Skocz do zawartości
cfo

Podmiana modułu komfortu 1J0 959 799 R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwa pytania:

1.Jaki moduł pracuje na falach 434 mhz.?Chodzi mi o oznaczenie

2.Jk wygląda ta antena od centralnego zamka?Jest w module czy gdzieś indziej jej szukać.

Mam passata bez pilota a chce zmienić moduł na taki z kluczykiem scyzorykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos rozpiske jakie wyposazenie mial jaki modul komfortu ?

Mam 1J0 959 799 R a chcialbym miec pilot i 4 szyby w elektryce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.... potrzebuje dwa schematy od modułu komfortu jeden 1 J0 959 799 R który mam w aucie a chce założyć 1 J0 959 799 AH kostka niebieska pasuje ale druga nie i nie wiem jak podpiąć kolejność przewodów.co do czego odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.... potrzebuje dwa schematy od modułu komfortu jeden 1 J0 959 799 R który mam w aucie a chce założyć 1 J0 959 799 AH kostka niebieska pasuje ale druga nie i nie wiem jak podpiąć kolejność przewodów.co do czego odpowiada

 

Dawid poradziles sobie? ja mam wlasnie identyczny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawid poradziles sobie? ja mam wlasnie identyczny problem

 

Zakładajcie moduł z końcówką "S" pasuje bez żadnych kombinacji. I mamy wtedy fabrycznego pilota. Sprawdzone działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam klienta z fabrycznym modułem f jak to przepinowac na nowa wtyczkę do ah. Bo ah mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ja mam klienta z fabrycznym modułem f jak to przepinowac na nowa wtyczkę do ah. Bo ah mam.

 

Moduł "F" ma dwie kostki? Podejrzewam że tak. Jedna steruje tylko tylnymi zamkami a druga przodem i resztą oświetleniem itd.

Moduł "AH" też ma dwie kostki ale jedna obsługuje pilota tzn. antena, kierunki, czujnik maski a druga resztą.

Sęk w tym że "F" nie obsługuje pewnie tylnych szyb w prądzie a "AH" tak. Przy 4 szybach w prądzie zamkami steruje silnik szyb. Można zaryzykować i podłączyć tylne zamki pod przednie, ale uprzedzam nigdy takiego eksperymentu nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie jedna kostka pasuje dziala pilot itd. Druga kostka jest od tyłu (korbotronik) i ta w aucie jest wieksza niz zlacze w module ah.

 

wg mnie trzeba by bylo mniejsza kostke (...615) zamowic i piny przelozyc, ale do tego nie mam schematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wlasnie jedna kostka pasuje dziala pilot itd. Druga kostka jest od tyłu (korbotronik) i ta w aucie jest wieksza niz zlacze w module ah.

 

wg mnie trzeba by bylo mniejsza kostke (...615) zamowic i piny przelozyc, ale do tego nie mam schematu.

 

Nic to nie da. W korbotroniku tylne zamki są podłączone bezpośrednio do modułu komfortu, a w elektryce zamki tylne są podłączone pod moduł silnika tylnych szyb.Są trzy opcje:

1) dołożenie tylnych szyb elektrycznych

2)moduł z końcówką "S" (sprawdzone osobiście na 4 passatach)

3)kombinować z podłączeniem tylnych zamków pod przednie (nigdy tego nie robiłem)

 

Podaj rok paska i silnik to sprawdzę w elsie może coś wykombinujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek dochodzę do wniosku, że jak mam 1J0959799F i chcę mieć ori scyzoryki to muszę kupić moduł 1J0959799S ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytając ten wątek dochodzę do wniosku, że jak mam 1J0959799F i chcę mieć ori scyzoryki to muszę kupić moduł 1J0959799S ?

 

ja wlasnie dzisiaj zamienilem f na s. wymiana jest kompletnie pnp. Dzieki Mariusz za podpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie dzisiaj zamienilem f na s. wymiana jest kompletnie pnp. Dzieki Mariusz za podpowiedz :)

 

Nie ma za co. Cieszę się że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie posiadam moduł z końcówką R. Mój passat jest z 2000r. Chciałbym do niego wsadzić tylnie szyby elektryczne i kluczyk na pilota. Czy jak zakupie moduł z końcówką S to wystarczy tylko przepiąć moduł i przekodować czy trzeba będzie ciągnąć przewody? bardzo proszę o podpowiedź.

 

Przeglądałem zdjęcia modułów R i S 2 wtyczki ma takie same do czego służy 3 wtyczka, czy to jest wtyczka do podłączenia anteny?

Edytowane przez lysy086

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niebieską i czerwoną wtyczkę? Ja zmieniałem koledze na 1J0 959 799 AH. na pewno trzeba dołożyć dodatkowe przewody między środkowym a przednim słupkiem i potrzebna będzie kompletna instalacja drzwi tył (przedlift od 98r lub od polifta). W przednich drzwiach kierowcy wystarczy wymienić tylko panel na 4 szyby, ale i bez niego pasażerowie z tyłu będą mogli otwierać i zamykać szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jeżeli mam komfort z końcówka R a zamówiłem teraz z końcówka S to będzie mi działać pilot tak? no i do czego jest ta trzecia kostka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka częstotliwość pilota do modułu S - 433 czy 434? Pilot 2 czy 3 przyciskowy? Jak ktoś wymieniał moduł na S to proszę napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka częstotliwość pilota do modułu S - 433 czy 434? Pilot 2 czy 3 przyciskowy? Jak ktoś wymieniał moduł na S to proszę napisać

 

433, a pilot 2 przyciskowy tzw jajko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematy, ma ktoś z was schemat kostek z modułu 1J0 959 799 S ?

2 Kostki z 1J0 959 799 R pasują bez przeróbek do 1J0 959 799 S ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki z R do S pasują - tak jak ktoś napisał PNP Mnie natomiast martwi jeszcze sprawa tzw anteny - czy do modułu S trzeba dolutować do wtyczek przewód anteny do pilotów? Jeśli tak to do której wtyczki i jak go dalej poprowadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kostki beżowej której nie masz oryginalnie w aucie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tak pasuje p&p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności