Skocz do zawartości
kris 968

dziwne odgłos we fitrze powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam małe pytanko dziwne odgłosy z filtra powietrza sie wydobywaja,jesli przygazuje na postoju swoim paskiem schodząc z obrotów dziwnie pochukuje powietrze w filtrze powietrza ,pierwszy raz z czymś takim sie spotykam, jakby przerwało ale tylko jak schodzi z obrotów,niewiem czy to ten typ tak ma,w takcie jazdy nic nie słychać ,spatku mocy nie ma,czy może ktoś z was spotkał sie z takim zjawiskiem, trudno go opisać najlepiej by było posłuchać pozdarawiam

Edytowane przez kris 968

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie ja się z czymś takim nie spotkałem. Ale może nie zrozumiałem pytania, gdyż w twoim poście brak znaków interpunkcyjnych. Nie mówiąc o błędach. Popraw to, bo nie wiem czy coś źle nie zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to nieszczelny zawór,miałem robioną głowice bo uszczelka mi siadła, nie wiem co mysleć, w sumie silnik pracuje równo nie klepie,pozostało mi jeżdzić dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wymieniany filtr powietrza? Może ma jakieś nieszczelności co się często zdarza i przez nie dobiera powietrza stąd te "pochukiwania". Może być zabity filtr powietrza (wymienić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr był wymkieniony, przy wymianie uszczelki głowicy,chociaż w tych czasach,miljony producentów,może mam założoną jakąś podróbke,musze to sprawdzić, dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to taki dziwny dźwięk z filtra powietrza świadczy o wytartym wałku rozrządu. Właśnie kilka dni temu słyszałem ten dźwięk w passacie z 2004r też 131ps. miał ok 200tys ,który stał u znajomego w warsztacie. Wałek został wymieniony plus kilka innych rzeczy przy okazji i autko śmiga. Nie wiem jak opisać ten dźwięk normalnie i u mnie słychać lekkie pohukiwanie, ale tam było to dość głośne.Znajomy mówi że to 100% diagnoza wałka.

Podjedź do kogoś dobrego od tych silników na pewno powie co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

mi w ASO założyli jakąś dziwną obudowę filtra powietrza - oryginał, ale przeznaczony na kraje o bardzo ciepłym klimacie. Ma dwa wloty i buczy przy obciążeniu.

Tłumaczą się, że jak ściągali zderzak przy jakieś naprawie to musieli też zdemontować obudowę i im pękła. Nie wiem jak to możliwe, ja ją wyciągnąłem za pierwszym razem i pomimo sporej siły (mojej prawej ręki sam się boję :P) nic nie uszkodziłem. Sprawdźcie symbol Waszej obudowy.

 

---------- Post added at 03:26 ---------- Previous post was at 03:25 ----------

 

... i bardzo Was proszę, nie każcie mi sprawdzać numeru mojej, już nie chcę tego więcej rozkręcać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo do naszych silników są montowane filtry powietrza (obudowy) 3B0 129 607Q lub zamiennik w razie potrzeby 3B0 198 614

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wielkie dzięki, musze wymienić to ustrojstwo bo naprawdę cholery można dostać na dłuższą metę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności