Skocz do zawartości
sergiusz-

Instrukcja wymiany klocków hamulcowych (nie tylko przednich) Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie niezręczne pytanie otóż chodzi mi o klocki na przód. Kupiłem normalnie w systemie ATE a gdy rozebrałem mojego paska okazało się że one nie pasują i okazuje się że mam stare klocki w systemie LUCAS. Czy to normalne?? Zdziwiłem się strasznie?? A mam paska B5 z 99r??
są takie i takie LUCAS ma tarcze 280x22mm a ATE 282x25 lub 288x25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ostatnio wymieniałem klocki i tarcze, w sumie robił mi to szwagier. Problem tkwi w tym że gdy jadę, czuję jak One ciągle lekko hamują. Gdy dojadę na miejsce, patrze na felgi, a tych dotknąć się nie da. Szwagier powiedział, że to jest normalne bo klocki muszą się dopasować do tarcz i na razie trą. Pytanie do ekspertów, czy to jest normalne, że te felgi są takie gorące i że czuję jak to ciągle hamuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Ostatnio wymieniałem klocki i tarcze, w sumie robił mi to szwagier. Problem tkwi w tym że gdy jadę, czuję jak One ciągle lekko hamują. Gdy dojadę na miejsce, patrze na felgi, a tych dotknąć się nie da. Szwagier powiedział, że to jest normalne bo klocki muszą się dopasować do tarcz i na razie trą. Pytanie do ekspertów, czy to jest normalne, że te felgi są takie gorące i że czuję jak to ciągle hamuje?
to nie jest normalne sprawdź zaciski czy lekko chodzą w prowadzeniu i czy klocki lekko się przesuwają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy wymieniałem dziś tarcze na TRW, gość co mi to robił stwierdził żebym nie wymieniał klocków na nowe, że te co mam ATE się dotrą do tarcz, klocka jest jeszcze ponad połowa, więc dałem się namówić, lecz zaczynam mieć wątpliwości, narazie przejechałem dopiero ok. 15 km, mysle czy wymienić te klocki na nowe czy juz je zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy wymieniałem dziś tarcze na TRW, gość co mi to robił stwierdził żebym nie wymieniał klocków na nowe, że te co mam ATE się dotrą do tarcz, klocka jest jeszcze ponad połowa, więc dałem się namówić, lecz zaczynam mieć wątpliwości, narazie przejechałem dopiero ok. 15 km, mysle czy wymienić te klocki na nowe czy juz je zostawić?
hmm nowe tarcze to i nowe klocki powinno się stosować ale nie zawsze się tak robi a "pan mechanik" ma rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli Twoim zdaniem teraz już jeździć aż się zedrą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli Twoim zdaniem teraz już jeździć aż się zedrą ???
tak ja bym jeździł jak do tej pory nie ma żadnych objawów niepokojących to tak ale sprawdź tarcze jak wyglądają po ok 50 km nie powinno być śladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki o to problem.

Wymieniałem dzisiaj tarcze przód, prawa strona bez problemu. W lewej nie mogłem dopchać tłoczka do końca przez to nie wchodzi na nowy zestaw hamulcowy. Tłoczek poszedł 3/4 i dalej nie chce się cofać. Pierwsze co sobie pomyślałem to że jest zapieczony, wcisnąłem hamulec żeby wyciągnąć tłoczek, teraz już w ogóle nie wchodzi z powrotem. W necie wyczytałem że problemem może być rozwarstwiony przewód hamulcowy, przez co płyn wali do zacisku tylko w jedną stronę i nie może wrócić. Tłoczek i tak i tak do czyszczenia albo wymiany ale co z przewodami? Czy jest jeszcze jakiś inny sposób na diagnozę? Dodam jeszcze że poluzowałem odpowietrznik i w taki sposób chciał wcisnąć tłoczek, płyn kapał a tłoczek dalej nie chciał się cofnąć, przy rozwarstwionych przewodach i odkręconym odpowietrzniku tłoczek powinien się schować. Proszę o jakąś opinię na ten temat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie banalne.Czy te śruby z rysunku nr 2 odkręcamy imbusem "7"?chce podejsc do wymiany a takowego nie posiadam.

 

Dzięki

 

Tak, to imbus 7mm. Ale bez problemu można użyć też Torx 45. Imbus ma 7mm szerokości, a taki Torx 6.85mm - tolerancja warsztatowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiec z kolega wpadnilsmy na pomysl wymiany tylnych klockow i na pierwszej tylnej prawej oponie sie skonczyło bo za zadne skarby nie mogłem wcisnac moim imadłem tego tłoczka z powrotem...kolega nawet wycisnął go troche dalej (bo dotknął dzwigni recznego) i nie moge włozyc moich starych i pojechac do warsztatu...wiec jestem kozak i musze to sam naprawic :D niezła przygoda!

 

Imadło zaprłem o tłok i srube do hamulca recznego ("srube" ktora pare razy kumpel przekrecil i tloczek sie wypchnął)

Mam calkiem sporo płynu w zbiorniczku wiec otworzylismy leciutko zawor aby upuscic troche w miare wpychania i krecenia ale kompletnie nie che sie ruszyc do wewnątrz i nie che sie krecic według wskazówek zegara?

 

Moze korek musze otworzyc? albo moje imadło pod złym kątem to chce wepchnąć?

 

Czy moglem cos schrzanić? to nie moze byc az tak trudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Wiec z kolega wpadnilsmy na pomysl wymiany tylnych klockow i na pierwszej tylnej prawej oponie sie skonczyło bo za zadne skarby nie mogłem wcisnac moim imadłem tego tłoczka z powrotem...kolega nawet wycisnął go troche dalej (bo dotknął dzwigni recznego) i nie moge włozyc moich starych i pojechac do warsztatu...wiec jestem kozak i musze to sam naprawic :D niezła przygoda!

 

Imadło zaprłem o tłok i srube do hamulca recznego ("srube" ktora pare razy kumpel przekrecil i tloczek sie wypchnął)

Mam calkiem sporo płynu w zbiorniczku wiec otworzylismy leciutko zawor aby upuscic troche w miare wpychania i krecenia ale kompletnie nie che sie ruszyc do wewnątrz i nie che sie krecic według wskazówek zegara?

 

Moze korek musze otworzyc? albo moje imadło pod złym kątem to chce wepchnąć?

 

Czy moglem cos schrzanić? to nie moze byc az tak trudne?

Tylnych tłoczków się nie wciska tylko wkręca i jednocześnie wciska. Robisz to specjalnym przyrządem albo kluczem od szlifierki kątowej kręcić i jednocześnie wciskać (ręką lub ściskiem stolarskim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec prawy tylny tłoczek sie zaciął bo prawdopodobnie za bardzo go scisnołem kręcąc albo z upływem lat lekko sie wyrobił...stwierdziłem to po skosnie startym wewnetrznym klocku...

 

Wiec bawiłem sie troche zaciskiem stolarskim naciskałem go w roznych miejscach i pozniej wycisnołem go calkiem daleko pedałem..pokreciłem z niewielkim naciskiem i zaczął wchodzić jak po maśle:D ALLLELLLUJJAAA chwalmy pana bo w ostatniej prubie to sie stało! x-X

 

Wiec do wszystkich dziewic: nie pchac za mocno ale za to pokręcić :D a jak bedziecie panikowac to cierpliwosci!

 

Nastepnym moim zadaniem jest Tracking kół, mam małą zbierzność bo jak mocno skrecam to czuje opór opony na asfalcie..

Macie jakies pomysły i foty ? co gdzie i jak...bo nie mam laserow do ich ustawienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec prawy tylny tłoczek sie zaciął bo prawdopodobnie za bardzo go scisnołem kręcąc albo z upływem lat lekko sie wyrobił...stwierdziłem to po skosnie startym wewnetrznym klocku...

 

Wiec bawiłem sie troche zaciskiem stolarskim naciskałem go w roznych miejscach i pozniej wycisnołem go calkiem daleko pedałem..pokreciłem z niewielkim naciskiem i zaczął wchodzić jak po maśle:D ALLLELLLUJJAAA chwalmy pana bo w ostatniej prubie to sie stało! x-X

 

Wiec do wszystkich dziewic: nie pchac za mocno ale za to pokręcić :D a jak bedziecie panikowac to cierpliwosci!

 

Nastepnym moim zadaniem jest Tracking kół, mam małą zbierzność bo jak mocno skrecam to czuje opór opony na asfalcie..

Macie jakies pomysły i foty ? co gdzie i jak...bo nie mam laserow do ich ustawienia :D

szkoda co miedzy 28 a 40 funtow na ustawienie zbierznosci ? jesli ty tak wciskasz tylnie tloczki to ja dziekuje lepiej oddaj auto na ustawienie zmierznosci do warsztatu tego nie da sie ustawic pod domem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/Trackace-DIY-Car-Laser-Wheel-Alignment-Tracking-Gauge-/160690481223?pt=UK_Measuring_Tools_Levels&hash=item2569e62847

 

szkoda co miedzy 28 a 40 funtow na ustawienie zbierznosci ? jesli ty tak wciskasz tylnie tloczki to ja dziekuje lepiej oddaj auto na ustawienie zmierznosci do warsztatu tego nie da sie ustawic pod domem

 

Bo cała zabawa tkwi w przyjemnosci samego majsterkowania............................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w moim aucie zapaliła sie kontrolka od hamulcow. mam pytanie, jak długo mogę jezdzic, bo narazie nie mam czasu na ich zmianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymieniłem wczoraj przednie tarcze<brembo> i klocki<mintex>

Czy to normalne że hamulce z początku się docierają i nie są tak efektywne jak te stare dotarte.

Nie wymieniałem nigdy jeszcze przednich tarcz i klocków więc nie wiem. Myślałem że jak depne na nowe tarcze to wylec przez szybę przednią lol.

Pierwsze hamowanie było dość słabe ale jest coraz lepiej . Nie chce próbować hamować ostro bo jest nie zalecane .

Więc myślicie że wszystko się ułoży .Dodam że pedał jest nie jest miękki i jest chyba tak jak był przed wymianą bo układu nie odpowietrzniałem. Jedyne co to się przelało płynu hamulcowego jak dociskałem tłoczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy w moim aucie zapaliła sie kontrolka od hamulcow. mam pytanie, jak długo mogę jezdzic, bo narazie nie mam czasu na ich zmianę?

 

Kolego, dotąd aż się w coś wpieprzysz i nie będziesz miał wogóle potrzeby wymieniać!

Tylko szkoda będzie tego niewinnego uczestnika ruchu.

 

Jak usłyszysz tarcie metalu o metal - pozostaje Ci tylko LAWETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy odgrzeje kotleta ale mam pytanie wziąłem sie dziś za wymianę tarczy i klocków (i to był chyba błąd") bo wszystko jest tak zaj.......ne że korpus to musiałem młotkiem wybijac bo nie chciał zejść z klocków a tarcza lata na wszystkie strony-tak ma być że ona jest trzymana tylko przez jarzma a nie jest przykręcona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy odgrzeje kotleta ale mam pytanie wziąłem sie dziś za wymianę tarczy i klocków (i to był chyba błąd") bo wszystko jest tak zaj.......ne że korpus to musiałem młotkiem wybijac bo nie chciał zejść z klocków a tarcza lata na wszystkie strony-tak ma być że ona jest trzymana tylko przez jarzma a nie jest przykręcona?

Tarcza nie ma oddzielnej śruby mocującej, tak ma być, śruby koła trzymają wszystko razem. Przed ściągnięciem zacisku trzeba trochę wepchnąć tłoczek naciskając np. grubym wkrętakiem na klocek. Wtedy zacisk bez oporów schodzi z klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności