Skocz do zawartości
gsmlondon

Kabel zasilajacy wzmacniacz w passacie b6

Rekomendowane odpowiedzi

witam ma takie pytanko ktoredy przeciagnac kabel zasilajacy wzmacniacz z wnetrza auta do komory silnnika?moze ktos z was juz instalowal :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Passat b6 kombi

 

Trochę późno, ale może innym się przyda.

Kable do zasilania najwygodniej jest wpuścić po stronie kierowcy, należy wyjąć akumulator> zdemontować obudowę, za aku jest otwór w grodzi, a w nim miejsce na puszczenie kabli.

Dodatkowo, żeby zdjąć dzwignię maski (przedni lewy słupek) trzeba podważyć/wyjąć zatrzask.

Wzmacniacze można umieścić pod fotelami max 25x28 i pod podłogą bagażnika (kombi) zaraz przy fotelach tam max wysokość 5 cm.

Instalacje wykonujcie w ciepłym pomieszczeniu, ja robiłem przy +5 i popękały mi gniazda zatrzasków w boczkach.

Kolejny problem to kostki w drzwiach, ja podpiąłem się pod fabryczne kable zaraz przy słupkach, może ktoś ma jakiś patent na łatwy montaż (pozostał mi tył)

Antena podpięta pod separator z dwoma gniazdami do avic f900bt odbiór super

Na razie zrobiłem przód, została skrzynka i tył

 

To mój pierwszy post, wiec witam wszystkich

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Szukałem dziś tego miejsca na przeciągnięcie kabla. Wyjąłem akumulator, nie odkręcałem "stojaka" akumulatora (ten plastik, na którym osadza się aku) i szukałem otworu ale nie mogłem go znaleźć. Czy to jest tam jeszcze za tym "stojakiem"?

 

Znalazłem w necie zdjęcia, ale u mnie nie mogłem zlokalizować tej gumy

http://img16.imageshack.us/img16/3387/dsc00912t.jpg

 

Gdzie to jest dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w Passacie B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn temat kolega założył do Passata b6, ja mam b6. Te zdjęcie, które wrzuciłem tez niby na ang. forum były do paska b6.

Nie wiem gdzie jest ten otwór w grodzi...

Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie jest ten otwór w grodzi...

nie znajdziesz go bo to jest zdjęcie grodzi w B5 a nie B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie jest ktoś kto ma b6 i przeciągał kabel zasilający?

Szukałem dziś jakiegoś miejsca, ale nie znalazłem żadnego...

Bardzo proszę o pomoc, może jakieś zdjęcie ktoś by miał, albo chociaż napisał, gdzie u siebie przeciągnął kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może klasyk, puść gumą od cięgna zamka maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tam przepuścić kabel? Trzeba tę gumę jakoś rozwiercać? I gdzie ona się mniej więcej znajduje? Jutro będę walczył z tym tematem.

Dzięki za pomoc Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie, to chyba grubsza sprawa jest. Patrzyłem dziś gdzie idzie cięgno zamki maska i wchodzi pod taką blachę. Dodatkowo na tej blasze osadzona jest skrzynka z przekaźnikami itp. To trzeba wszystko wyjąć? Cholera, że też nie ma jakiegoś prostego sposobu w b6 dla laika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdemontowałeś podstawę akumulatora???

pewnie nie :) zdemontuj i patrz którędy idzie główna wiązka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Na zdjęciach czerwoną strzałką zaznaczyłem miejsce gdzie idzie cięgno zamka. Wchodzi ono pod tę blachę, która wchodzi pod tą czarną skrzynkę z przekaźnikami. Jeśli chciałbym poprowadzić tędy to musiałbym zdemontować skrzynkę, tę blachę itp. Martwię się bym czegoś nie uszkodził.

 

Ostatnie zdjęcie pokazuje to co dziś mi się udało zrobić, tzn po zdjęciu aku zabrałem się za odkręcanie podstawki pod aku, ale wiąże się ona z tą obudową filtra, więc trzeba by również całość zdjąć i tutaj również boję się, że coś uszkodzę.

 

Który sposób będzie lepszy, mniej inwazyjny? Jak to zrobiliście?

Dzięki.

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się boisz cokolwiek odkręcać to oddaj to komuś do zrobienia, jedź do mechanika i Ci za kilka złotych zdemontuje te plastiki

 

a jak już się koniecznie uparłeś żeby robić samemu to może puść pod samochodem - w peszlu i wyjdź zaślepką w bagażniku - jak nie ma to zrób dziurę i załóż gumowy przepust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Tak, chciałbym zrobić to sam, nauczyć się czegoś, choć mam trochę pecha do samochodów :)

Ok, postaram się zdemontować te plastiki i wyjąć podstawkę aku. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak postępy? jestem ciekawy zakonczenia problemu :)

(oczywiste jest to, ze rowniez sam bede chcial puszczac tak kabel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych wstawiam zdjęcia i krótki opis. W moim przypadku B6 2.0 TSI, 2008 rok, wystarczy wyjąć akumulator i obudowę akumulatora. Za nią idzie wiązka która przechodzi przez gródź i wychodzi nieco powyżej pedału sprzęgła. Miejsca jest tam wystarczająco na przewody o przekroju 50mm2. Miejsca w progu również jest wystarczająco więc próg nie będzie odstawał.

 

DSC_0547.jpg

DSC_0549.jpg

DSC_0550.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też koło wiązki puszczałem. Mam 35mm2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności