Skocz do zawartości
Leone

Drgania silnika na zimno

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to 1.8T to jest dziwny stwór. Lubi dawać jaja ciężkie do wykrycia.

 

Mój też szczególnie teraz jak zimno i po odpaleniu nie że szarpie, ale delikatnie, równomiernie drży, że idzie to wyczuć delikatnie na kierownicy i na fotelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki... nigdy w zimnym dizlu nie siedzieliście... :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co u mnie, takie lekkie drgania...ehh z tym że nie tylko po odpaleniu :( później tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem przewód od kolektora do czujnika podciśnienia(chyba)tam zaciągał lewe powietrze stąd na oxygen sensor pokazywało mi -22%,a teraz zgodnie ze skalą.Podmieniłem nową cewkę co miałem na zapasie ale chyba ona coś nie ten tego bo na krzyżówce coś zadrgało jakby cewka miała paść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy w zimnym dizlu nie siedzieliście.
Co dzień siedzę w dieslach 1.4,1.9 i 2.0 tdi i one muszą drżeć (szczególnie traktor 1.4 tdi), ale benzyniak nie bardzo, tsi 1.2, 1.4, 1.8 nie drżą praktycznie wcale. Wszystko mówię o zimnych silnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, znów zapaliła mi się kontrolka check engine. Jutro podepnę kompa żeby zobaczyć co zawiniło. Radość po wymianie sondy nie trwała zbyt długo, jakieś 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, znów zapaliła mi się kontrolka check engine. Jutro podepnę kompa żeby zobaczyć co zawiniło. Radość po wymianie sondy nie trwała zbyt długo, jakieś 2 miesiące.

 

Wcześniej problemu nie było. Instalacja gazowa jeszcze świeża, raczej ok. Dajcie znać jak ktoś coś ciekawego wymyśli...

 

to, co mogę Ci teraz zaproponować, to podjedź sobie na hamownię, zainwestuj 50zł w pomiar mocy ze sprawdzeniem AFR (air to fuel ratio - skład mieszanki) i będziesz wiedział, nie tylko czy isntalacja jest OK, czy "raczej OK", poznasz też jakość i wydajność instalacji oraz dowiesz się jaki jest skład mieszanki zaproponowany przez instalatora. Jeśli skład jest źle dobrany, to wypalona lambda będzie najmniejszym problemem... Oczywiście możesz też jeździć od mechanika do gazownika, a jeden będzie zwalał winę na drugiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd z tego co kojarzę ten sam co poprzednio, czyli 16804 - Zespół 1 System katalizatora za mała skuteczność. Po wymianie sondy nie było go przez 2 miesiace. Ehh...błędy skasowałem, nie wiem co wymieniać. Może druga sonda??

Skład mieszanki miałem badany analizatorem spalin. Wyniki były w normie.

Póki co nie było wypadania cewek. Zauważyłem też, że napięcie na alternatorze wahało się miedzy 13,5-13,7, nie wiem dokładnie jakie powinno być prawidłowe, ale czasami samochód długo kręci.

Pomiar mocy na hamowni jak wczoraj sprawdzałem waha się w granicach 150-200zł. No chyba że ktoś zna hamownie w łódzkim gdzie robią to za 50zł. Pozdrawiam

Edytowane przez 14051985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w Warszawie będzie to kosztowało 50 lub 100 z AFR (jeśli nie masz "znajomego" albo nie załapiesz sie na grupowe hamowanie, to niestety tak będzie, sorry za wprowadzenie w błąd). Dojazd - 2x120km ~ 70-80zł. W "Nagaz" masz promocję za 150zł... Ja stawiam na to, że masz bardzo ubogą mieszankę gazową i wszystko jest pochodną tego tematu. Inna teoria to to, że jakiś magik nie mogąc wystroić skłądu, założył jakiś emulator na sondę i teraz cyrki są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie :) zarówno mechanik jak i gazownik to ta sama osoba, mój dobry znajomy i nie ma problemów że ściemnia. Sonda była wymieniona bez żadnych dodatkowych kombinacji. Mieszanka jest na bogato, ale bez przesady. Ze składem nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bogata mieszanka, czy uboga, to ten powalony 1.8T robi jaja. Jak już mówiłem, dziwny stwór i nieszczególnie lubi gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie jak sprawdzić druga sondę VAGiem? Na jakim kanale? Bo tą co wymieniłem chodzi dobrze, ale występuje dalej błąd 16804 o małej skuteczności systemu kata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój passat też szarpie na zimnym silniku, a właściwie prawie do pełnego rozgrzania. Po przeprowadzeniu dochodzenia i wymianie lub podmianie kilku części zrobiłem pewien test. Wyjąłem świece z cylindra 1 i 4. Przy kręceniu rozrusznikiem zauważyłem, że na początku pracy świec iskra pojawia się na przemian raz na jednym raz na drugim cylindrze. Po około 10s na czwartym cylindrze iskra pojawia się częściej i nieregularnie. Gdzie szukać przyczyny tej usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to wina modułu zapłonowego,na wszelki wypadek sprawdź połączenia cewek z przewodami,oczyść preparatem i posprawdzaj stan przewodów podłączanych do cewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł zmieniałem, kostki oczyszczone. Cewki i świece zmieniałem kolejnością. Mierzyłem też napięcia na kostkach i są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba by poszukać czegoś,co steruje czasem podawania zapłonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. Tylko gdzie szukać skoro VAG nie pokazuje żadnych błędów.

Czy może to być uszkodzonych czujnik Halla, albo sam ECU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie błędy by ci pokazał VAG a jak z przewodami WN przy cewce czy sama cewka nie ma przebicia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty masz w swoim AEB przewody WN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamieniam cewkę miejscami, a sytuacja cały czas występuje na tym samym cylindrze to chyba nie jej wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności