Skocz do zawartości
essenti

Chrobotanie w silniku V5 170 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Posiadam passata z silnikiem 2.3 V5 (AZX). Od jakiegos czasu slysze w silniku jakby chrabotanie, najbardziej jest slyszalne na niskich obrotach. Probowalem mniej wiecej zlokalizowac skad to dochodzi, odkrecilem korek wlewu oleju, i okazalo sie ze dzwiek dobiega wlasnie z tamtad. W zwiazku z tym zwracam sie z prosba, moze ktos mial podobny przypadek co to moze byc, i czy trzeba jak najszybciej naprawiac. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...tez jestem posiadaczem tego samego auta i mam podobny problem ...od 2 tys tak do 3 słychac tak jakby dzwiek luznego łańcuszka czy moze wyciagnietego badz (co tez mozliwe) popychac zaworów...ale pewien nie jestem.....i ten odgłos dobiera wlasnie z korka wlewu oleju ...wydaje mi sie ze jedyna metodo na rozwiazanie tego problemu jest sciagniecie pokrywy zaworow i wymiana napinacza łańcuszka rozrządu, zebatek i samego łancuszka....

 

W moim poscie jest cos na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od 2 tys tak do 3 słychac tak jakby dzwiek luznego łańcuszka czy moze wyciagnietego badz (co tez mozliwe) popychac zaworów

No wlasnie, a u mnie jest tak, ze nie slychac tego na wyzszych obrotach tylko juz przy 1 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz stan łancuszka czy nie jest luzny, moze jest bardziej starty czy ostry z jednej strony ,czy w oleju nie ma opiłków metalu

 

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:51 ----------

 

a moze ten dziwek dobiega z wałkó rozrzadu (jest to blisko korka oleju) i popychacze zaworów klekoczą

 

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

 

ja przynajmniej od tego zaczne bo mnie ten dzwiek irytuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze auto ma przebieg nieco ponad 70.000 tys, poniewaz poprzedni wlasciciel podobno jezdzil nim tylko do pracy i z powrotem :) co zreszta tez nie jest zbyt dobre dla silnika. Czy to mozliwe, ze przy tym przebiegu moze wysiasc walek rozrzadu, popychacze, lub lancuszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby nie ale jesli auto bylo u jakiegos leewego mechanika to wszystko mozliwe ale jesli przebieg jest orginalny to przepuszczam ze to tylko popychacz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności