Skocz do zawartości
MarioMc

RNS 510 ogladanie DVD podczas jazdy bez przeróbek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest sposób aby oglądać DVD podczas jazdy bez żadnych przeróbek. Znalazlem na jednym z niemieckich forum.

Wkładamy na postoju płytę z materiałem DVD. Jezeli ruszy odtwarzanie i mamy obraz na ekranie wciskamy klawisz < i >, oraz za chwilę klawisz <TONE>, oprócz komunikatu miłej pani usłyszymy pojedyńczy dźwięk i ruszamy. Nie pojawia się magiczy czarny ekran z inofrmacją o bezpieczeństwie, a pozostaje obraz z odtwarzanej płyty:p.

Można przewijać, stopować - wszystko podczas jazdy.

Zmiana głośności, lub naciśnięcie innego przycisku powduje powrót do blokady :).Trzeba wtedy się zatrzymać i powtórzyć całą akcję.

Testowane w opcji bez nawigowania.

Jutro sprawdzę czy uda się to zrobić w połączeniu z nawigowaniem /na FIS nawigacja, na 510 film/.

 

Działa z FW 1100 i 2660

 

P.S

Oglądanie podczas jazdy jest niebezpieczne, ale w korkach w drodze do pracy i z powrotem można obejrzeć cały film :D.

 

Pozdr.

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokładniej opisać tą procedurę bo nie udało mi się obejść blokady. Jak długo wciskamy klawisz "i" czy puszczamy go i dopiero wtedy wciskamy klawisz tone czy oba jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam działanie metody. Najpierw przycisk 'i' a po ok 0,5 sek tone. Słychać wtedy przytłumiony sygnał z głośnika jako potwierdzenie. Można zmieniać rozdziały, przewijać ale zmiana głośności wyłącza ekran. Ciekawe czy są jeszcze jakieś inne ukryte sztuczki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też potwierdzam, że działa, do momentu, gdy się nie wciśnie innego klawisza czy regulatora głośności. Zrobiłem wczoraj krótki test bez navi, film się odtwarzał w czasie jazdy, po zatrzymaniu i ponownym ruszeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem co i jak robicie ale u mnie to nie idzei wciskalem wszelkie mozliwe kombinacje klawisza "i" prawy gorny rog i "TONE" i lipa :-( niestety na trzech sztukach i nadal sie wylacza po ruszeniu. Prosil bym o jakies dokladniejsze instrukcje bo u mnie nie idzie!! Soft 2660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Juz wszystko wiem. Blad lezal w tym ze probowalem (wcisnac "i" i trzymajac ten klawisz wcikalem klawisz "Tone"), a sczaiłem ze trzeba najpier to na chile a pozniej kolejny klawisz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz na allegro nawet sprzedają ten patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Dokładnie wraz z wczytaniem poi gość chce 200zł za ciekawostki dobrze że jest to forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam MFD2 DVD ,włożyłem płytę i niema obrazu a jest napis zła płyta musi być orginał VW ,zaznaczam że nawigacja jest nie odblokowana,w czym jest błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
waldi33b MFD2 DVD odtwarza tylko płyty CD Audio oraz DVD z mapami nawigacji. Bez dodatkowych urządzeń o odtwarzaniu filmów DVD możesz zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedrek1983

Problem w tym, że po takim "odblokowaniu" film działa jeśli nic nie ruszamy, a np. pogłaśniając pokrętłem, znów się wyłączy i trzeba znów zatrzymac się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie czy ktoś może wie jaka jest "procedura" odpalenia dvd z gwiazdką zamiast "i" na kierze i nawi:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a czy nie wystarczy odpiąc pinu z sygnałem galla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a czy nie wystarczy odpiąc pinu z sygnałem galla ?

 

Nie ma pinu GALA, wszystko leci po CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie temat..

Mam taki problem - wszystko działa, ale gdy ruszę pokrętłem od dźwięku wyświetla się to samo co gdybym nacisnął przycisk TONE. Wiecie jak to wywalić?

 

EDIT: Ahh.. już doczytałem.

Edytowane przez Tuhaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkos123

Mam problem z wysunięciem się płyty dvd w RNS 510.Czy ktos wie jak to zrobic zeby wysówało.Pomuzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odświeżam temat i ponawiam pytanko. Jak jest gwiazdka zamiast "i" to tez bedzie dzialalo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sam sobie odpowiem: nie działa. Niestety !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności