Skocz do zawartości
conrack007

wysluzony katalizator, powrot do serii czy cos innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na samym poczatku chcialbym nadmienic, ze jestem jeszcze w klasie maturalnej i jak nie trudno sie domyslec wiedza moja nt motoryzacji jest zadna. Mam problem z katalizatorem, bynajmniej tak twierdzi mechanik ;] pasek chodzi glosno i malo przyjemnie, takze chcialbym w koncu cos z tym zrobic. Dlatego moje pytanie czy szukac jakiegos orginalu, badz zamiennika czy tez pchac sie w jakis tlumik przelotowy, czy cos.

http://moto.allegro.pl/item744615270_tlumik_katalizator_vw_golf_toledo_vento_passat.html

takie cos nadawaloby sie do tej roli?

 

PS: Jezeli palnalem jakas glupote to sry, ale kazdy chyba od czegos zaczynal... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jestes w stanie zaprzyjaznic sie z diagnosta na przegladzie, to wspawaj rure zamiast kata- ja tak mam. i sonde lambda wydeleguj gdzies dalej, bo wzrosnie temp spalin w poczatkowej czesci wydechu i jest ryzyko, ze sie spali (fizycznie, nie elektrycznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie czy wydech nie jest gdzieś dziurawy i "cucha". Jak nie jest a katalizator nie grzechocze z powodu potłuczonej wkładki wewnątrz, to lepiej przyzwyczaj sie do głośnej pracy:) Chyba że wymienisz kompletny wydech na oryginalny. Ja wymieniłem katalizator na strumienicę, nie ma jakichś specjalnych różnic. Może pozostałe dwa tłumiki masz wypalone wewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamiast kata wkładam strumienice bo przy zastosowaniu rurki zawsze buczy w środku auta przerabiałem to już w paru modelach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie buczy powyzej 4k rpm, i to na serio w stopniu nie przeszkadzajacym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz na początek skorzystać z wyszukiwarki, dowiesz się wszystkiego.

Moze i tak, ale trudno sformulowac slowa kluczowe i znalezc cos dla siebie.

 

a katalizator nie grzechocze z powodu potłuczonej wkładki wewnątrz [...] Może pozostałe dwa tłumiki masz wypalone wewnątrz?

O tej wkladce cos mechanior wspominal, a poza tym bylo slychac jakby cos sie odbijalo, jakies czesci tego wytlumienia. [...] Nie wiem jak ten srodkowy zyje, ale koncowy wymieniany byl jakis rok temu i chyba jeszcze zyje. ;]

 

Powiedzcie mi jeszcze czy ten tlumik co podalem w pierwszym poscie dalby rade i czy bylaby mozliwosc zrobienia w nim dziurki i wsadzenia sondy, czy by to nadawalo sie do normalnej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy bylaby mozliwosc zrobienia w nim dziurki i wsadzenia sondy

Przestan z tymi dziurkami:) sonda lambda jest gdzies tam na kolektorze i niech sobie zostanie. Trzeba dobrze dobrać strumienicę i nic sie nie bedzie działo, ja juz jeżdzę z półtorej roku i jest OK. Mnie strumienicę wymieniał kumpel mechanik od układów wydechowych, wiedział jaką włozyć, wielkoscią jest odrobine mniejsza od katalizatora.Coś takiego jak w tym linku, ale zapłaciłem więcej (200zł), więc raczej będzie z lepszego materiału niz aluminium. Aluminium może się wytopić albo wypalić, tam jest wysoka temperatura, raczej stalowy polecam.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sonde lambda wydeleguj gdzies dalej, bo wzrosnie temp spalin w poczatkowej czesci wydechu i jest ryzyko, ze sie spali (fizycznie, nie elektrycznie)

Wiesz gdzie jest lambda? Chyba nie bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności