się na obroty i jakby mniej falują na LPG. Pojeździmy i zobaczymy ale już widać różnicę że jest lepiej niż denso :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz , nie wiem skąd wziąłeś te dane ale 2.8 4x4 ma do 100 7.8s w manualu. Jakby miał tyle co napisałeś to niczego nie dałoby się objechać , a jednak paru "cfaniaczków" dało się zrobić ;) Automat zgadza się blisko 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz , nie wiem skąd wziąłeś te dane ale 2.8 4x4 ma do 100 7.8s w manualu. Jakby miał tyle co napisałeś to niczego nie dałoby się objechać , a jednak paru "cfaniaczków" dało się zrobić ;) Automat zgadza się blisko 10.

 

http://vw-passat.pl/dane-techniczne/B5/b5-28-30v-syncro-193km

 

Tam jest napisane, że 7 z groszami ma napęd na dwa koła. W każdym bądź razie mój passat gorzej wychodzi, ale teraz ma bardzo duże szanse z moją skodą. Wczoraj skoda złapała tryb awaryjny i teraz ma ze 30 koni, nie więcej. Dzisiaj nawet cienias mnie objedzie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sprawdziłem w instrukcji dla b5

ymy8ubuj.jpg

Dla kombi nie ma ale jest sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ja uzupełnię z mojej instrukcji od Varianta:

- Manual - 8,0s do 100km/h, Vmax=232

- Automat - 10,1(!)s do 100km/h, Vmax=227 (tylko na 4 biegu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo, to pomiędzy 3 B a 3 Bg w sedanie jest 0,4 s różnicy ;) Zapewne masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 3BG jest coś 100kg cięższy , za to więcej gwiazdek dostało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z passaem b5 2.8 4motion. auto jakies takie słabe sie zrobiło od jakiegos czasu . przy ruszaniu tak w okolicy 2000 obrotów lekko podszarpuje, potem idzie, ale wciskam pedał w podłoge to bardzo słabo reaguje, tak jakby mial ze 100koni.. pod kompem wykryło tylko ze uszkodzona sonda lambda. sonda juz zamówiona, ale czy to napewno to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sonda juz zamówiona, ale czy to napewno to ?

 

No raczej :) Jazda z uszkodzoną sondą jest problemowa...

 

 

Ja mam inny problem. Silnik po uruchomieniu ładnie pracuje i w chwili przełączenia na gaz jakby pracował na 4 garki, jest przymulony, słabo reaguje na gaz i po kilku dosłownie sekundach wszystko wraca do normy.

Myślałem że to wina świec ale są nowe NGK i nowe przewody Beru. W sumie wszystko zaczęło się dziać po wymianie świec, przewodów i odmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojdzie sonda to zobaczymy czy to napewno jest to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. sonde wymienilem lecz nie nacieszylem sie zbyt długo.. zaczeło mi mocno klepac w prawej głowicy( wczesniej mialem takie słabe klepanko popyhaczy ale tylko chwilowe bylo i słabe) a teraz mozno stuka, auto nie ma mocy oraz gasnie bez obrotów.. mozliwe ze popyhacze sie całkowicie posypały? miał moze ktos z czyms takim do czynienia? za pomoc z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. sonde wymienilem lecz nie nacieszylem sie zbyt długo.. zaczeło mi mocno klepac w prawej głowicy( wczesniej mialem takie słabe klepanko popyhaczy ale tylko chwilowe bylo i słabe) a teraz mozno stuka, auto nie ma mocy oraz gasnie bez obrotów.. mozliwe ze popyhacze sie całkowicie posypały? miał moze ktos z czyms takim do czynienia? za pomoc z góry dziekuje

 

Sprawdź Vagiem napinacze kanał 90 maja sztywno stać na 0 i zobacz jak jest podczas odpalania i czy osiągają max 22 przy obciążeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalic juz nie chce, blokuje cos. na pycha tylko odpalił, ale boje sie drygi raz tak zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności