Skocz do zawartości
Sedris

MFD wersja D w pasku 2004r (juz jest tuner i wersja G)

Rekomendowane odpowiedzi

osobny odbiornik GPS

to chyba bedzie tansze rozwiazanie, chociaz nie ukrywam wolalbym antene :)

 

a jezeli chodzi o samo podlaczenie, to jak to tam wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poszukaj na forum bo nie jesteś pierwszą osobą, która chce sobie założyć navi. Kosza i ramki nie kupujesz, kabli fabrycznie nie ma, wyciągasz radio, wkładasz navi, kupujesz adapter z allegro albo sam ciągniesz odpowiednie kable jeżeli wiesz o co chodzi. Tak ogólnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ogólnie.

a teraz bym prosil bardziej szczegolowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec po zainstalowaniu 3 kabelkow do MFD dalej nie ma komunikacji z FISem, pozostaje albo wymiana zegarow na odpowiednie albo wymiana MFD na G i kupno Tunera TMC. Narazie temat utknal w martwym punkcie

 

Wielkie dzieki za robote dla kolegi Micha (a nicka tutaj nie pamietam:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że nie pójdzie po trzech kabelkach w tej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówiłem że nie pójdzie po trzech kabelkach w tej konfiguracji.

 

Tak, ale chcialem sprawdzic bo 4 osoby mowily ze pojdzie a 2 ze nie:)

 

Co do podlaczenia, chyba zakupie tuner TMC jak znajde, i wymienie sie z kims na wersje G, ale mam pytanie, przy rozkrecaniu zegarow zobaczylem ze sa 2 piny zajete (odpowiedzialne za TMC), czy instalacja juz jest przygotowana na instalacje TMC? Gdzie te kabelki sie koncza? (bo nie chcialbym znowu wszystkiego rozbierac jak juz skompletuje wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy temat sie ruszył??

Przeczytałem wasze posty i nie wiemteraz sam czy mogę wstawic tego kombajna.. Mam do kupienia wersje G czyli ostatnia z mapami it..

auto mam z 2002 r

licznik mam na 2 kable!!! fis na 1/2 połowe

Czy ja moge wstawiiac??? czy musze ciagnac jakiesz wiaski kabli itp..

prosze o zeczowe odp.bo juz zgłupiałem. jedni tak pisza inni pisza ze dużo przerabiania..

Dodam ze auto mam z 2002 r fabrycznie siedziała tam gamma na 8 głosników..

Dziekuje za żeczowe odpowiedzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy temat sie ruszył??

Przeczytałem wasze posty i nie wiemteraz sam czy mogę wstawic tego kombajna.. Mam do kupienia wersje G czyli ostatnia z mapami it..

auto mam z 2002 r

licznik mam na 2 kable!!! fis na 1/2 połowe

Czy ja moge wstawiiac??? czy musze ciagnac jakiesz wiaski kabli itp..

prosze o zeczowe odp.bo juz zgłupiałem. jedni tak pisza inni pisza ze dużo przerabiania..

Dodam ze auto mam z 2002 r fabrycznie siedziała tam gamma na 8 głosników..

Dziekuje za żeczowe odpowiedzi..

 

 

Jak masz kolego tylko 1/2 FIS to możesz śmiało ją zakładać bo tak i tak nie będziesz miał wyświetlania na FIS, więc Ciebie ta dyskusja powyżej nie dotyczy, a MFD to bardzo "miły" doadatek w aucie.

 

Co do wiązek przewodów to musisz założyć sobie osobną antenę GPS znaleść na lewym przednim słupku sygnał biegu wstecznego(najłatwiej), oraz podłączyć sygnał GALI, ale to masz w kostce ISO pod numerem 1, więc robota z założeniem tego MFD naprawdę bardzo prosta.

Edytowane przez mpmichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie pisze czy to jest werrsja d czy g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie pisze czy to jest werrsja d czy g

 

na bocznej sciance za nr jest literka versji:

3B0 035 191 C

3B0 035 191 D

3B0 035 191 G

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest wersja A i co wtedy

 

jesli faktycznie masz wersje A to niestety nie beda dzialac Ci na niej mapy Polski gdyz Twoja navi jest starego typu (nonDX) mapy PL dostepne sa w systemie DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez urazy sa wersje A Z DX montowane w 2004r w t5

 

z nr: 3B0 035 191 A ? watpie

 

MFD DX z T5 ma nr 7H0 035 191 A

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat. pomocy.

czytałem już posty na tym dziale i dalej nie rozumiem nic z tego wiec proszę kogoś kumatego o pomoc.

 

Mam Passata 2004 rok. nie wiem czy mam can czy nie mam ( nie wiem do końca co to tak naprawdę jest ) mam licznik 1/2 fis i zwykłe radio

 

chce założyć MFD tylko nie wiem czy kupić D czy G

 

proszę o doradzenie którą lepiej kupić D czy G i co muszę jeszcze mieć do danej nawigacji żeby ją podłączyć ( dodam że mam w planach wymienic licznik na Pełny FIS i żeby mi wyświetlał wszystko ) Proszę o Pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFD DX z T5 ma nr 7H0 035 191 A - to jest RNS2 DX , a były w T5 jeszcze nawigacje MFD 1 tylko tam powinna być wersja G - mój znajomy ma Caravele 2005 rok T5 i fakt jest tam mfd 1 fabrycznie DX ale wersja G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna informacja, mam MFD ver D i zakupiłem tuner TMC, po podłączaniu na MFD pojawia sie ---> TMC (w prawym dolnym rogu) ale FIS nie wyświetla RDSa, tak więc zbadałem z kolegą Michem organoleptycznie ze MFD ver D nie pojdzie z tunerem w passacie na CANie (FIS nie wyświetli). Tuner juz mam ale muszę zamienić się z kimś MFD na G:639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MFD DX z T5 ma nr 7H0 035 191 A - to jest RNS2 DX , a były w T5 jeszcze nawigacje MFD 1 tylko tam powinna być wersja G

 

mylisz sie: 7H0 035 191 A - to jest MFD1 DX

7H0 035 191 A.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, a mozna zamienic przednie panele w MFD razem z wyswietlaczem? Chodzi mi o to ze zamienie nawigacje D na G ale kolega chce zebysmy podmienili jeszcze klawisze z ekranikiem i galkami (da rade taki zabieg przeprowadzic?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewno że da radę 15 minut roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności