Skocz do zawartości
art.kam

Jaki aparat fotograficzny?

Rekomendowane odpowiedzi

A d3200 w tej samej cenie co z obiektywem 18-105 można kupić z dwoma 18-55 plus 55-200 ale wiem w czym jest różnica.

d5100 nie bardzo mi pasuje bo trzeba otwierać wyświetlacz i sterczy tak z boku( chyba większe prawdopodobieństwo uszkodzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli można obrócić o 180 stopni.

Ale przy dzieciach to ta opcja i tak mi nie pasuje bo urwisy zawsze potrafią dorwać to czego chcą i mogą ten wyświetlacz ukręcić

monter - dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optycznie 18-105 jest o niebo lepszy od 18-55 i zwłaszcza 55-200 (ten to dopiero nieporozumienie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem dziś nikon d3100 z obiektywem 18-105 plus gwarancja pełna na 4 lata.

 

cholera tylko nie wiem po co tyle tych przycisków , przełączników:ocochodzi:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakupiłem dziś nikon d3100 z obiektywem 18-105 plus gwarancja pełna na 4 lata.

 

cholera tylko nie wiem po co tyle tych przycisków , przełącznikó

tez sie zastanawiam

ale po wiem ci ze sprzecik w miare dobry ,jesli nie wymagasz zbyt wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ten , bo w sumie nie wiem czego oczekuję.

dopiero zaczynam z lustrzankami i ta jest na początek dla mnie wystarczająca - doradzali mi kumple z kilkuletnim stażem z lustrzankami.

W moim przypadku nie ma sensu dopłacać do d3200 lub 5100 -lepiej ewentualnie odłożyć na kolejny obiektyw.

 

porobione kilka zdjęć i kosmos w porównaniu do poprzednich kompaktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ja też pasjonuję się fotografią i wraz z moją żonką jesteśmy wierni marce Canon (ja mam 40D a żonka 1100D) . Przerabialiśmy Fuji,Nikona ale Canon najbardziej nam pasuje.

 

Mała próbka BOLS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotografia to także jedno z moich hobby (drugie - ale priorytetowe - to hokej).

Fotografuję pociągi ;) Jeśli interesują kogoś zdjęcia, to wybrane są tutaj: http://rail.phototrans.eu/autobusy.php?s=5014&twb1=t&autor_id=402&send_data=Send

Sprzęt to EOS 7D + EF 28-105 USM + EF 70-210 USM + 430EX II + Velbon Sherpa 600R. Obiektywy jednak chciałbym lepsze ;) Mam nadzieję, że w końcu je zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekwojyas

jeśli miałbym wybrać to nikon d80. rewelacja żadna ale będzie lepszy niż wspomniana alfa. ktoś podobno kiedyś powidział ,że sony robi dobre telewizory i niech przy tym pozostanie i jeśli chodzi o lustrzanki amatorskie to jest to prawda. nikon ma proste menu stosunkowo tanie i dobre obiektywy i będzie można stosować nawet te starsze. jeśli chodzi o matryce to akurat ta w d80 nie jest najlepsza ale do 800 iso obleci. jak będziesz miał pytania to pisz [email protected]. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności