Skocz do zawartości
mirek23

B3 1.6Td huk przy 100km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wymianie całego zawieszenia razem z piastami i łożyskami przód i tył łożyska przy tej prędkości mam okropny huk jakby miało coś się rozsypać. Szukałem na forum i znalazłem tylko tyle że prawdopodobnie jakieś łożysko w skrzyni ale mechanik powiedział mi że to duży koszt całej robocizny z częścią i lepsza wymiana skrzyni. Na 100% to oni niewiedzą czy to skrzynia i mam jeszcze pytanie czy jest ktoś na Podkarpaciu ( mechanik lub osoba ) kto mógłby mi na to zerknąć. Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wcześniej też ci huczało?

 

Bo jeśli nie to bym najpierw zlokalizował co huczy, a potem jaka jest przyczyna.

 

Bo to co ty napisałeś to jest bardzo mało precyzyjne. Posłuchaj co huczy wtedy na 100 coś poradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam okropny huk jakby miało coś się rozsypać

 

Huk jak w starej syrence, prawda?

Moim zdaniem to łozyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą też wydobywał się dziwny huk ciężko mi opisać , oczywiście jak siedzę z przodu to słychać najgłośniej jakby łożysko. Jak sobie jadę spokojnie do 100km/h to jeszcze aż tak nie nie słychać ale jak przekraczam 102 km/h to ciężko wytrzymać . Nie jestem mechanikiem więc napisze tyle że przód cały wymieniony - łożyska,piasty drążki itd.Jakbym podniósł przód auta i rozpędził go ciekawe czy będzie huczeć.Jak znajdę miejsce to sprawdzę.

Edytowane przez mirek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj przy tej prędkości wrzucić na luz wtedy określisz czy to hałas toczenia się samochodu ( np łożyska ) ewentualnie wyeliminujesz skrzynię.

Możesz też spróbować badać poziom hałasu na 4 i 5 biegu przy tej prędkości bo być może hałas generowany jest przy jakimś zakresie prędkości obrotowej silnika - to by wskazywało na jego (silnika) zawieszenie ewentualnie wydech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może spróbuj przy tej prędkości wrzucić na luz wtedy określisz czy to hałas toczenia się samochodu ( np łożyska ) ewentualnie wyeliminujesz skrzynię.

Możesz też spróbować badać poziom hałasu na 4 i 5 biegu przy tej prędkości bo być może hałas generowany jest przy jakimś zakresie prędkości obrotowej silnika - to by wskazywało na jego (silnika) zawieszenie ewentualnie wydech.

 

Właśnie , kolega bardzo mądrze piszę . pojechałbyum tez na ustawienie zbierzności , może coś jest nie tak . a takim domowym sposobem możesz podnieść auto na lewarku, wsiąść i rozpędzić ko9ład o takiej prędkości , powinieneś słyszeć że coś jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę w Rzeszowie to sprawdzę to ale dziś jeszcze zauważyłem coś takiego- zapalam auto oczywiście zimny silnik jadę nim powoli rozkręcając do 110 km/h i cisza. Powyżej tej prędkości zaczyna delikatnie huczeć buczeć coś w tym stylu. Jak rozgrzeję silnik po 10km i tą samą prędkością jadę huczy już głośniej i tak pozostaje. Sprawdziłbym dziś ale nie mam drugiego podnośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku huczy nawet jak jadę na luzie - oczywiście huk ustępuje w miarę tracenia prędkości. Najgłosniejszy jest na poziomie 3 tys. obr czyli około 105-110 km/h. Przy prędkości wyższej zmienia amplitudę i staje się przez to mniej głośny i dokuczliwy.

Co ciekawe, na zakrętach w prawo huk zanika.

Nie miałem jeszcze okazji sprwdzic co to, lecz fachowiec, który przejechał się moim autkiem stwierdził, że to łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze okazji sprwdzic co to, lecz fachowiec, który przejechał się moim autkiem stwierdził, że to łożyska.

Ma rację, lewe łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzili mi mechanicy i wyszło że lewe łożysko poszło więc zakupiłem nowe skf założyłem i dalej mam ale teraz bardziej się wsłuchałem i około 110km/h słychać jakby buczało (sportowy wydech) lub rura dziurawa , aha podniosłem przód i rozpędziłem koła jeszcze przed wymianą to objaw był taki jakby koło lewe miało odpaść no i turbulencje w aucie miałem ale tego buczenia niebyło więc niewiem już co to może gdzieś za turbiną jest dziura czy co niewiem nic tam niewidzę.Przy tej prędkości jak wrzucę na luz to też buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podniesionym kole będzie inny dźwięk , bo koło nie jest obciążone .

A opony ma sz ok?? nie wybulone ni nic , wyważone ?? może jakiś odważnik spadł , felgi proste ?? Może być jeszcze problem w przegubach albo zawiasie , ale na tym to już się nie znam zabardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej jest,opony nowe z handlopexa, wszystko ok oprócz tego dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że jesteś z Rzeszowa przyjedź do mnie ;-) to pogrzebiemy i poszukamy przyczyny bo tak to wróżenie z fusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności