Skocz do zawartości
brzydal

Stuki po wymianie amortyzatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem jak w temacie. Poejchałem na sprawdzenie do innego warsztatu niż ten gdzie wymieniali i po długich poszukiwaniach źródła stukania (same amortyzatory sprawdzali chyba ze 3 razy) stwierdzili że to osłony stukają o sprężyny, ale zamontowane są raczej dobrze!? Osłony nie były w komplecie z amortyzatorami więc może są źle dobrane? Dodam jeszcze że chodzi o tył. Postaram się zrobić zdjęcie jezeli ktoś chciałby zobaczyc jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłony stukać raczej nie mogą bo są z gumy. To metaliczny dźwięk? Stuka na dziurach czy nierównościach? Może coś źle poskładali? Wymieniłeś tylko amorki+osłony i odboje czy jeszcze coś? Może sprężyna była na górnym zwoju pęknięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były dwa rodzaje osłon, gumowe harmonijki i plastikowe kielichy. Powinieneś mieć gumowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam te plastikowe. Tak to jest jak się nie znasz.. Tyle czytałem o amortyzatorach i nigdzie nie było że osłony muszą być gumowe a na pomoc pseudo sprzedawców i mechaników liczyć nie można.

Co teraz robić? Koniecznie wymienić na gumowe czy jeździć jak jest o ile wytrzymam nerwowo z tymi stukami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co teraz robić? Koniecznie wymienić na gumowe czy jeździć jak jest o ile wytrzymam nerwowo z tymi stukami?

 

Decyzja należy do Ciebie :)

 

I kilka tematów, które zapewne już czytałeś :hyhy: >>

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=37261&highlight=stuki+amortyzator%F3w

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1896&highlight=stuki+amortyzator%F3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz założone podkładki (takie spore talerzyki) pod łożyskiem oporowym (poduszką) u mnie mechanik ich nie założył i właśnie był podobny efekt jak u ciebie.

 

jeśli nie będziesz wiedział o co chodzi to zrobię foty i ci podeślę.

Edytowane przez DJ.Tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zamontowane są raczej dobrze!? Osłony nie były w komplecie z amortyzatorami więc może są źle dobrane? Dodam jeszcze że chodzi o tył

Obstawiam że źle złożone, z tyłu łatwo coś schrzanić, a osłony tylne są z odbojami czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź czy masz założone podkładki (takie spore talerzyki) pod łożyskiem oporowym (poduszką) u mnie mechanik ich nie założył i właśnie był podobny efekt jak u ciebie.

 

jeśli nie będziesz wiedział o co chodzi to zrobię foty i ci podeślę.

chętnie zobaczę te foty, chodzi o to że wyjął stare i nie założył z powrotem czy nie założył nowych?

 

zrobiłem też swoje, może ktoś się czegoś dopatrzy:

fot1

fot2

fot3

fot4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to że wyjął stare i nie założył z powrotem czy nie założył nowych?
w nowym zestawie nie koniecznie muszą być te podkładki i trzeba przełożyć ze starego. A z twoich fot nic nie wynika niestety

 

Masz foto a strzałki wskazują miejsce gdzie mają być te "talerzyki" na tym zdjęciu oczywiście brakuje całej poduchy ale ogólnie chodzi o to że, między tym zabezpieczeniem, a poduszką ma być jeszcze podkładka w formie wklęsłego talerzyka, usztywniająca całe mocowanie. Jeśli się jej nie da to efekty dźwiękowe są takie jakby całe tylne zawieszenie się miało zaraz rozlecieć.

a09a9d8505233545m.jpg

Edytowane przez DJ.Tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam się do tematu. Jestem właśnie po wymianie tulei, wszystkich gum przy stabilizatorze w przednim zawieszeniu. Przed wymianą hałasowało ostro przednie prawe zawieszenie. Wymieniłem wszystkie te części i nadal słychać hałas tylko o wiele cichszy. Czy to może być padnięty odbojnik amortyzatora??

 

PS: wymieniłem też tylnie amory wraz ze sprężynami (używanymi). Passek jest jak nowy, sztywny aż chce się jeździć-gdyby nie przód

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprężyny też wymieniałeś, jak tak to te nowe powinny mieć na górnych zwojach założone koszulkę gumową bo inaczej to będziesz miał odgłosy podczas jazdy jak w fabryce produkującej blachę :).Sam to przerobiłem na własnym przykładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, kupiłem 2 amory wraz ze sprężynami (używki w bdb stanie), gumy na tych sprężynach są też w bdb stanie. Te hałasy dobiegają z przedniego zawieszenia. Wymieniłem w nim wszystkie tuleje, gumy od wahaczy. Końcówki były OKi, więc tak przypuszczam że to mogą być te odboje osłaniające amory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na luźne tłoczysko w amorze albo górny kielich amora tłucze o to tłoczysko (źle na nim osadzony ) ewentualnie łożysko lub odbój.

Czy masz wrażenie że te stuki słychać na wysokości szyby czy raczej czujesz je w podłodze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmmmm, chyba bardziej szyby. A te łożysko albo usadowienie amora to ciężko wymienić i ile to może kosztować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym Ci najpierw rozebrać mcpersona i obadać czy wszystko tam okey, na tłoczysku jest sfazowanie na które nachodzi górny kielich jak tam jest mocno rozchechłany otwór to moze pojawic sie stuk, nie mam pojęcia czy te kielichy mozna kupic ale raczej tak.

Dodam tylko ze Monroe'y gazowe to maja w standardzie obluzowywanie się tłoczyska i pojawiaja się wtedy stuki,wyminana na nowe likwiduje problem, juz to przerabiałem w innym aucie....

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności