Skocz do zawartości
Gość vw2008

Sprężyny od Sportline [-15mm]

Rekomendowane odpowiedzi

a może ma ktoś zdjęcie B6 sportline na 18-tkach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do postu #1 mam takie pytanie, może ktoś bardziej zorientowany mógłby mi wyjaśnić jak rozumieć "Podanie Modelu" PR-G07, G08 ...G28 i dla sprężyn L03, L06 ... L11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyzu gdzie obiecane fotki na ori sportline.

Na lato przymierzam się do zakupu 18" i co za tym idzie do uziemienia pasiorka. Ale myślę właśnie o -15mm. Ma ktoś może przerobionego sedana comfortline na ori sportline? Prośba o fotki. Na razie chciałbym wymienić same sprężyny, a jak z czasem wysiądą amorki to też zmienię na sportline. Gdzie szukać sprężyn w dobrej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sportlinami nie jest łatwo, też się rozglądam.

W serwisie tragedii nie ma - ok 1.000PLN za komplet.

Użytkownik MATSIL miał sedana sportlina na 17`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma tragedii ale to i tak sporo. A czy warto szukać używanych? I jak wtedy rozpoznać że to są sportline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak wtedy rozpoznać że to są sportline?

Na 99% są znakowane kropkowo (kolorem) coś w tym stylu jak na foto, te kolory jakie są na sprężynach od sportline są do odczytu w etce. Nie mogę więcej na ten temat powiedzieć bo mam problemy z etką na systemie x64 ;)

 

1361901502.jpg

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to moje sprężyny też są oznaczone takimi kleksami, ale nie pamiętam ile ich jest i jakiego koloru. Jutro sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakiego koloru będą oznaczenia sprężyn do sportline przód i tył??

przód 2 zółte zielona i pomarańczowa? tak?

a tył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też próbuję się tego dowiedzieć ale nikt nie chce pomóc. Nie wiem też czy jest różnica między benzyna i diesel. Bo sedan i kombi na pewno jest. Przydałoby się jasne sprecyzowanie tych kolorowych ciapek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jakiego koloru będą oznaczenia sprężyn do sportline przód i tył??

przód 2 zółte zielona i pomarańczowa? tak?

a tył ?

 

Tak u mnie to wyglada z przodu.

 

imag0073o.th.jpg

 

 

Sprawdzalem tez z tylu ale nie mam zadnych kropek

 

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

 

Pyzu gdzie obiecane fotki na ori sportline.

Na lato przymierzam się do zakupu 18" i co za tym idzie do uziemienia pasiorka. Ale myślę właśnie o -15mm. Ma ktoś może przerobionego sedana comfortline na ori sportline? Prośba o fotki. Na razie chciałbym wymienić same sprężyny, a jak z czasem wysiądą amorki to też zmienię na sportline. Gdzie szukać sprężyn w dobrej cenie?

 

imag0075rv.th.jpg

 

sorki za slaba jakosc

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak u mnie to wyglada z przodu.

To na pewno się przyda, jeżeli to sa sprężyny sportline. Z tyłu też sa kropki ale od wewnętrznej strony (od kanału:) ) Potwierdź tylko czy mój monitor dobrze widzi kolory, od lewej: pomarańczowy , niebieski i 2x żółty?

Kolega Michał2008 też dał fotkę ale tam jest inny układ kolorów z tego co widzę: pomarańczowy, ZIELONY, i 2x żółty. Jeżeli to jest sprężyna sportline to może zielony oznacza kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu nie są takie same kropki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Michał2008 też dał fotkę

Znaczy tą fotkę, co ja mam to jest przykładowa z neta jak są znakowane sprężyny ;) Trochę wczoraj szukałem na ten temat, ale za bardzo nie jestem w stanie Wam pomóc, w etce sprężyn jest pełno, oznaczeń (kolorów) jest ogrom, tylko najgorsze jest to, że nie są podane modele tylu: sportline, comfortline itp, tylko jest rubryka "podanie modelu" i przykładowe oznaczenie modelu: PR-L01 no i bądź tu mądry ;)

 

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

 

Skoczyłem do garażu zrobiłem fotę jak wygląda to u mnie ;) może powolutku dojdziemy małymi kroczkami do celu. U mnie jest: kropka pomarańczowa, zielona, żółta, żółta. U mnie jest wersja comfortline + variant(kombi) reszta jak w opisie obok ;)

 

p1080550h.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dać nura pod jakiegoś sportlina pod marketem, w komisie albo na giełdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba dać nura pod jakiegoś sportlina pod marketem, w komisie albo na giełdzie...

 

W czwartek na spocie we wrocku cykne u siebie to sedan będzie gotowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu do czegoś dochodzimy :) Jeżeli kolega tmstp potwierdzi, że ma zawias ori sportline to mamy przód do sedana TDI gotowy. Pozostaje jeszcze tył. No i oczywiście jeszcze ciapki dla kombi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kolega tmstp potwierdzi, że ma zawias ori sportline to mamy przód do sedana TDI gotowy.

Ja mogę potwierdzić że kolega tmstp ma wersję sport, i te sprężyny z fotki (przód oczywiście) pasują do Twojego autka idealnie. Ich numer to; 3C0411105N, oznaczenia 1 pasek pomarańczowy, 1 pasek niebieski, 2 paski żółte.

 

---------- Post added at 00:45 ---------- Previous post was at 00:36 ----------

 

z tyłu nie są takie same kropki??

Nie, tył ma inne oznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od lewej: pomarańczowy , niebieski i 2x żółty

 

dokladnie tak

 

A z tylu pewnie rzeczywiscie kropki sa od srodka auta ale pogoda nie pozwolila na sprawdzenie tego.

I jest to zawieszenie Sport -15mm.

 

Postaram sie dzis podejrzec z tylu.

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania 18 na normalnym zawiasie, testowałem parę dni i aż tak oka nie koli a na foto przód wyszedł jakoś wysoko, do wiosny jeszcze czas na ewentualne zmiany

 

pasekw.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tył?? i poszukiwania spręzyn zaczne! chyba ze ktoś moze ma bądz słyszał o spręzynasz sportline do sprzedania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności