Skocz do zawartości
Navkol

Podłączenie CB pod audio

Rekomendowane odpowiedzi

podepnij kabel od CB do głośnika w dziwach i po problemie :cool

A jak włączy radio to co wtedy? Pójdzie i na cb wtedy sygnał. Chyba, że myślałeś, żeby odłączyć ten głośnik od audio i podłączyć dla samego CB radia.

 

Najlepiej zrobić jakiś układzik, który podawał by plus gdy na głośniku cb radia pojawi się jakiś dźwięk i taki plus po pieli byśmy do przewodu "Tel mute" w radiu i wtedy gdyby pojawił się jakiś dźwięk na głośniku cb układ by go zamieniał na 12v i podawał go na kabel "Tel mute" i radio by się wyciszało.

 

Może jest na forum jakiś zaawansowany elektronik, który by jakiś schemat zrobił takiego układu? :)

Ja kiedyś robiłem podobne urządzenie, które zamieniało sygnał dźwiękowy na napięcie około 12v do diód, które migały w rytm muzyki. Myślę, że można było by go wykorzystać do tego samego. Później znajdę tą płytkę z tym układem i coś pokombinuję, jeśli mi się uda to zrobię schemat i się podzielę z wami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak włączy radio to co wtedy? Pójdzie i na cb wtedy sygnał. Chyba, że myślałeś, żeby odłączyć ten głośnik od audio i podłączyć dla samego CB radia.

kolego możemy zastosowac diode prostownicza i bedzie nam blokowała sygnał na CB a bedzie puszczać na głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dużo podróżujemy, dobrym pomysłem jest ulokowanie CB radia na stałe. W naszym przypadku będzie to półka pod kierownicą. Powinno zmieścić się tam każde radio niezależnie od rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu... ciągniesz kabelki z akumulatora i zabezpieczasz je bezpiecznikiem... o wartości niestety nie wiem... albo możesz wyjąć zapalniczke i do zapalniczki od spodu przymocować przewodu... tylko musiszuważać z podpięciem potem innych urządzeń do zapalniczki, np. podłączysz sobie np. podgrzewaną skrobaczke o szyb to przepali ci się bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde CB można podłączyć tak,aby wyciszało inne dźwięki. Wystarczy dorobić odpowiedni układ i można robić co się chce. Np gdy ktoś nadaje podajemy sygnał na 'mute' w radiu. Wszystko jest do zrobienia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności