Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam taki problem na zimnym jest mega problem z odpaleniem kilkanaście razy zanim odpali, nawet wtedy jest to z wielkim trudem. Moje podejrzenia padły na czujnik temperatury ponieważ 5 minut po odpaleniu gaszę i pali ze strzała, czasami czuć benzynę wiec domyślam się ze go zalewa, odpaliłem VAG-a i nie wiem czy dobrze sprawdzam ale wchodzę w silnik 01, potem w bloki pomiarowe i  na 001 blok drugi pokazuje -29 stopni, wchodzę jeszcze na 04 i tam na bloku 3 również pokazuje -29 stopni (na dworze jest około 18 na plusie :) ).

Pytanie czy dobrze to robię bo w sieci znalazłem info że powinienem sprawdzać na 007 ale tam nic mi się nie wyświetla posiłkowałem się tym:

https://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/001-009.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Klapy w 2.8 V6 AMX
Numery części,

078198627 oraz 078198667.
Jeszcze stosunkowo niedawno można było kupić w ASO. Ale nie ma.

Ma ktoś patent na naprawę, same pierścienie idzie kupić, albo gdzie kupić całość? W ogóle może jest gdzieś rozpracowany temat? Szukam po internecie i nic.
Chodzi to u mnie ale wylatane jest, na pewno nieszczelne pomiędzy długim i krótkim i myślę, że może powodować lekkie drgania na postoju.

Edytowane przez JJ-dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko używka wycofane z produkcji w 2020 roku, to jest skracanie dolotu zobacz czy gruszka ma mocowanie, do kupienia osobno lub w całości z kolektorem, sam to przerabiałem rok temu i nawet do Niemiec dzwonili i nic nie było. Kup używkę w dobrym stanie a zobaczysz jak auto odżyje w przyspieszaniu. Pozdrawiam 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa to u mnie i nie jest rozsypane, gruszka i cała ta strona jest ok, jednak widzę, że jest powycierany wałek i pierścienie i to na pewno nie jest szczelne więc rozglądam się za nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycofano w dniu 2020-06-01, bez czesci zastepczej 078198627A VAG

Raczej nie znajdziesz nowego szukałem do mojej a6 alg jakieś 2 miesiące rozwiązałem to poprzez kupno kolektora z osprzętem (używanego) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Od kilku miesięcy jestem użytkownikiem kolejnego Passat, ale tym razem 2.8 v6 4 motion. Jestem zadowolony, ale brakuje mi kilka rzeczy, najbardziej 6 biegu. ? Zastanawiam się jaka skrzynia 6 biegowa pasuje to tego motoru. Audi A6 C5 ma wiele podobnych elementów i ma skrzynie 6 biegową z quattro. Pytanie czy skrzynia z Audi A6C5 3.0 v6 quattro biedzie pasować do Passata 2.8 v6 4motion? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam, mam pytanko odnośnie Passata b5 2.8 4motion ponieważ już od dłuższego czasu za mną chodzi to auto i planuje zakup. Chciałbym dowiedzieć się czegoś o silniku czy jest awaryjną jednostką? Czy ma dwie głowice, słyszałem że w audi miały dwie głowice silniki z v6, a jak tu jest? Z góry dzięki za informacje. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To absolutnie normalne, że v6 ma dwie głowice. I ten tak ma. Historia motoryzacji zna silniki widlaste z jedną głowicą, w VW nazywały się one VR6, bo żeby była jedna głowica kąt rozchylenia cylindrów musi być bardzo mały. B5 ma normalny silnik widlasty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko kolegi 2.8

Problem taki że jakby dławi się albo przerywa chwilę po odpaleniu w momencie jak się ruszy na ssaniu albo chwilę później. Pompa paliwa sprawdzona, 3,9 bara a przy odpięciu regulatora ciśnienia 4,2bara, czujnik g42 sprawdzony jest okej, g62 daje takie same temperatury na liczniku jak i w silniku vcds. Po chwilowym przerywaniu później jedzie dobrze, nic nie przerywa, dobrze przyspiesza. Brak błędów jakichkolwiek. Coś ktoś podpowie? Świece nowe, pojedyncze cewki zmieniane miejscami. Może czasami przekaźnik nie załącza pompy paliwa a ja trafiłem akurat jak załączył i dobił przy pomiarze ciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy można w passacie  b5 2.8 v6 założyć skrzynie 6 biegową mam na myśli manualne skrzynie czy może od jakiegoś auta pasuje z grupy vag i czy nie macie wrażenia że w tym aucie naprawdę przydała by się 6 stka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pytanie odnośnie klapy kolektora ssącego. Czy po odpaleniu, albo przy gazowaniu rusza się cięgno. Proszę zobaczcie u siebie. Pojawił się problem z mocą. Zawsze szedł do końca, a teraz ledwo do 4000 obr/min. Oczywiście w czasie jazdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności