Skocz do zawartości
Gość WRCinek

[LPG] Problemy z pracą na benzynie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WRCinek

Witam

Moje autko nie pali na benzynce. Wiem że jest to temat popularny na forum ale każdy przypadek jest inny i nie mogłem jakoś na 100% zdiagnozować mojego. Na gazie nie ma najmniejszego problemu. Ale na benzynie nawet nie zakręci. Podejrzewałem wtryskiwacze więc udałem się do zaprzyjaźnionego mechaniora, który twierdził że je przeczyścił, i powiedział że to raczej pompka daje za małe ciśnienie. Moim zdaniem gdyby tak było to by przynajmniej zapalał i na małych obrotach jakoś chodził. Odpiołem przewód paliwa i przekręciłem kluczyk - nalało pół słoiczka ;) To raczej nie pompka. Jak rozpędze na gazie i przełącze na benzynke to tak jak bym hamował silnikiem, nie reaguje na gaz nie szarpie, zwalnia aż do 0, jak puszczę gaz to gaśnie. Kupiłem specyfik i wlałem do baku spróbuje jeszcze tego. Prosze o jakieś wskazówki i rady Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie, z tym ze auto zapalalo na benzynie po 30 sekundach krecenia rozrusznikiem, albo w trakcie jazdy jak przelaczalem na benzyne to trzeba bylo czekac az zalapie bo nie reagowal na gaz. Pomoglo przeczyszczenie elektrozaworu, kiedys mialem zbyt bogato gazu i sie jakies tluste mazie zatrzymaly i nie puszczaly benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy prze kreceniu na bezynie czuc bezyne ?

 

 

u mnie bylo to samo byl padniety czujnik temperatury Cieczy chlodniczej .. komputer pokazywal -40'C a bylo prawie 30'c i go zalewało .. nie chcial palic ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WRCinek

m4ka to nie to, nie czuć benzyny. Ale na 80% mam rozwiązanie problemu. Jednak raczej zapchane wtryskiwacze. Nalałem środka czyszczącego wtryskiwacze do paliwa i jeździłem dzisiaj sporo (przełączając co jakiś czas na benzynke) rezultat jeszcze nie jest rewelacyjny bo nie zapala samodzielnie na benzynie ale jak zapale z gazu i przełącze to już w miarę reaguje na pedał gazu. Jednak silnik nie pracuje równo i wydaje mi się że jeszcze dwa albo jeden wtryskiwacz nie pracuje, ale i one w końcu się poddadzą:) Jak się polepszy to dam znać. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności