Skocz do zawartości
Sikor28

Komputer sam się resetuje

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Komputer się resetuje po każdorazowym wyłączeniu silnika i kilkunasto - kilkudziesięcio minutowym postoju. Tak jakby pamięć trzymała bardzo krótko. Tak więc wszystkie średnie wartości spalania i inne mam zawsze od liczone od początku. Problem ten się zaczął, gdy założyłem alarm jako dodatkowe zabezpieczenie (x-safe xs02mds), potem to się ustabilizowało i było w porządku, komp sie nie resetował, ale ostatnio po odłączeniu w warsztacie akumulatora na czas naprawy i ponownym podłączeniu znowu jest źle. W czym może być problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym ze nie uzywasz wyszukiwarki bo bylo o tym ze 100 razy. Masz ustawione na komputerze spalanie 1 a nie 2. ustaw na komputerze srednei spalanei nacisnij ( tylko nacisnij a nie trzymaj) przycisk ok i po problemie, a temat do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób sobie żartów, znam obsługę kompa.

Piszę o RESECIE ŚREDNIEJ WARTOŚCI !

Wsiadam do samochodu i wszystko mam od nowa.

Średnie spalanie od NOWA.

Celowo napisałem jaki alarm założyłem, bo być może w nim leży

przyczyna.

Postaraj się czytać ze zrozumieniem i sensownie doradź mistrzu.

To, że nie słyszałeś o takim problemie nie oznacza, że nie występuje.

Edytowane przez Sikor28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek tez Ci się kasuje czy tylko spalanie ? Co VAG pokazuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zegar ani przebieg km (ten, który się resetuje po tankowaniu) nie resetuje się.

Tylko wszystko w kompie odnośnie średniego spalania - czyli to co mnie najbardziej interesuje (na inne funkcje nie patrzyłem). Kupiłem kabel, jutro podłącze i może coś pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rób sobie żartów, znam obsługę kompa.

Piszę o RESECIE ŚREDNIEJ WARTOŚCI !

Wsiadam do samochodu i wszystko mam od nowa.

Średnie spalanie od NOWA.

Czy oby na pewno znasz???

Które średnie spalanie Ci się resetuje, bo są dwa? To z wartością 1 czy 2?

W tym aucie nic się samo nie robi i pisząc, że coś tam się ustabilizowało możesz tylko rozśmieszyć publikę :). Czy też kasują się takie dane jak średnia prędkość, czas jazdy i przebieg komputerowy?

 

Moja diagnoza jest taka, że kiedyś niechcący przełączyłeś na odczyt 2 i tak zostało (to co nazywasz ustabilizowaniem) a później po odłaczeniu akumulatora automatycznie komputer wrócił do wartości 1 i po 2-ch godzinach przerwy w jeździe wszystko się kasuje.

Zrób to co napisał Wazzi, a najlepiej proponuję przeczytać instrukcję obsługi.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wartością 2 się resetuje. Nie pytałbym, gdybym tego 100 razy nie sprawdził. Wiem, że każdy się dziwi jak to słyszy i widzi ("fachowcy" co zakładali alarm też się zdziwili).

Niestety ten samochód do szału mnie zaczyna doprowadzać. Przed zakupem powinienem się lepiej zorientować i nie kupować tego rocznika. A tak ciągle coś, skarbonka.

Edytowane przez Sikor28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że każdy się dziwi jak to słyszy i widzi ("fachowcy" co zakładali alarm też się zdziwili).

Może problem tkwi właśnie w tych "fachowcach". Podjedź do ASO Zasada na Grochowskiej, oni wydali mi się najbardziej kompetentni jeżeli chodzi o elektronikę.

 

Niestety ten samochód do szału mnie zaczyna doprowadzać. Przed zakupem powinienem się lepiej zorientować i nie kupować tego rocznika. A tak ciągle coś, skarbonka.

Ja mam nie dużo młodszy rocznik i jak do tej pory przez te 3 lata nic się nie dzieje - chciałbym żeby każdy przyszły samochód sprawiał tyle problemów co ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie, który zakładał mi alarm.

Po jego odłączeniu wygląda na to, że wszystko wróciło do normy.

 

Dzięki za info o ASO.

Ja mogę NIE polecić Wajdemajera w Piasecznie.

Totalna amatorszczyzna, brak wiedzy i olewanie klienta.

Do tego krętactwa przy wymianie części.

Za to mogę polecić dobrego elektronika - Jacek Grabowski - też w Piasecznie.

Edytowane przez Sikor28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wyglada na to, ze cos spaprali i zalozyli odcinke na zasilaniu zegarow, zegar i okresowka tez Ci sie resetuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zegar ani przebieg km (ten, który się resetuje po tankowaniu) nie resetuje się.

Tylko wszystko w kompie odnośnie średniego spalania - czyli to co mnie najbardziej interesuje (na inne funkcje nie patrzyłem). Kupiłem kabel, jutro podłącze i może coś pokaże.

 

 

Napisał wcześniej, że właśnie nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani zegar, ani przebieg km nie resetował się.

Teraz jakby jest ok (po tym odłączeniu od can), zobaczymy jak długo.

 

Jeszcze tylko ten wyciek ze skrzyni mam do zlikwidowania i będzie ok.

Uff ... mam nadzieję, że to już koniec wkładania kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry pomyliłem działy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam bardzo podobny problem. Auto po postoju w nocy resetuje na kompie przebieg w km oraz spalanie z 1 i 2. Podczas jazdy wszystko ok a po dłuższym wyłączeniu silnika sam się resetuje. Czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć. Zaczeło się to wczoraj. Wcześniej wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności