Skocz do zawartości
art.kam

Jaki aparat fotograficzny?

Rekomendowane odpowiedzi

WB150 ma za to duzo dodatkowych filtrow i mozliwosci edycji zdjec po ich zrobieniu.

Od tego jest komputer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tego jest komputer
Czasami lubie na biezaco bawic sie filtrami, a obrobka na kompie zajmuje sie zonka - takie jej ostatnie hobby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panas TZ-20, zdecydowanie, reszta robi zdjęcia o wiele słabsze.
Wiesz co, przejrzalem zdjecia na fotosiku, ktory ma opcje przegladania zdjec zrobionych danym modelem aparatu i jednoznacznie stwierdzam, ze zdjecia zrobione aparatem za ok 1tys zl, czyli TZ20 sa beznadziejne.

Potem ogladalem fotki z TZ6 i rewelacja. Ostrosc i nasycenie kolorow na wysokim poziomie.

 

Duzo osob krytykuje TZ20 za spadek jakosci w porownaniu do starszych braci, wiec nie wiem skad jest ten zachwyt.

Moj SX130IS robi lepsze zdjecia.

 

Niestety WB150 tez nic ciekawego.

 

Interesuje mnie apy aparacik robil dobre zdjecia w zaprogramowanych tematach a nie na recznych ustawieniach.

U mnie na auto srednie zdjecia wychodza, ale po przelaczeniu np. na portret wychodza calkiem calkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwa tak czytam,czytam i sam już nie wiem co kupić :lol

Co byście polecili z produkcji Nikon'a w cenie 1500-2000 PLN'ów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego Nikona? Nikon wśród zaawansowanych kompaktów nie oferuje NICZEGO godnego polecenia (a piszę to mimo, że jestem Nikoniarzem ;) )

 

Samsung EX2F, Canon G12, Panasonic LX5/ LX7. Wszystkie one pod względem jakości wypluwanych fotek deklasują kazdego kompakta Nikona. A, jeszcze Olek został XZ-1 do polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się w ogóle nie znam na tym :P

Dlatego pytam,nie wiem co by było najlepiej wybrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, przejrzalem zdjecia na fotosiku, ktory ma opcje przegladania zdjec zrobionych danym modelem aparatu i jednoznacznie stwierdzam, ze zdjecia zrobione aparatem za ok 1tys zl, czyli TZ20 sa beznadziejne.

Potem ogladalem fotki z TZ6 i rewelacja. Ostrosc i nasycenie kolorow na wysokim poziomie.

 

Duzo osob krytykuje TZ20 za spadek jakosci w porownaniu do starszych braci, wiec nie wiem skad jest ten zachwyt.

Moj SX130IS robi lepsze zdjecia.

 

Niestety WB150 tez nic ciekawego.

 

Interesuje mnie apy aparacik robil dobre zdjecia w zaprogramowanych tematach a nie na recznych ustawieniach.

U mnie na auto srednie zdjecia wychodza, ale po przelaczeniu np. na portret wychodza calkiem calkiem.

 

Kupilem Samsunga ST200F i jestem zadowolony.

Cena 450zl z karta 8gb i pokrowcem (dodatki kupowane oddzielnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung EX2F, Canon G12, Panasonic LX5/ LX7. Wszystkie one pod względem jakości wypluwanych fotek deklasują kazdego kompakta Nikona. A, jeszcze Olek został XZ-1 do polecenia.

 

A co myślisz o Sony RX100 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość turanga110

ja polecam fujifilm hs20, mam taki model. robi doskonale zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślisz o Sony RX100 ?

 

Szczerze, sony od x czasu chciało się bardzo mocno wbić w rynek drogich zaawansowanych kompaktów. Przed nimi takie produkcje oferował np. fuji.

 

Ogólnie za te pieniądze są o wiele ciekawsze aparaty warte swojej ceny. Można śmiało też kupić lustro z lepszym uniwersalnym obiektywem jak ktoś woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dospel87

Ja od paru tygodni używam RX100, tani nie był, ale generalnie niewiele droższy od konkurencji, a zdjęcia robi świetne moim zdaniem i ma dużo opcji. Wygląda tez solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystka24

Wasze opinie mi też naprawdę pomogły! Media Markt to nie wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pstrykam foty aparatem Sony DSC-HX200V. Zdjęcia są fantastycznej jakości, powiedziałbym nawet, że dorównują ostrością i nasyceniem barw fotografiom robionym lustrzanką. Kupiłem go w promocji na http://www.mediaexpert.pl/katalog/aparaty-cyfrowe,1094/. Może też znajdziesz tam coś ciekawego;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pstrykam foty aparatem Sony DSC-HX200V. Zdjęcia są fantastycznej jakości, powiedziałbym nawet, że dorównują ostrością i nasyceniem barw fotografiom robionym lustrzanką. Kupiłem go w promocji na http://www.mediaexpert.pl/katalog/aparaty-cyfrowe,1094/. Może też znajdziesz tam coś ciekawego;) Pozdrawiam.

 

AAAAAAAAAAAAhahahahahhahahahahhahahahahahahahaahahahahaaahaahahahaahahaahhaha. Najdurniejsza reklama jednego z największych kiedykolwiek wyprodukowanych gówien robiących zdjęcia. I do tego reklama sklepu.

 

Szanowni Państwo, maciupcie matryce, zoom olbrzymi, upakowana pikselami matryca = gówniane zdjęcia. Nie ma zmiłuj. I tak, HX100 i HX200 napstrykałem ponad tysiąc zdjęć, może 5 wykonanych w IDEALNYCH warunkach można nazwać niezłymi, reszta to akwarele, szumy, poruszenia. A zdjęcia robić potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

do tej pory miałem kilka cyfrówek ale czas zakupić pierwszą lustrzankę.

tylko jaką?

i tu proszę o pomoc

zastanawiam się nad nikon d3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tej pory miałem kilka cyfrówek ale czas zakupić pierwszą lustrzankę.

tylko jaką?

i tu proszę o pomoc

zastanawiam się nad nikon d3100

 

Zależy czego oczekujesz, gdzie najczęściej będziesz robić zdjęcia. Wg mnie bardzo uniwersalnym aparatem jest D5100 z 18-105, na początek nawet za dobry :) Jego cena teraz powinna spaść, bo wszedł D5200. Ja kiedyś miałem D5000, później D90, teraz D7000 - z każdego byłem zadowolony. Później zaczęła się zabawa z obiektywami, ale to juz inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciach będą najczęściej moje kilkuletnie dzieci które zaczynają edukację , w pomieszczeniach jak i na zewnątrz , dzieci zazwyczaj w ruchu - nie mają ochoty pozować.

operatorem zazwyczaj będzie żona , a ja z doskoku.

kilkanaście razy w roku jakiś wyjazd w plener gdzie też zapewne obiekty jak wyżej.

fajnie jakby posiadał kamerkę - ale nikony mają.

jeśli chodzi a korpusy to chyba każdy na początek będzie dobry z tych tańszych tylko zastanawiam się jaki obiektyw lub może od razu dwa?

Edytowane przez merc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam nad nikonem 1 j2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza lustrzanka, nowa do 2500zł - masz wybór pomiędzy D3200 i D5100 - oba z obiektywami 18-105.

Na początek ten obiektyw da radę, używając go będziesz wiedzieć czego brakuje - więcej światła w domu, może większej ogniskowej na dworze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności